ZLKHÚ: Šialená prestrelka nemala víťaza

ZLKHÚ: Šialená prestrelka nemala víťazaUž to vyzeralo tak, že si medaile rozdelia tri kluby. Do hry o cenný kov však môže prehovoriť na poslednú chvíľu aj štvrtý hráč - AloDoor Žilina. Dream tem si postrážil prvé miesto, no bude čakať, ako zahrá Podzávoz s Martinom. Okružná dnes nedotiahla heroický výkon k trom bodom a tiež je v role čakateľa. O týždeň hrá Žilina o postup medzi TOP 3 Zimnej ligy KHÚ 2017! (Foto: Archív KHÚ)

Zimná liga KHÚ 2017

Sobota, 11. 3. 2017

AloDoor Žilina – Hbk Čierne 7:3 (1:2, 4:0, 2:1)

Gól (asistencie): 00:45 Michal Ondrúšek (Martin Hodas), 13:52 Michal Ondrúšek (Tomáš Piš), 15:56 Miloš Filipovič (Martin Hodas, Róbert Prívara), 17:30 Michal Ondrúšek, 18:14 Michal Ondrúšek (Róbert Prívara), 21:23 Tomáš Piš (Michal Ondrúšek, Róbert Prívara), 23:32 Michal Ondrúšek (Miloš Filipovič) - 01:58 Dávid Kulla, 06:59 Dávid Kulla (Martin Koričár), 20:56 Dávid Kulla (Matej Kučák).
Strely: 26/19. Vylúčenia na 1 min.: 3/6.
Brankári: Pavol Kulla (84,21 %) – Dávid Baculák (73,07 %).
Hráči zápasu: Michal Ondrúšek – Dávid Kulla.

Žilina nastúpila v oklieštenej zostave a úvod stretnutia jej nevyšiel. Hoci skóre otváral Michal Ondrúšek, vzápätí kontroval Dávid Kulla a ten istý hráč stihol zvýšiť na 1:2 do konca prvej tretiny. Oba góly strieľal po peknej kľučke na pravú stranu. AloDoor sa rozbiehal v druhej tretine. Svoju efektivitu dokázal pretaviť do gólov a rázom otočil na 5:2. Už spomínaný Ondrúšek sa blysol piatimi gólmi a jednou prihrávkou, za čo si vyslúžil ocenenie hráč zápasu. Škoda, že sa zápas nedohral. Pre nedostatočný počet hráčov na strane Čierneho. Priveľa trestov hostí ukončilo duel. Víťazstvo dáva Žiline šancu získať jednu z medailí. Pri istej konštalácií hviezd môže ísť až o striebornú sadu, na čo by v začiatkoch Zimnej ligy KHÚ zrejme ani nepomysleli.

Hbc Skalité – Dream team 3:6 (0:1, 2:1, 1:4)

Gól (asistencie): 15:43 Patrik Grochal (Tomáš Firek), 17:45 Michal Stenchlák (Ľubomír Gerát), 29:37 Ľubomír Gerát (Tomáš Firek) – 05:10 Juraj Housa, 15:39 Ľudovít Hajduk (Juraj Housa), 20:37 Ľudovít Hajduk (Juraj Housa), 22:43 Ľudovít Hajduk (Dávid Kupka), 29:33 Juraj Housa (Vladimír Najdek), 29:45 Vladimír Špilák (Ľudovít Hajduk).
Sterly: 23/28. Vylúčenia na 1 min.: 1/3.
Brankári: Jakub Grochal (78,57 %) – Daniel Kupka (86,95 %).
Hráči zápasu: Patrik Grochal - Juraj Housa.

Zápas bol dlho vyrovnaný. Skalité sa snažilo hrať svoju hru, ale na Daniela Kupku vyzrel až v polovici stretnutia Patrik Grochal, keď znižoval na 1:2. V druhej tretine sa skóre menilo ešte jeden krát. Do listiny strelcov sa zapísal Michal Stenchlák. Nerozhodné skóre 2:2 trvalo veľmi krátko. Už v 21. minúte pridával svoj druhý gól v zápase Ľudovít Hajduk. Pohyblivý útočník a líder kanadského bodovania ZLKHÚ pridal ešte jeden kúsok. Po spolupráci s Dávidov Kupkom sa tešil z hetriku! Zápas zažil „bláznivú“ minútu. Diváci mohli vidieť medzi štyrmi hltmi zo svojho nápoja až tri góly! V rozmedzí 12 sekúnd strieľal Juraj Housa, Ľubo Gerát a skóre uzatváral Vlado Špilák. Obzvlášť Jurajov gól patril k tým zaujímavejším. Najprv nastrelil pravú tyč. Keď si všimol, že loptička sa kotúľa po bránkovej čiare, obehol bránku a pri druhej tyči ju pohodlne dorazil do domácej siete.

Hbc Čadca Podzávoz – Empire Okružná 7:7 (2:2, 2:4, 3:1)

Gól (asistencie): 01:08 Samuel Kubínec (Tomáš Bajánek), 08:53 Marek Mudrík, 10:07 Samuel Gabčo (Adrián Masný),10:22 Tomáš Bajánek (Tomáš Urbaník), 21:09 Samuel Gabčo, 25:44 Pavol Prívara (Tomáš Bajánek), 26:57 Tomáš Bajánek (Tomáš Urbaník) – 03:53 Tomáš Kubica, 09:34 Tomáš Šurik (Tomáš Kubica), 16:07 Tomáš Kubica, 17:35 Radoslav Kandrik (Tomáš Kubica), 18:00 Radoslav Kandrik (Tomáš Šurik, Tomáš Kubica), 19:47 Tomáš Šurik, 22:47 Radoslav Kandrik (Tomáš Šurik).
Strely: 26/28. Vylúčenia na 1 min.: 1/1.
Brankári: Tomáš Jopek (75 %) – Alexander Stančík (73,07 %).
Hráči zápasu: Tomáš Bajánek – Radoslav Kandrik.

Obom klubom išlo o veľa. Podzávoz nechcel stratiť kontakt s čelom tabuľky a Okružná s možnosťou udržať sa v hre o medaile. Hoci obhajca titulu porazil Dream team, na titul to po výhre DT nad Skalitým už nebolo. Lepšie začal Podzávoz, keď Samuel Kubinec trafil medzi betóny Alexa Stančíka – 1:0. O dve minúty už bolo vyrovnané, keď domáci tretuhodne zabudli na Tomáša Kubicu a starý harcovník sa v situácií jeden na jeden nemýlil – 1:1. Tretí gól dal Podzávoz. Prudkú strelu vyslal Marek Mudrík – 2:1. Do konca prvej tretiny však hasil radosť domácich Tomáš Šurik a s troškou šťastia šiel jeho pokus za chrbát Tomáša Jopeka – 2:2. Do 11. Minúty už bolo 4:2, keď najprv Samuel Gabčo ťažil z dobrej práce Adriána Masného a Tomáš Bajánek nachytal Stančíka na hruškách strelou cez celé ihrisko. To by nebola Okružná a jej majstrovská schopnosť otočiť zápas. V druhej tretine sa jej podarilo vyrovnať a ešte ísť do vedenia o dva góly! To všetko v počte 5+1, čo bolo na chlapcoch počas zápasu vidieť.. Úspešnými strelcami boli: Tomáš Kubica, dva krát Rado Kandrik a Tomáš Šurik. O deľbe bodov rozhodla tretia tretina. Podzávoz s nožom na krku znižoval na rozdiel gólu vďaka Gabčovi. O minútu však poslal svoj presný pokus do Jopekovaj brány nestarnúci Kandrik. Hráč zápasu, legenda hokejbalu, skompletizoval hetrik! Podzávoz však dokázal znížiť ešte raz a aj vyrovnať. Peknú prihrávku Tomáša Bajánka využil Pavol Prívara a tri minúty pred koncom sa Tomáš prezentoval ukážkovou strelou do vinkla. Skóre 7:7 sa už nemenilo. Remíza viac vyhovuje Podzávozu. Domáci klub stále živí nádej na prvý titul v ZLKHÚ.

Hettrik kola: Ľudovít Hajduk (Dream team), Radoslav Kandrik (Empire Okružná), Dávid Kulla (Hbk Čierne), Michal Ondrúšek (AloDoor)..