HEL U19: HBK Čadca uspel vo Zvolene

HEL U19: HBK Čadca uspel vo ZvoleneHEL U19 mala na programe 8. kolo. Kysuckí mladíci sa vybrali na skusy do hokejového Zvolena. Domáci ŠK Bukovinka bol veľkou neznámou, keďže sa s ním v extralige ešte nestretli. Výsledkom zápasu šokovali Slovensko... (Ilustračné foto: Marcela Gajdošová)

HEL U 19
Sobota, 21. 10. 2016

ŠK Bukovinka Zvolen – Hbk Čadca 4:11 (2:4, 0:5, 2:2)

Gól (asistencie): 03:16 Richard Marko (Patrik Gaštan, Miroslav Blahovský), 11:59 Marek Golian, 38:27 Richard Marko (Miroslav Blahovský), 41:06 Jaroslav Rabatin (Miroslav Blahovský) - 00:39 Samuel Gabčo (Vladimír Špilák), 02:07 Dávid Kulla (Vladimír Špilák), 07:14 Vladimír Špilák (Samuel Gabčo), 10:29 Samuel Gabčo (Adrián Masný), 15:50 Vladimír Špilák (Martin Mikula, Samuel Gabčo), 17:58 Samuel Gabčo (Jaroslav Vrtena, Adrián Masný), 19:47 Samuel Gabčo (Vladimír Špilák), 20:10 Samuel Gabčo (Martin Mikula), 27:37 Matej Kučák (Martin Vlček, Jaroslav Vrtena), 31:03 Adrián Masný, 41:10 Samuel Gabčo (Vladimír Špilák).
Strely: 20/33. Vylúčenia: 2/7. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Stolár (66,66 %) – Daniel Kupka (80 %).
Hráči zápasu: Miroslav Blahovský - Samuel Gabčo.

Zostava HBK: Daniel Kupka – Matej Kučák (A), Milan Demko, Martin Koričár, Martin Mikula – Adrián Masný, Vladimír Špilák, Samuel Gabčo – Viliam Šurina, Jaroslav Vrtena, Matúš Čík – Dávid Kulla, Martin Vlček. Tréner: Tomáš Urbaník.

Pri výprave za extraligovými skúsenosťami nás odviezla firma DC JOMIS s. r. o. Ďakujeme!

Naši chlapci sa postupne dostávali do tempa. Už v prvej minúte rozvlnil sieť Samo Gabčo. O dve minúty neskôr posielal gólový pozdrav Dávid Kulla. Úvod prvej tretiny patril Vladimírovi Špilákovi, keď dva krát asistoval a tretí kúsok sám pridal. Našim sa hra darila. Zvolenčania sa len ťažko presadzovali a keď mali ohroziť bránu, tak po veľkých chybách. Prvý gól sme inkasovali po dobre zahratom buly. Ako proti Martinu aj vo Zvolene zaspali krídla (Kulla-Vlček) svoj štart a nikým nekrytý obranca strieľal na Daniela Kupku. Ten si s prvou strelou poradil, no na dorážku nepokrytého Marka už nemal nárok. Druhý gól sme dostali po zlom vyhodení Martina Mikulu. Nezbedná loptičku mu skĺzla po čepeli a dôsledný Golian znižoval. Chlapcov to našťastie nerozladilo a do prestávky sa druhýkrát v zápase presadil Gabčo – 2:4.

Druhá tretina bola z pohľadu hostí najlepšia. Konečné skóre 0:5 hovorí za všetko. Gólostroj odštartoval Špilák. Strieľal z otočky a trošku z uhla, no presne pod vyrážačku. Čistý hetrik zaznamenal Samo Gabčo. bolo vidieť, že sa baví hrou a má chuť bodovať. Gólový účet druhej tretiny uzavrel Matej Kučák. Keď sa pri mantinely zbavil protihráča, umiestneným polopríklepom vymietol ľavý horný roh – 2:9.

Také vysoké skóre sme ešte nezaznamenali. Bolo dôležité dohrať stretnutie a nezraniť sa. To prvé sa podarilo. Žiaľ, stretnutie nedohral obranca a asistent kapitána Matej Kučák. Pre bližšie nešpecifikované zranenie stehna sa už len pozeral. Citeľné oslabenie sa odrazilo aj na skóre a hre celého družstva. Dohrávali sme s tromi obrancami a v samom závere zaskakoval Dávid Kulla. Svoj premiérový gól v drese HBK Čadca zaznamenal Adrián Masný. Jesenná posila čierno-červených sa dôsledným „dosledovaním“ loptičky postarala o premiérový gól a dvojciferné číslo na ukazovateli skóre – 2:10. Pozorný spoluhráč by povedal: To bude drahé..Treba poznamenať, že sa v tretej tretine hra takmer vyrovnala. Zvolenu sa často otvárali možnosti pre zakončenie, alebo protiútok. Dva krát sa presadil do nekoncentrovanej obrany hostí a zmiernil výsledok dvomi kúskami. S výsledkom môže byť Čadca spokojná. Tri body z pôdy Zvolena môžu byť zlaté, avšak v obrannej činnosti a koncentrácií sa ešte je čo zlepšovať. Napriek tomu sa HBK tretí krát za sebou radoval z výhry. Gratulujeme a držíme palce v ďalších dôležitých zápasoch HEL extraligy.