KHL: Favoriti potvrdili predpoklady

KHL: Favoriti potvrdili predpokladyŠtyri zápasy dohrávaného prvého kola KHL potvrdili papierové predpoklady. Prvé tri tímy tabuľky si poistili bodovú výhodu. Nešlo to tak ľahko, ako sa na prvý pohľad zdá. Najmä  Drucker statočne trápil lídra tabuľky. Empire zdolal Sparrows vďaka svojej efektivite..  (Foto: Rudy Kuljovský)

Dohrávka 1. kola KHL
Nedeľa, 16. 10. 2016

Dream team – Hbk Predators Kysucké Nové Mesto 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

Gól (asistencia): 00:30 Vladimír Špilák (Ľudovít Hajduk), 08:13 Tomáš Zajac (Ľudovít Hajduk), 11:28 Ľudovít Hajduk, 20:53 Ľudovít Hajduk (Vladimír Najdek), 24:21 Roman Kadlečík (Tomáš Zajac), 31:18 Ľudovít Hajduk (Slavomír Ondrušek), 32:19 Vladimír Najdek (Michal Kulla), 38:43 Vladimír Špilák (Ľudovít Hajduk, Tomáš Zajac) – 34:20 Ivan Dupkala (Jaroslav Backo).
Strely: 40/24. Vylúčenia na 2 min.: 0/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Daniel Kupka (95,83 %) – Martin Romančák (76,19 %), Matúš Papajčík (85,71 %).
Hráči zápasu: Ľudovít Hajduk – Filip Maxian.

Predators z Kysuckého Nového Mesta nenadviazal na dobrý výkon zo zápasu proti „sucháčom“. Prvý rýchly gól naznačil priebeh tretiny. Hostia sa nevedeli dostať do tempa a majster kraľoval. Bodový koncert rozohral Ľudo Hajduk, ktorý mal hokejku vo všetkom, čo „zaváňalo" gólom. Hetrik gólov doplnil hetrikom asistencií čo mu vylepšilo štatistiky a posunulo pred kapitána Vladimíra Najdeka. Hostia sa chytali až v tretej tretine. Ich snaha bola korunovaná gólom v sieti Daniela Kupku. „Dnešný zápas bol od začiatku v réžií Dreamu. Musíme sa poučiť z vlastných chýb a vrátiť k našej hre. Zložili sme kvalitný tím. Musíme spolu makať čo najviac, aby sme sa rozohrali k víťazstvám,“ poznamenal na margo zápasu kapitán hostí Tomáš Vnuk a dodal „je pred nami ešte 9 zápasov a verím, že sa po riadnej drine výsledky dostavia.“

KHK Suché dresy – Hbc Čierne-Skalité 12:2 (5:0, 4:2, 3:0)

Gól (asistencie): 02:02 Anton Smreček, 03:55 Martin Marko (Róbert Drábik), 07:46 Róbert Prívara (Anton Smreček, Peter Hluší), 11:50 Róbert Drábik (Stanislav Drábik), 13:37 Patrik Grochal (Tomáš Arendárik)(PP), 21:58 Stanislav Drábik (Michal Šmelka), 25:36 Stanislav Drábik (Róbert Drábik), 27:06 Tomáš Arendárik (Peter Hluší), 28.37 Róbert Drábik (Michal Šmelka), 33:23 Róbert Drábik, 42:14 Patrik Grochal (Peter Hluši, Róbert Prívara), 43:53 Róbert Drábik (Martin Marko) – 17:11 Adam Sloviak (Norbert Chovanec)(PP), 25:22 Lukáš Urbanek (Lukáš Potočár).
Strely: 43/24. Vylúčenia na 2 min.: 4/3. Presilové hry: 1/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Jakub Grochal (91,66 %) – Jakub Tatarka (72,09 %).
Hráči zápasu: Stanislav Drábik – Lukáš Urbanek.

Suché dresy prestrieľali súpera najvyšším počtom striel v jednom zápase za aktuálnu sezónu. Dvojciferný výsledok hovorí o kvalite mužstva, ktoré sa od začiatku sezóny ukazuje v stále lepšom svetle. Nie náhodou mu v kolónke prehier svieti nula. Na zápas s nováčikom sa najlepšie vyspal Stano Drábik. Skúsený obranca využíval hru svojich spoluhráčov, aby ju pretavil v pekný bodový zisk. Okrem výhry ho môže tešiť aj osobná bilancia tri góly a dve prihrávky. Lepšiu mal už len jeho brat Róbert, ktorý má bodovanie doslova v náplni práce a dnes mohol k svojmu kontu pripísať štyri góly a dvomi asistenciami. Hbk Čierne-Skalité potrebuje vyriešiť brankársku otázku a stabilizovať káder. Mladé pušky z Čierneho potrebujú čas, ale už ukazujú svoje prednosti aj medzi seniormi. Ich hra pôjde hore. Treba vydržať. Všetky veľké tímy niekedy tiež začínali..

Hbc Čadca Podzávoz – Hbk Drucker Horelica 7:4 (1:2, 5:1, 1:1)

Gól (asistencie): 13:15 Rudolf Kučák (Marek Mudrík), 15:36 Rudolf Kučák (Martin Mravec, Marek Mudrík), 17:20 Tomáš Bajánek (Tomáš Urbaník) (PP), 23:25 Marek Čech (Pavol Prívara, Tomáš Urbaník), 27:16 Rudolf Kučák (René Tomis), 27:55 Rudolf Kučák (Marek Mudrík, René Tomis), 34:11 Marek Čech (Pavol Prívara) – 07:08 Marián Hlaváč (Tomáš Hlubina), 10:41 Tomáš Hlubina (Lukáš Jašurek), 21:05 Ján Želiecký, 31:48 Dávid Kulla (Tomáš Hlubina).
Strely: 30/18. Vylúčenia na 2 min.: 2/2. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mravec (77,77 %) - Marián Mosor (76,66 %).
Hráči zápasu: Rudolf Kučák - Tomáš Hlubina.

Taktika hostí slávila úspech v úvodných minútach zápasu. Aktívna obrana sa oplatila a z niekoľkých protiútokov aj „zapršalo“. Prvé dve rany na bránu znamenali gól a aktuálny líder tabuľky mal manko. Pri oboch presných zásahoch bol Tomáš Hlubina. Na prvý prihrával a ten druhý aj sám dal. Obraz hry sa začal meniť s gólovými chúťkami Ruda Kučáka. Prvý krát nechal prehovoriť svoju hokejku, keď znižoval stav stretnutia na 1:2. Druhá odpoveď na otázku: „Kam to chceš?“ smerovala tesne pod brvno už v úvode druhej tretiny. Domácich ako tak upokojil presilovkový projektil Tomáša Bajáneka – 3:2. Drucker rozhodne nechcel predať kožu lacno a Ján Želiecky to demonštroval strelou na 3:3. No Podzávoz sa rozbiehal a Marek Čech s Rudom Kučákom naklonili misky váh na stranu svojho klubu.

Empire Okružná – Krásno Sparrows 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Gól (asistencia): 02:04 Pavol Pakanec (František Ujházi), 13:23 Martin Plaštiak (Vladimír Chromčák), 19:55 František Ujházi (Daniel Staškovan), 25:24 Vladimír Chromčák (Tomáš Kubica), 35:46 Daniel Staškovan (Martin Plaštiak, Vladimír Chromčák) – 14:03 Martin Snoha (Ľubomír Jakubec), 21:18 Adam Greguš (Martin Snoha).
Strely: 24/32. Vylúčenia na 2 min.: ½. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Alexander Stančík (93,75 %) – Tomáš Nevedel (79,16 %).
Hráči zápasu: Vladimír Chromčák – Martin Snoha.

Od úvodných minút mohla hŕstka divákov vidieť zaujímavý hokejbal so šancami na jednej či druhej strane. Z prvej vážnejšej šance profitoval vicemajster z Okružnej keď nahrávku Ujháziho spoza brány zužitkoval Pakanec a Nevedel v bráne Krásna vyťahoval loptičku zo siete. Skóre sa dlho nemenilo, no šance pribúdali. Gólmani Stančík aj Nevedel stáli na svojich miestach. Až minútu a pol pred prvou sirénou sa presadil Plaštiak po prihrávke Chromčáka staršieho a Okružná viedla rozdielom dvoch gólov. Krásno však kontrovalo a ešte do prestávky korigoval výsledok Snoha. Druhé dejstvo prinieslo tri góly. Najskôr po peknej kombinácii Kubicu, Staškovana a Ujháziho posledný menovaný nasmeroval loptičku do brány Krásna. Sparrows sa však nevzdávali a po prečíslení znížil opäť na rozdiel jedného gólu Greguš. Aj napriek snahe Krásna sa strelecky do konca zápasu presadili iba hráči z Empire. Predvádzali peknú kombinačnú hru a do konca druhej tretiny sa ešte presadil strelou takmer z polovice ihriska Vlado Chromčák. Posledný piaty gól do brány Sparrows pridal v tretej tretine Staškovan po prihrávke Plaštiaka a Vlada Chromčáka.