HEL U19: Čadca opäť zvládla Martin

HEL U19: Čadca opäť zvládla Martin V predohrávke jarného kola hokejbalovej HEL extraligy U19 privítal HBK Čadca na domácom ihrisku Hbk Medokýš Martin. Priebeh zápasu pripomínal ten spred týždňa, v ktorom si Čadčania poradili so súperom o päť gólov... (Foto: Marcela Gajdošová).

Hokejbalová HEL extraliga U19
Sobota, 15. 10. 2016

HBK Čadca – Hbk Medokýš Martin 8:3 (2:0, 1:1, 5:2)

Gól (asistencie): 01:47 Dávid Kulla (Jaroslav Vrtena), 09:13 Martin Koričár (Jaroslav Vrtena), 15:29 Martin Mikula (Vladimír Špilák), 31:12 Martin Koričár (Dávid Kulla), 39:11 Adam Šarišský (Matej Kučák), 40:19 Samuel Gabčo (Vladimír Špilák, Matej Kučák), 41:18 Samuel Gabčo (Vladimír Špilák), 44:10 Vladimír Špilák (Samuel Gabčo)(PP) – 20:34 Dominik Dávidík (Martin Mäsiar), 41:25 Adrián Masný (Lukáš Komzala), 42:26 Lukáš Komzala (Dominik Dávidík).
Strely: 25/26. Vylúčenia na 2 min.: 2/2. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Daniel Kupka (88,46 %) – Kristián Šperňák (68 %).
Hráči zápasu: Martin Mikula – Dominik Dávidík. Zostava

HBK Čadca: Daniel Kupka – Matej Kučák, Milan Demko, Martin Koričár, Martin Mikula – Samuel Gabčo, Vladimír Špilák, Adam Šarišský, Martin Vlček – Dávid Kulla, Jaroslav Vrtena, Viliam Šurina. Tréner: Tomáš Urbaník.

Zápas začal vo vlažnom tempe. Domáci sa ujali vedenia už v druhej minúte, keď sa strelou zápästím presadil Dávid Kulla. Čierno-červených potešila ďalšia strela z hokejky Martina Koričára. Ľavý obranca mal svoj deň a trafil presne k pravej tyči Šperňákovej brány – 0:2. Obom našim strelcom prihrával Jaroslav Vrtena.

Druhá tretina ešte poriadne nezačala a zo svojho premiérového extraligového gólu sa tešil ďalší obranca domácich - Martin Mikula. Čadčania vedeli, že sa za stavu 3:0 nemôžu uspokojiť a snažili sa hrať svoju hru. Dlhé minúty sa hra prelievala zo strany na stranu a obaja brankári predviedli niekoľko zaujímavých zákrokov. Sieť sa opäť rozvlnila až v 28. minúte. Čadca pykala pri buly vo vlastnom obrannom pásme. Nikým neatakovaný Dominik Dávidík trafil presne k ľavej tyči. Akciu na jeden dotyk začal vyhratým buly jeho spoluhráč Martin Mäsiar – 3:1. Druhá tretina skončila zmierlivo 1:1.

Najviac gólov padlo v poslednej pätnásť-minútovke. Už v jej úvode triafal s chuťou hrajúci Koričár – 4:1. Na 5:1 pretlačil loptičku do siete navrátilec do zostavy Adam Šarišský a keď sa dva krát predviedol Samuel Gabčo, hostia boli čerství na uterák. Za stavu 7:1 však dokázali kontrovať a využiť dve zaváhania domácich. Tí sa už zrejme videli pri oslave v šatni a nedostatočne pokrytí útočníci zmiernili skóre na 7:3. Góly strieľal dôsledný Adrián Masný a po ňom aj aktívny Lukáš Komzala. Posledné slovo mali predsalen domáci. Vladimír Špilák sa ako správny kapitán chopil úlohy položiť ofenzívnu bodku za výsledkom. Na konečných 8:3 si po spolupráci so Samom Gabčom vylepšil hetrik asistencí aj pekným gólom. Títo dvaja najviac "zatápali" obrane hostí a svoje útočné snaženie si rozhodne zaslúžili okoreniť adekvátnym bodovým príspevkom.