Vyhľadávanie

Repre nominácia, výhra aj prvé tri body..

Repre nominácia, výhra aj prvé tri body..Hokejbalová HEL extraliga je pred reprezentačnou prestávkou.Výkony našich hokejbalistov neostali nepovšimnuté a máme jedno želiezko v ohni. Cez víkend sa hralo 7. kolo a naši najproduktívnejší hráči sa gólovo presadili. Juniori z Čadce porazili Martinský Medokýš rozdielom triedy. (Foto: Adrián Danaj)

Hokejbalový víkend bol bohatý na extraligové zápolenie seniorskej aj juniorskej HEL extraligy. V Považskej Bystrici viedli domáci už 2:0, keď vo 4. minúte otváral skóre zápasu Lukáš Piják. Do druhej a tretej tretiny však vybehla iná Považská Bystrica a nastal nečakaný obrat hostí z Diakovej. Extraligový benjamínok si napokon zaknihoval svoje prvé víťazstvo na ihrisku súpera – 2:5. Považská Bystrica sa prepadla na šieste miesto celkovej tabuľky HEL extraligy. V jej drese nastúpil aj Tomáš Regec.
Stojí za pozornosť poznamenať, že Lukáš Piják má byť pripravený pre najbližší reprezentačný zraz! Slovenská hokejbalová reprezentácia je na začiatku cesty za obhajobou titulu majstrov sveta.

Druhý "kysucký" gól kola a svoj už tretí presný zásah v extraligovom kolotoči, zaznamenal Róbert Drábik. Tohto sezónna posila majstrovského Imperial Vitamins Martin má zo siedmych zápasov štyri body. Všetko začala asistencia proti Kežmarku a nasledovali góly do brány Svidníka, Ružinova a teraz aj Kométy Vrútky. V napínavom derby Turca to bola jednoznačná záležitosť domáceho celku. Skóre 7:0 hovorí za všetko a aj pochvalné slová hlavného trénera na adresu tretej formácie, v ktorej Robo nastupuje, boli veľmi trefné: „Veľmi sa mi páčila hra chalanov z tretieho útoku, ich napádanie a fyzická hra robila súperovi značné problémy.“ (www.hokejbal.sk).

HEL Extraliga U 19

Hbk Medokýš Martin – Hbk Čadca 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Gól (asistencie): 23:57 Richard Kirschner (Dominik Dávidík)(PP) – 04:54 Samuel Gabčo (Vladimír Špilák), 11:28 Vladimír Špilák, 19:04 Viliam Šurina (Jaroslav Vrtena)(PP), 34:10 Matúš Čík (Jaroslav Vrtena) (PP), 44:06 Vladimír Špilák (Samuel Gabčo, Matúš čík) (PP), 44:25 Dávid Kulla (Jaroslav Vrtena).
Počet vylúčení na 2 min.: 7/8. Vylúčenia na 10 min.: 2/0. Presilové hry: 1/3. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marek Kapusta, Kristián Šperňák - Daniel Kupka
Hráči zápasu: Richard Kirschner – Vladimír Špilák.

Zostava Čadca: Daniel Kupka – Matej Kučák (A), Milan Demko, Martin Mikula, Martin Koričár – Matúš Čík, Vladimír Špilák, Samuel Gabčo – Dávid Kulla, Martin Vlček, Jaroslav Vrtena, Viliam Šurina. Tréner: Tomáš Urbaník.

Zaujímavý extraligový výsledok vznikol v juniorskej súťaži. Hbk Čadca cestovala na ihrisko Medokýša Martin. Chlapci sa nemuseli s ihriskom veľmi zoznamovať, keďže tam odohrali duel s prvými Košicami. Ich hra slávila úspech už v piatej minúte. Skóre otváral Samuel Gabčo. Do prvej sirény stihol zvyšovať Vladimír Špilák. Svoj prvý extraligový gól zaznamenali Viliam Šurina a Matúš Čík. Gólový účet zápasu uzavrel Dávid Kulla. Čadca zdolala Martin vysoko 1:6 a zaknihovala prvé tri extraligové body aktuálneho ročníka.