Lukáš Piják: „Pán Boh zaplať aj za dva.“

Lukáš Piják: „Pán Boh zaplať aj za dva.“Hokejbalová HEL extraliga mala na programe prvé dvojkolo aktuálnej sezóny. Kysučania sa predstavili v oboch. Niekto víťazne, niekto s prehrou či novým bodom na svojom konte. Najviac sa darilo v nedeľu, keď Robo Drábik vyrovnával duel s Lídrami z Bratislavy a Lukáš Pijak asistoval pri treťom góle v Nitre proti rytierom. Obaja sa napokon tešili z výhry po samostatných nájazdoch. (Ilustr. foto zo zápasu Pruské-PB: hokejbal.sk)

Imperial Vitamins Martin mal na programe dva domáce zápasy. Najprv sa opakovalo finále z minulej sezóny. Pricestovala Skalica. Zápas začal svižne na oboch stranách chceli vydať zo seba maximum. Obe mužstvá mali chuť na hokejbal. Domáci niekoľko krát viedli, no nedokázali odskočiť a súper ich dotiahol na remízu. V predĺžení gól nepadol, a tak rozhodli samostatné nájazdy. V nich mala viac šťastia Skalica. Druhý zápas sa Martin hotoval na Leaders z Ružinova. Hostia dokázali streliť gól už v prvej minúte zápasu. Domácich to však neochromilo. Práve naopak, vedeli, že keď udržia súpera na dištanc, nedovolia mu jeho hru, môžu pomýšľať na dobrý výsledok.
Úspech sa začal rodiť v 37. minúte. Šťastným strelcom, po niekoľkých sľubných príležitostiach, bol náš Róbert Drábik. Hráč s číslom 37 sa postaral o vyrovnanie. Jeho klub zabojoval o ďalší bod v predĺžení a samostatných nájazdoch. Podarilo sa. Martin dokázal premeniť viac samostatných nájazdov a tešiť sa z dôležitých dvoch bodov. Čo povedal Robo Drábik, autor jediného martinského gólu v riadnom hracom čase: „Každý strelený gól poteší. Som rád, že sa šťastena usmiala práve na mňa. Je to výsledok ťaženia celého tímu.

Protef Považská Bystrica cestovala najprv do Pruského. Podľa slov hlavného trénera Milana Ladivera šiel Protef v oklieštenej zostave, čo sa podpísalo pod výsledok, hoci hra bola vyrovnaná a rozdielový gól mohli vsietiť aj jeho hráči. Nestalo sa. Napokon sa tešili domáci. V drese Považskej Bystrice sa z kysuckých hráčov predstavili Vlado Najdek a Lukáš Piják. Druhý zápas sa cestovalo k Nitrianskym rytierom. Ich domáce ihrisko patrí k najväčším na Slovensku, čo nám potvrdil aj Lukáš Piják: „Bol to ťažký, šesť bodový zápas na veľkom ihrisku. Vyhrali sme po predĺžení, ale po konečnom zúčtovaní si myslím, že sme bod stratili. Ale, Pán Boh zaplať aj za tie dva.“ Lukáš v Nitre bodoval, keď prihrával na tretí gól a  stav stretnutia 1:3! Už to vyzeralo na plný bodový zisk, no domáci neskladali zbrane a dokázali znížiť a neskôr aj vyrovnať v početnej výhode. Považská slávila úspech gólom v predĺžení. Svoj druhý pokus premenil Škrabko. Hostia si naložili dva body a odcestovali domov.
Opýtali sme sa Lukáša, Ako vnímajú druhú priečku v priebežnej tabuľke HEL extraligy, : „V klube to vnímame všetci pozitívne, pretože takýto vstup do sezóny Považská Bystrica ešte nemala. No ideme si skromne, od zápasu k zápasu.“ Ďakujeme našim hokejbalistom za vyjadrenia a veríme, že sa im bude s pribúdajúcimi zápasmi naďalej dariť.