Úvod nám nevyšiel...

Úvod nám nevyšiel...V sobotu bolo na programe 3. kolo Slovenskej hokejbalovej extraligy. Hbk Čadca U19 sa vo svojom prvom vystúpení stretol s rovesníkmi z Hbk Ducks Košice.

Prvá tretina skončila nerozhodne 0:0. Oba tímy sa svojim spôsobom „oťukávali“. Do druhej časti hry vošli naši chlapci lepšie. Mali viac z hry a z toho pramenila aj prvá premenená šanca, do ktorej sa dostal Jaro Vrtena. Vystihol pohyb obrancov a pomedzi dvoch Košičanov sa rútil sám na brankára a presne zakončil – 1:0.

Do 7. minúty to bola úplne iná Čadca. Potom sa v rozmedzí tridsiatich sekúnd konal obrat. Najprv Ducks vyrovnali sporným gólom na 1:1. Keby bola možnosť video záznamu, určite by bol použitý. Strela, ktorá sa odrazila von z brány bez pohnutia sieťky, bola hlavnými arbitrami uznaná za gólovú – 1:1. Druhý gól si už hostia vypracovali po chybe v obrane, keď si na peknú prihrávku Jenčuša, dobre nabehol Marciňák. Dá sa povedať, že šlo o zlomový moment celého zápasu. chuť a odhodlanie z úvodu druhej tretiny ostalo v zabudnutí. Za zmienku ešte stálo nastrelené brvno Matejom Kučákom, ktorý sa snažil presadiť strelou od modrej čiary.

Tretia tretina priniesla niekoľko sľubných šancí, no brankári boli pozorní. Daniel Kupka, brankárska jednotka Hbk Čadca, patril k oporám tímu počas celého zápasu. Príležitosť vyrovnať mali chlapci v presilovkách. Oba tímy mali v tretej tretine po tri presilové hry. Šťastnejší boli opäť Košičania, keď sa pred bránou najlepšie zorientoval opäť Marciňák, aby stanovil konečný stav extraligového duelu – 1:3. V samom závere si ešte vypracoval šancu Dávid Kulla, keď aktívnym forčekovaním získal loptičku a dostal sa až pred brankára Makara. Jeho pokus neskončil gólom.

Slovenská hokejbalová extraliga U19

Hbk Čadca U19 – Hbc Ducks Košice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly (asistencie): 20:22 Jaroslav Vrtena – 21:02 Niko Jenčuš (Ján Varchola), 21:35 Martin Marciňák (Niko Jenčuš), 42:23 Martin Marciňák (PP).

Zostava Čadca: Daniel Kupka – Vladimír Špilák ©, Matej Kučák (a), Milan Demko, Martin Koričár – Peter Turňa, Adam Sloviak, Matúš Čík – Dávid Kulla, Jaroslav Vrtena, Viliam Šurina, Martin Vlček. Tréner: Tomáš Urbaník.