Vyhľadávanie

Toto nečakal nikto...

Toto nečakal nikto...Súboje o všetko bývajú napínavé, vyrovnané, atmosféra sa dá krájať. Hráči sa vedia vybičovať k najlepším výkonom svojej kariéry. Čo sa však dnes stalo v jednom semifinále, nečakal nikto. (Foto: Marcela Gajdošová)

PLAY-OFF KHL
SEMIFINÁLE 2016

Nedeľa, 12. 6. 2016

Hbk Čadca Čadečka (2) – Hbk Čierne (3) 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Stav série 1:2

Góly: 06:13 Martin Jurga, 09:32 Matej Kučák, 15:02 Adam Sloviak (Lukáš Raček), 18:13 18:13 Adam Sloviak (Martin Jurga), 25:23 Martin Jurga (Adam Sloviak).
Strely: 26/19. Vylúčenia na 2 min.: 3/1. Presilovky a oslabenia: 0/0.
Brankári: Daniel Kupka (73,68 %) – Matúš Papajčík (100 %).
Hráči zápasu: Martin Jurga, Adam Sloviak.

Majster musí počítať so všetkým. Ako začal sériu víťazstne, druhý a tretí zápas režírovali hráči z Čierneho. Včerajší záver oslabil oba celky o troch hráčov. Citeľne viac toto rozhodnutie doľahlo na obhajcu. Podľa pomeru striel mal viac príležitostí ako Čierne, ale gól robí majstra a tie padali len do siete Čadečky. Dva exkluzívne kúsky majú diváci v pamäti dodnes. Otvárací gól Martina Jurgu, keď si šikovne „vymiešal“ obranu a zakončil, no a vinkel Adama Sloviak, ktorý vymietol, keď zvyšoval na 3:0. Spomínaná dvojica dnes platila na súpera ako kyselina. Rozložili všetko čo im stálo v ceste a pomohli tímu k dôležitému víťazstvu.

Hbc Salora Žilina (1) – Hbk Milošová Stars (4) 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
Stav série: 3:0

Góly: 00:11 Adam Šarišský, 04:51 Samuel Gabčo (Matúš Čík), 05:08 Adam Šarišský (Samuel Gabčo), 14:44 Samuel Gabčo, 15:52 Adam Šarišský (Samuel Gabčo), 20:33 Matúš Čík (Adam Šarišský, Samuel Gabčo), 24:28 Adam Šarišský (Matúš Čík) – 27:39 Martin Hajnoš.
Strely: 23/11. Vylúčenia na 2 min.: 2/4. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 1/1.
Brankári: Kristián Šperňák (90,90 %) - Jaroslav Vrtena (69,56 %).
Hráči zápasu: Adam Šarišský – Martin Hajnoš.

Salora kráča do finále! Postupové ambície naznačil Adam Šarišský už v 11 sekunde(!), čím odštartoval nielen svoj bodový koncert. Až štyri gólové zápisy a jedna prihrávka mu vyniesla honor hráč zápasu. Milošová ťahala za kratší koniec povrazu. Chýbala opora v bráne aj v útoku. Jaro Vrtena dnes neútočil, čo znamenalo pre Stars citeľnú stratu v útoku. Hbc Salora Žilina si ešte počká na finálového súpera.

Empire Okružná – Krásno Sparrows 14:1 (4:0, 7:1, 3:0)
Stav série 3:0

Góly: 00:21 Martin Plaštiak (Daniel Staškovan), 06:16 Tomáš Rucek (Martin Plaštiak), 10:33 Tomáš Kubica (Martin Plaštiak), 12:20 Stanislav Chromčák, 20:19 Vladimír Chromčák (Peter Papík), 20:59 Daniel Staškovan, 22:28 Daniel Staškovan (Tomáš Kubica, Martin Plaštiak), 23:05 Peter Papík, 25:15 Martin Plaštiak, 25:34 Peter Papík (Tomáš Kubica), 25:49 Stanislav Chromčák, 36:16 Radoslav Kandrik (Tomáš Kubica), 40:17 Vladimír Chromčák (Jozef Rucek), 41:48 Martin Plaštiak (Tomáš Kubica, Daniel Staškovan) – 19:42 Adam Greguš (Tomáš Podolák).
Strely: 34/20. Vylúčenia na 2 min.: 1/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0. Počet divákov: 34.
Brankári: Alexander Stančík (95 %) – Papajčík (66,66 %), Nevedel (33,33 %).
Hráči zápasu: Tomáš Kubica, Martin Plaštiak - Adam Greguš.

Už v 21. sekunde zápasu po rozohrávke obrancov naservíroval Daniel Staškovan loptičku spoza brány Martinovi Plaštiakovi, ktorý otváral skóre zápasu. Do konca prvej tretiny pridali góly do brány Krásna ešte Tomáš Rucek, Tomáš Kubica a prvú tretinu gólovo zakončil Stanislav Chromčák. Aj keď na začiatku druhej tretiny znížil Adam Greguš na 1:4 z pohľadu Krásna, odpoveď prišla takmer okamžite. Už o 30 sekúnd pridal zo vzduchu gól Vladimír Chromčák. Brankár Papajčík sa porúčal z brány Sparrows a na jeho miesto nastúpil Tomáš Nevedel. Ani on však nezabránil rozbehnutej Okružnej, ktorá v prostrednej časti hry pridala ďalších šesť gólov. Päťnásobný majster KHL si akoby chcel vynahradiť všetko to, čo nepremenil v prvých dvoch zápasch. V treťom zápase série si to vybral aj s úrokmi a všetkých dokonale zaskočil gólovou potenciou. Tretia tretina sa už iba dohrávala, no Okružná pridala ešte tri góly a zavŕšila tak postup do finále, keď v treťom zápase v sérii rozstrieľala Krásno 14:1 a celkovo vyhrala aj sériu 3:0 na zápasy. Obidve mužstvá si však budú musieť na svojich súperov do finále resp. zápasov o tretie miesto počkať, pretože druhý semifinálový súboj sa zdá byť oveľa vyrovnanejší

Suché dresy Skalité – Dream team 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)
Stav série 1:1

Góly: 35:53 Róbert Drábik (Róbert Prívara), 44:59 Michal Šmelka - 24:06 Ľudovít Hajduk (Michal Najdek), 38:10 Matej Čuboň (Adrián Holešinský), 40:49 Matej Kupka (Adrián Holešinský), 42:48 Adrián Holešinský (Vladimír Najdek), 43:58 Vladimír Špilák (Juraj Housa).
Strely: 14/29. Vylúčenia na 2 min.: 5/4. Presilové hry: 0/1. Oslabenia: 0/0. Počet divákov: 67.
Brankári: Daniel Jašurek (82,75 %) - Daniel Kupka (85,71 %).
Hráči zápasu: Peter Hluši – Matej Kupka.

Duel ako hrom začali obe mužstvá vo vysokom nasadení. Bližšie ku gólu boli domáci, ale Patrik Grochal ani Michal Šmelka nepremenili. Dream odpovedal Vladom Špilákom a Ľudom Hajdukom, no všetko kryl Daniel Jašurek. V druhej tretine si viac z hry ukrajoval úradujúci majster. Hrozil najmä z hokejky Adriána Holešinského či Vladimíra Najdeka. Všetko snaženie napokon vyústilo do otváracie gólu Ľuda Hajduka, ktorý ocenili aj prítomní díváci. Chlieb sa začal lámať v tretej časti hry. O tejto tretine vieme, že zápasy vo vysokom nasadení rozhoduje kondícia. Najviac síl mal zrejme Róbert Drábik. Kapitán a najlepší strelec play-off svojho tímu vyrovnával prudkou strelou spoza modrej. Po množstve súbojov a nabehaných kilometrov stihol prudko vypáliť a úspešne. Nerozhodný stav nevoňal najaktívnejšiemu hráčov hostí. Adrián Holešinský našiel ideálnym pasom Mateja Čuboňa pred bránkou a ten s pokojom snipera elegantne prestrčil loptičku do brány – 1:2. O necelé tri minúty na to, využil „Aďo“ nestrážené okienko v obrane Skalitého a nikým nekrytý Matej Kupka zvyšoval na 1:3(!) Päť minút slávy zakončil Holešinský efektnou kľučkou na 1:4, no to nebolo všetko. Minútu pred koncom si vzala slovo dvojica Špilák-Housa a prvý menovaný korunoval výkon svojho mužstva efektným zakončením do pravého horného rohu Jašurkovej brány. Posledné slovo však mali domáci, keď sa sekundu pred koncom postaral o zníženie Michal Šmelka. Nikým nekrytý dorážal do poloprázdnej brány a uzavrel skóre zápasu.