Suché dresy Skalité do semifinále!

Suché dresy Skalité do semifinále!Po víkende poznáme len jedného postupujúceho. Bronzový celok základnej časti si  poradil s Lodnom a opäť zasiahne do hry o najcennejšie kovy. Ostatné série sú vzácne vyrovnané a o všetkom rozhodne magický piaty zápas.(Foto archív KHÚ)

Štvrťfinále play-off KHL

Nedeľa, 29. mája 2016

Neslušskí vlci (6) – Hbk Čierne (3) 3:2 sn (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Stav série 2:2

Góly: 17:38 Tomáš Bajánek (Lukáš Komzala), 29:29 Lukáš Komzala. Sn: Andrej Masný – 26:26 Dávid Kulla (Peter Turňa), 26:51 Peter Turňa (Dávid Kulla).
Strely: 12/22. Vylúčenia na 2 min.: 0/3. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Jakub Loffler (90,90 %) – Matúš Papajčík (83,33 %).
Hráči zápasu: Jakub Loffler – Peter Turňa.

Dráma ako hrom. Neslušskí vlci získali príležitosť bojovať o semifinále a chopili sa jej ukážkovo. Po tesnej prehre v sobotu, si v nedeľu zahrali o „udržanie“. Viedli gólom Bajánka. Dlhé minúty sa bránili tlaku Čierneho, to mohlo rozhodnúť už omnoho skôr. Už sa zdalo, že spolupráca Turňa-Kulla prinesie vytúžené víťazstvo a postup, no kde sa vzal, tu sa vzal, 31 sekúnd pred záverečným hvizdom Komzala vyrovnal. Nájazdy sú lotéria a dnes to opäť padlo vlkom. Séria ide do piateho zápasu a potom, čo sme videli je jasné, že sú obe mužstvá pripravené urobiť maximum pre úspech.

Milošová Stars (4) – Hbk Devils Raková (5) 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly: 00:29 Martin Hajnoš (Tibor Brisuda), 02:13 Patrik Zwyrtek (Daniel Chovaniak), 26:40 Jaroslav Vrtena (Martin Hajnoš), 27:48 Daniel Chovaniak, 29:54 Jaroslav Vrtena (Tibor Brisuda, Patrik Zwyrtek) – 22:47 Matej Vojtek (Dušan Bednárik).
Strely: 22/15. Vylúčenia na 2 min.: 2/0. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Marek Miko (93,33 %) – Adrián Šuška (77,27 %).
Hráči zápasu: Tibor Brisuda – Milan Demko.

Raková dostala rýchlu sprchu už v úvode duelu. Šušku prestrelil kapitán domácich Hajnoš a o necelé dve minúty aj Zwyrtek. V druhej časti sa hra vyrovnala a Devils mohli znížiť vďaka Šubertovi, alebo Vojtekovi. Nestalo sa. Druhý menovaný sa presadil až v tretej tretine, keď znižoval na 1:2. Nádejný stav pre vyrovnanie, sa Milošovej nepozdával. Nabila ostré a v priebehu troch minút si poistila víťazstvo vďaka Vrtenovi a Chovaniakovi.

Suché dresy Skalité – Hbk Lodno 8:4 (3:4, 2:0, 3:0)
Stav série 3:1

Góly: 02:05 Róbert Drábik (Anton Smreček), 09:50 Michal Stenchlák (Tomáš Firek), 14:47 Michal Stenchlák (Tomáš Firek), 18:54 Ľubomír Gerat (Tomáš Firek), 25:24 Tomáš Firek (Ľubomír Gerat), 35:14 Michal Stenchlák (Ľubomír Gerat), 44:15 Anton Smreček (Róbert Drábik), 44:38 Michal Šmelka (Róbert Drábik, Anton Smreček) – 01:05 Ivan Dupkala (Juraj Belica), 02:17 Juraj Belica, 11:14 Jaroslav Backo (Michal Palarec), 13:09 Ivan Dupkala (Jaroslav Backo).
Strely: 32/18. Vylúčenia na 2 min.: 1/0. Presilové hry: 0/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Daniel Jašurek (77,77 %) - Jozef Janči (75  %).
Hráči zápasu: Ľubomír Gerat – Ivan Dupkala.
Postupujú Suché dresy Skalité.

Lodno zachytilo úvod duelu. Skóre otváral Dupkala po prihrávke Belicu. Vysoká posila Lodna si zapísala aj druhý bod za gólovú strelu hneď potom, ako sa trafil Robo Drábik. Lodno viedlo do začiatku druhej tretiny 4:3. Dnes prišiel iný celok, ako v sobotu a bolo to cítiť. Bitku vyhrali, no nie vojnu. Gólovú pretláčanú si podmanili hráči v oranžových dresoch. Suché dresy Skalité ťahala spolupráca T. Firek - Ľ. Gerat - Stenchlák. Tvorivý Firek servíroval a jeho kolegovia z útoku strieľali jeden gól za druhým. Suché dresy Skalité sa napokon prestrieľali do semifinále, keď si prikrášlili výsledok dvoma gólmi v poslednej minúte. Čerešňu na tortu položil veterán Šmelka.

Hbc Čadca Podzávoz (4) – Krásno Sparrows (5) 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Svat série 2:2

Góly: 05:01 Filip Mravec (Miroslav Rapant), 11:54 Pavol Prívara (Tomáš Urbaník, Jozef Baculák), 17:12 Filip Mravec (Miroslav Rapant, Tomáš Urbaník), 44:05 Matej Kučák – 40:30 Martin Snoha (Adam Greguš).
Strely: 32/31. Vylúčenia na 2 min.: 3/5. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Martin Romančák (96,77 %) – Matúš Papajčík (87,5 %).
Hráči zápasu: Filip Mravec – Ľubomír Jakubec.

Posledný zápas dňa zohrali dva vyrovnané celky. Krásno Sparrows malo výhodu a Podzávoz musel. Do šiestej minúty sa mužstvá oťukávali, keď sa presadili mladé pušky z Podzávozu. Rapant našiel Filipa Mravca a bolo 1:0. O niekoľko minút na to využil Prívara presilovku a zvyšoval na 2:0. Hostia si zobrali oddychový čas, no tretiemu kúsku v Papajčíkovej bráne nezabránili. Opäť strieľal Mravec – 3:0. Mladým sa hra darila, lenže zvlhol pušný prach. Krásno mohlo niekoľkokrát znížiť, ale Jakubca, Pagáča či Podoláka riešil Romančák. O odhodlaní Krásna zvrátiť priebeh zápasu hovorí aj pomer striel tretej tretiny – 6/15(!) Z jednej akcie predsa zapršalo. Ideálny pas Adama Greguša dotiahol až do brány Martin Snoha. Záverečná hra bez brankára hosťom nevyšla. Skóre uzatváral Matej Kučák lobom do prázdnej brány.