Krásno má našliapnuté do semifinále!

Krásno má našliapnuté do semifinále!Kysucký hokejbalisti rozohrali boj o semifinále vo veľkom štýle. Priamy postupujúci čakajú na svojich súperov a zatiaľ to  vyzerá byť na dlho. Medzi seniormi v sérií o semifinále vedie jedine Krásno Sparrows nad Hbc Čadca Podzávoz už 2:0. Ostatné dvojice majú po víkende vyrovnané.

Nedeľa, 22. 5. 2016

Hbk Lodno (6) – Suché dresy Skalité (3) 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Stav série 1:1

Góly: 26:43 Daniel Vlček (Ľubomír Macejko), 27:49 Jaroslav Backo (Ivan Dupkala) – 11:34 Róbert Drábik (Martin Marko).
Strely: 29/44. Vylúčenia na 2 min.: 1/2. Presilovky: 0/0, oslabenia: 0/0.
Brankári: Jozef Janči (95,45 %) – Daniel Jašurek (93,10 %).
Hráči zápasu: Peter Macúš – Stanislav Drábik.

Suché dresy Skalité dnes vystrieľali celý zásobník. Jozef Janči čelil štyridsiatim štyrom strelám, čo sa nevidí každý deň. Aktuálne play-off však pozná mužstvá, ktoré to dokážu v kľude zvládnuť. Jozef pustil za svoj chrbát len jediný pokus a to hneď od kapitána Roba Drábika. K jeho gól z 12. minúty sa už nepridal iný strelec. Naopak, Lodno rozhodlo v 12. a 13. Minúte druhej tretiny. Gólová spolupráca Dana Vlčeka s Ľubom Macejkom, alebo Jara Backa s Ivanom Dupkalom sa neskôr ukázala ako víťazná.

Krásno Sparrows (5) – Hbc Čadca Podzávoz (4) 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Stav série 2:0

Góly: 16:21 Tomáš Podolák (Jaroslav Pagáč), 20:50 Dominik Fojtík (Tomáš Čimbora), 26:44 Jaroslav Pagáč (Tomáš Čimbora), 42:51 Tomáš Podolák (Tomáš Čimbora, Adam Greguš) – 03:22 Marek Kantorík (Tomáš Urbaník, Martin Mravec), 04:19 Jaroslav Vrtena (Miroslav Rapant), 32:50 Martin Mravec (Tomáš Urbaník, Lukáš Herman).
Strely: 37/40. Vylúčenia na 2 min.: 2/4. Presilovky: 0/0, oslabenia: 0/0.
Brankári: Tomáš Nevedel (92,5 %) – Martin Romančák (89,18 %).
Hráči zápasu: Tomáš Čimbora – Jozef Baculák.

Druhá štvrťfinálová séria mala všetko, čo má play-off zápas mať. Najprv sa ujali vedenia hráči Podzávozu, presne triafal Kantorík a Vrtena. Keď skončila prvá tretina, svietil stav striel 8/14(!). Druhú časť hry zase ovládol Sparrows a smršťou troch gólov otočil skóre zápasu. Skoro ako USA proti Kanade. Druhú časť hry prestrieľali súpera 17/10 a boli na koni. V úvode tretej časti hry sa strelou popod betón prezentoval Martin Mravec. Zápas začal akoby od začiatku. Väčšiu časť tretej tretiny sa hralo v strednom pásme, alebo v obrane Krásna. Podzávoz mal dokonca päťminútovú presilovú hru, no želaný gól padol do jeho brány. Gregušova prihrávka na Čimboru znamenala bleskový protiútok, z ktorého profitoval kapitán domácich Tomáš Podolák. Kto iný mohol dať víťazný gól, ak nie ten, čo začal celkový obrat?

Hbk Devils Raková (5) – Milošová Stars (4) 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 05:06 Dušan Bednárik, 07:35 Matej Vojtek (Patrik Kováčik), 26:48 Matej Vojtek (Dušan Bednárik) – 12:57 Jaroslav Vrtena (Richard Krkoška), 16:50 Jaroslav Vrtena (Martin Byrtus).
Strely: 27/22. Vylúčenia na 2 min.: 2/2.
Brankári: Adrián Šuška (90,90 %) – Marek Miko (88,88 %).
Hráči zápasu: Matej Vojtek – Jaroslav Vrtena.

Devils sa dokázali postarať o malé prekvapenie, keď do 8. minúty viedli už 2:0. Najprv triafal „Vinkel“ kapitán Dušan Bednárik a potom Matej Vojtek premenil peknú prihrávku Patrika Kováčika. Milošová, aktuálny vicemajster súťaže, sa však nedala ľahko. Vytiahla najťažšiu zbraň a kanonier Jaroslav Vrtena znižoval a hneď aj vyrovnal skóre. Posledné slovo však mala Raková. Opäť to bol Matej Vojtek, keď poslal loptičku do Mikovej siete po peknom „blafáku“.

Hbk Čierne (3) – Neslušskí vlci (6) 4:5 sn (1:1, 2:2, 1:1)

Góly: 00:32 Adam Sloviak (Jozef Tagačár), 16:07 Martin Jurga (Jakub Purek, Martin Koričár), 19:23 Dávid Kulla (Michal Roman), 22:16 Martin Jurga – 08:48 Lukáš Komzala (Andrej Halama), 13:58 Tomáš Bajanek, 15:32 Tomáš Bajanek (Adrián Masný), 33:13 Radoslav Veselý (Tomáš Bajánek). Sn: Andrej Halama.
Strely: 27/17. Vylúčenia na 2 min.: 3/2. Presilovky: 0/1.
Brankári: Ondrej Švaňa (76,47 %) - Jakub Loffler (85,18 %).
Hráči zápasu: Martin Jurga – Tomáš Bajánek.

Druhý zápas bol diametrálne odlišný od toho prvého. V pohode hrajúce Čierne zaskočil odolný duch Neslušských vlkov, ktorí dnes premenili dôležité šance. Hokejbal divákov musel baviť. Obe mužstvá predvádzali dobrú hru. Za zmienku stojí samostatná akcia Martina Jurgu, ktorý sa preštrikoval cez dvoch obrancov a smrteľný blafák zasadil aj brankárovi Lofflerovi. Jeho gól mohol byť víťazný, no to by sa nemohol trafiť Rado Veselý po spolupráci s hráčom zápasu Tomášom Bajánkom. Kapitán hostí bol takmer vo všetkom, čo „smrdelo“ gólom.