Vyhľadávanie

Máme mužstvo s potenciálom!

Máme mužstvo s potenciálom!Uplynulý víkend sa pozornosť hokejbalového fanúšika upriamila do Zvolena. Práve tam prebiehal najväčší hokejbalový turnaj v Európe – Országh cup 2014!

Turnaj pomenovaný po hokejovom majstrovi sveta a v súčasnosti asistentovi trénera Slovenskej hokejovej reprezentácie – Vladovi Országhovi, písal svoju piatu kapitolu.

Po prvý krát sa ho zúčastnilo aj mužstvo z Kysúc – Hbk Čadca. Výber tvorený výlučne z hráčov Kysuckej hokejbalovej ligy, nastúpil na štyri stretnutia. Bilancia jedna výhra a tri prehry, z toho dve o jediný gól, ukázala veľký potenciál nášho tímu.

Hbk Čadca odohrala štyri zápasy na troch rôznych povrchoch. Dva boli súčasťou zimného štadióna HKM Zvolen a jedno letné ihrisko pri hoteli Tenis. Radosť z víťazstva si naši hokejbalisti vychutnali na hlavnom štadióne, presne tam, kde minulý rok oslavoval hokejový Zvolen titul v Slovnaft extralige. Porazili Žiar nad Hronom 3:1 a tešili sa na ďalšieho súpera.

Tým boli hokejovo-hokejbalový Black Devils Liptovský Mikuláš. Tím postavený okolo bratov Hunovcov, známe hokejové dvojičky, nedaroval ani kúsok miesta na ihrisku. Postupne prebral iniciatívu a doslova rozkladal obranu našich. Nacvičené signály a výborný pohyb zahnal akúkoľvek nádej na dobrý výsledok. „Diabli“ hrýzli celý zápas a treba priznať, že boli lepší.

Ostatné zápasy hrali vyrovnané partie. Országh tím aj niekoľko násobný majster mestskej ligy zo Zvolena – Divé svine, vyhrali len o gól a športovo uznali kvalitu našej hry. Veru, mohli byť radi, že získali svoje víťazstvá. Mladý tím z Kysúc im nejeden krát poriadne zavaril. Najmä záver rozhodujúceho zápasu o postup do druhého kola play-off nasadili Čadčania vysoké tempo. Dokázali sa zomknúť a dostať súpera pod tlak. Divé svine boli na porážku, keď najproduktívnejší hráč Čadce, Miro Miko, znížil stav stretnutia na 1:2! Miro nebol ďaleko od vyrovnania, ale ďalšie pokusy mu už do brány nepadli. Kysučania opúšťali turnaj predčasne no so vztýčenou hlavou.

Účasť výberu Kysuckej hokejbalovej ligy predznamenáva chuť pracovať na veľkých projektoch a zapájať sa do hokejbalového merania síl celoslovenskej úrovne. Mladý výber z Čadce ukázal, že hokejbal hrať vie a túto hru dostáva stále viac do krvi.

Výsledky Hbk Čadca Országh cup 2014

Országh team – Hbk Čadca 3:2 (1:2), Miro Miko, Ľudo Hajduk (Ľubo Gerát).

Hbk Čadca – Žiar nad Hronom 3:1 (2:0), Tomáš Urbaník (Ivan Jaroš), Miro Janík (Miro Miko, Tomáš Urbaník), Ľubo Gerát (Miro Miko, Ľudo Hajduk).

Black Devils Liptovský Mikuláš – Hbk Čadca 8:0 (3:0).

Hbk Čadca – Divé Svine Zvolen 1:2 (0:1), Miro Miko (Ľudo Hajduk).

Zostava Hbk Čadca: Martin Romančák, Tomáš Nevedel – Tomáš Urbaník, Martin Mravec, Vlado Najdek, Michal Najdek, Tomáš Zajac, Matej Papík, Miro Janík, Peter Hluší, Ivan Jaroš, Ľubo Gerát, Ľudo Hajduk, Miro Miko.

 

Tomáš Urbaník, foto: Lenka Mikovčáková


Fotogaléria k článku :

zakrok.jpg
hbk-cadca__1.jpg
if.jpg
1__8.jpg
2__8.jpg
3__8.jpg
4__6.jpg
6__5.jpg
7__5.jpg
8__6.jpg
9__5.jpg
10__4.jpg
11__6.jpg
12__6.jpg
13__6.jpg
dsc6922-kopie.jpg
dsc6809-kopie.jpg
dsc7474-kopie.jpg
dsc7077-kopie.jpg

Súvisiace kategórie článkov :

Vytvorené: 09.06.2014 | Čitateľov: 2000

Fotogaléria

Kysucká hokejbalová liga
mmmmm