Vyhľadávanie

Mediálni partneri


 

Oficiálna stránka SHbÚ

Začína sa jarný boj o juniorský titul

Najväčšími favoritmi sú tímy zo Skalitého a Rakovej
Hoci juniorskí hokejbalisti už sú netrpezliví a každý víkend túžobne očakávali vybehnutie na ihrisko, počasie im príliš žičlivé nebolo. Až teraz, po dvoch odložených kolách, sa ich rozhodlo potešiť a v sobotu sa tak konečne začne druhá časť sezóny 2012/2013 juniorskej KHL. Na schôdzi si účastníci súťaže odhlasovali viacero zmien, najdôležitejšou je zrušenie play-off. Tohtoročného víťaza tak určí tabuľka, ktorá bude konečná po trinástich kolách. Kto sa bude z majstrovského titulu? Pozreli sme sa na šance jednotlivých tímov, opýtali sme sa na dianie v družstve počas zimy a zaujímalo nás aj, koho kapitáni tipujú na víťaza.

HBC Panthers Skalité – Odhodlaní (konečne) zvíťaziť
(aktuálna pozícia v tabuľke: 1.)


Päť zápasov, päť výhier, plný bodový zisk. Panteri prechádzali jesennými zápasmi ako nôž maslom, v žiadnom zo zápasov vážnejšie nezaváhali. Lenže... takisto to bolo aj minulý rok, a predsa z toho bola na konci sezóny ,,len“ strieborná medaila. Vo finálovej sérii im chýbala povestná troška šťastia a proti rivalom z Rakovej nedokázali uspieť. Nálepky ,,večne druhí“ by sa však hokejbalisti zo Skalitého tento rok radi konečne zbavili. Tím okolo bratov Grochalovcov, Firekovcov či Ľuba Geráta je na najlepšej ceste k vysnívanému majstrovskému titulu. Pomôcť by im v tom mal aj tohtoročný systém ligy, keďže žiadne zákutia a nepríjemné prekvapenia charakteristické pre play-off ich nečakajú.

Na slovíčko s kapitánom: Patrik Grochal

S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti sezóny?

Z každého zápasu chceme odísť s plným bodovým ziskom a konečne sa stať majstrami JKHL.

Udiali sa počas zimy nejaké zmeny v zostave?

Zmeny v kádri nastali, ale keďže ešte nemáme uzatvorenú súpisku, bližšie sa k tomu vyjadrovať nebudem.

Ako prebiehala príprava na zvyšok sezóny?


Trénovali sme v školskej telocvični v našej obci každý týždeň. Niektorí naši hráči figurovali aj v extraligovom výbere, takže ostali v zápasovom tempe. Vyvrcholením prípravy bol pre nás Novoročný turnaj, na ktorom sme získali druhé miesto.

Tip na víťaza?

HBC Panthers Skalité.

Hbk Raková – Na ôsmykrát všetko dobré?
(aktuálna pozícia v tabuľke: 4.)


Viete ako vyzerá polička v rakovskej krčme familiárne nazývanej Šapito? Prehýba sa pod množstvom trofejí a pohárov, pričom sedem z nich je obzvlášť špecifických. Každá je o rok staršia ako tá predchádzajúca a svoje miesto zaujala vždy na konci sezóny. Hráči Rakovej sú posledných sedem rokov neohrozeným panovníkom juniorskej KHL. I keď počas základnej časti sa im občas pritrafí nejaká prehra či kontumácia, v dôležitých zápasoch vždy vedia zabrať naplno a zvíťaziť. Ani jesenná časť tejto sezóny im nevyšla podľa predstáv, v derby posledného kola proti skalitským Panterom ťahali za kratší koniec a prehrali 2:4. Prišiel však Novoročný turnaj, na ktorom sa dočkali aspoň čiastočnej satisfakcie: prebojovali sa až do finálovej skupiny, v ktorej si poradili s Krásnom, Skalitému vrátili jesennú prehru a odniesli si celkové prvenstvo. Do konca súťaže ostáva ešte trinásť kôl, na prvé miesto strácajú Rakovania šesť bodov. Podarí sa im na šnúru majstrovských titulov navliecť aj ôsmy korálik?

Na slovíčko s kapitánom: Tomáš Zajac

S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti sezóny?


Zahrať si hokejbal.

Udiali sa počas zimy nejaké zmeny v zostave?


Prišla dlho očakávaná legenda..

Ako prebiehala príprava na zvyšok sezóny?

Ako vždy: zväčša individuálne, lebo spoločne niet kde.

Tip na víťaza?

Pri súčasnom systéme bez play-off.. HBC Panthers Skalité.

Krásno Sparrows – Základom sú skúsenosti osvedčených hráčov
(aktuálna pozícia v tabuľke: 3.)


Zo štyroch jesenných zápasoch trikrát Krásňania odchádzali ako víťazi. Štvrtýkrát neodchádzali vôbec, pretože ani neprišli, nasledovala teda kontumácia. Jesenná bilancia pomerne dobrá, skladba tímu takisto. Krásno bolo vzorovým príkladom toho, ako sa dá spojiť skúsenosť starších a chuť mladých do jedného celku. Vynikajúcu prácu s mládežou potvrdili aj na Novoročnom turnaji, kde sa družstvá Sparrows v oboch vekových kategóriách prebojovali až do finále. Tam sa však ukázalo, že čosi tomu ešte chýba. Otázkou zostáva, či tím okolo lídrov Michala Krkošku, Tomáša Podoláka či Daniela Vaňovca to chýbajúce už našiel a či im to na jar pomôže v boji proti silným mužstvám zo Skalitého a Rakovej.

Na slovíčko s kapitánom: Michal Krkoška

S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti sezóny?

Na schôdzi JKHL sa odhlasovalo, že tento ročník sa play-off hrať nebude. Z toho vyplýva, že sa bude hrať iba na víťaza v tabuľke. Samozrejme, naším cieľom je stať sa majstrom ligy, aj keď to budeme mať ťažké.

Udiali sa počas zimy nejaké zmeny v zostave?

Udiali. Mladým hráčom sa príliš nechce trénovať, tým pádom ich musím vylúčiť zo zostavy. Prišiel do tímu aj mladý, talentovaný, len pätnásťročný Adam Hluzák, ktorého postavím hneď do prvého zápasu. Som v kontakte aj s chalanmi, ktorí mali od hokejbalu pauzu.

Ako prebiehala príprava na zvyšok sezóny?

Zimná príprava začala už v polovici januára florbalom spoločne s A mužstvom. Mali sme aj tréningy vonku, počasie nám však toho veľa nedovolilo.

Tip na víťaza?

Jednoznačne my! (smiech)

St. Dominics Raková – Čierny kôň jesene
(aktuálna pozícia v tabuľke: 2.)


Momentálne umiestenie tohto tímu je pre mnohých asi prekvapením. Predošlú sezónu ukončili Dominics ako nováčikovia súťaže na predposlednom mieste a popri silných tímoch, ktoré hrajú ligu už roky, sa splácanie ich nováčikovskej dane očakávalo aj v tejto sezóne. Do nej však vstúpili lepší, rýchlejší, no najmä skúsenejší. Prialo im aj rozlosovanie jesene, v prvých zápasoch narazili na tímy z dolnej časti tabuľky, resp. získali body kontumačne. Na konte majú momentálne štyri zápasy, tretie najlepšie skóre spomedzi všetkých tímov, zápas k dobru a druhé miesto v tabuľke. Na jar ich však čakajú všetci favoriti, a to dokonca dvakrát. Podarí sa im do konca sezóny udržať sa na medailových pozíciách?

Na slovíčko s kapitánom: Juraj Lučan

S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti sezóny?

Náš tím do jarnej časti vstupuje optimisticky, chceli by sme sa udržať v hornej polovici tabuľky.

Udiali sa počas zimy nejaké zmeny v zostave?

Naše rady opustili Marek Kantorík a Laco Bielik, inak bezo zmien.

Ako prebiehala príprava na zvyšok sezóny?

Absolvovali sme pár tréningov, ale celkovo bola príprava skôr pasívna.

Tip na víťaza?

Liga nie je práve vyrovnaná, favoriti sú jasní, vývoj bude asi rovnaký ako po minulé roky.

Svrčinovec Eagles – Dosiahnu tento rok na medailu?
(aktuálna pozícia v tabuľke: 5.)


S výstavbou nového hokejbalového ihriska prišiel do juniorskej KHL aj nový tím. Svoju premiérovú sezónu 2011/2012 zvládli pomerne dobre: hladko prešli prvým kolom play-off a prebojovali sa do série o bronzové medaily. Hoci umiestnenie na stupni víťazov z toho napokon nebolo, víťaza série z Krásna vo všetkých zápasoch poriadne potrápili a jeho víťazstvo vôbec nebolo tak jednoznačné, ako sa očakávalo. V lete museli Eagles mierne obmeniť káder, kvôli nevyhovujúcemu veku už nemôže hrávať niekdajší kapitán Tibor Jurišta, na ihrisku sa v hnedo-modrých dresoch objavili nové mladé tváre. Piate miesto po jeseni je pre nich možno troška sklamaním, napriek tomu netreba zabúdať, že tá podstatná časť súťaže je ešte len pred nami. Na Novoročnom turnaji postavili družstvá do oboch vekových kategórií, v tej mladšej si dokonca vybojovali tretie miesto. Ocenení si ale na Svrčinovec odnášali viac, skvelé individuality ako Matej Kupka, Pavol Kulla či Patrik Ďurkáč by mali ťahať tím aj v jarných zápasoch.

Na slovíčko s kapitánom: Matej Kupka

S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti sezóny?

Pokúsiť sa o čo najlepšie záverečné umiestnenie, vstupujeme do jarnej časti s veľkou motiváciou...

Udiali sa počas zimy nejaké zmeny v zostave?

Nie, k žiadnym zmenám nedošlo.

Ako prebiehala príprava na zvyšok sezóny?

Celú zimu sme sa pripravovali prostredníctvom florbalu, či už tréningami alebo zápasmi.

Tip na víťaza?

Určite by mohol vyhrať každý, môj názor je, že vyhrá HBC Panthers Skalité.

HBK Čadca – Nakopne ich triumf na Novoročnom pohári?
(aktuálna pozícia v tabuľke: 8.)


Starý známy tím vstúpil tento rok do juniorky s novým názvom. Niekdajší Muflóni sa zamerali na ustálenie kádra a zmenu mena. Počas jesene im ani jedna z vecí príliš nepomohla, veľké víťazstvá však prišli na Novoročnom turnaji. Dokonca aj to najväčšie – finálové. V základnej skupine dokázali zdolať svojho večného rivala, skalitských Wolves a vo finále ukázali väčšiu chuť po zlatých medailách ako ich súper z Krásna. V kádri má HBK Čadca viacerých hokejistov, hráči nevypadli z tempa ani počas zimy či už vďaka tréningom v hale so staršími alebo vďaka florbalu. Spomínaný úspech na Novoročnom turnaji by im mohol pomôcť aj v lige, v zápasoch proti Wolves či Dominics môžu pomýšľať na bodový zisk. Uvidíme či tomu tak bude, bývalým Muflónom bola totiž často vyčítaná najmä kolísavosť výkonov.

Na slovíčko s kapitánom: Peter Šeliga

S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti sezóny?


Máme ambície dostať sa aspoň medzi štyri najlepšie tímy ligy.

Udiali sa počas zimy nejaké zmeny v zostave?

Áno, udiali... do zostavy nám pribudlo pár nových hráčov, tak uvidíme ako to pôjde.

Ako prebiehala príprava na zvyšok sezóny?

Snažili sme sa trénovať čo najviac spolu, hrávali sme najmä florbal, niektorí z nás chodievali aj na seniorské tréningy, kde sme zbierali skúsenosti a udržiavali kondičku.

Tip na víťaza?

Jasné, že by sme to chceli byť my, ale môj osobný tip je Hbk Raková. Tým to prajem.

HBK Skalité Wolves – Mladé šelmy zatiaľ bezzubé
(aktuálna pozícia v tabuľke: 7.)


Mladý tím, minulý rok plný entuziazmu a nadšenia, v doterajšom priebehu sezóny akoby nevedel nájsť svoju tvár. Tímu neveľmi pomohol odchod Michala Stenchláka k Panterom, jeho pozíciu prirodzeného lídra sa zatiaľ nikomu nepodarilo obsadiť. Najproduktívnejším hráčom družstva je Stano Kristek s piatimi bodmi, s devätnástimi inkasovanými gólmi sú Wolves druhým najčastejšie inkasujúcim tímom v lige. Brankárke Nine Gerátovej sa nedarí tak, ako sme na to boli zvyknutí v minulosti, pridať by mali Wolves smerom dozadu aj dopredu. Obrana bude stáť najmä na Erike Koperovej, v útoku sa Wolves spoliehajú na streleckú aktivitu Petra Marjaka. Ich starší kolegovia z Panthers už čochvíľa opustia rady juniorskej súťaže a práve od Wolves sa očakáva, že obhája názor o talentovanej skalitskej hokejbalovej mládeži.

Na slovíčko s kapitánom: Stano Kristek

S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti sezóny?

Hlavným cieľom je zlepšiť naše výkony, na ihrisku zrýchliť našu hru a, samozrejme, odlepiť sa odo dna tabuľky.

Udiali sa počas zimy nejaké zmeny v zostave?


Výrazné zmeny sa neudiali, iba sa pár hráčov vrátilo do späť zostavy po rodinných záležitostiach.

Ako prebiehala príprava na zvyšok sezóny?

Prípravu sme museli prispôsobiť počasiu, trénovali sme v hale, hrávali florbal.

Tip na víťaza?

Tak určite verím, že náš tím bude prvý, ale boli by sme radi aj keby titul získali naši starší kolegovia z HBC Panthers Skalité.

Hbk Raková Devils – Snaha a zbieranie skúsenosti
(aktuálna pozícia v tabuľke: 9.)


Beznádejne posledný tím súťaže dopláca na neskúsenosť mladých hráčov. Hoci snahu im nemožno uprieť, faktom ostáva, že momentálne nedokážu konkurovať svojim súperom v žiadnej z herných činností. Po piatich zápasoch majú nula bodov za päť prehier, na konte 36 inkasovaných a len jeden vsietený gól. Lídrom tímu je Martin Choluj, na ktorého sa budú Devils spoliehať aj počas jarnej časti sezóny. Hoci medailové umiestenie z toho na konci súťaže s najväčšou pravdepodobnosťou nebude, po skúsenostiach z jesenných zápasov či z Novoročného turnaja by mohli počas nasledujúcich duelov aspoň z časti vylepšiť svoje čísla. Je skvelé, že Raková dokázala postaviť do juniorskej KHL až tri tímy a práve hráči Devils by mali byť nastupujúcou generáciou hokejbalistov, ktorá doteraz na Kysuciach absentovala.

Na slovíčko s kapitánom: Michal Delinčák

S akými cieľmi vstupujete do jarnej časti sezóny?

Jednoznačne chceme zlepšiť streleckú efektivitu a vybojovať čo najlepšie konečné umiestnenie.

Udiali sa počas zimy nejaké zmeny v zostave?


Nie.

Ako prebiehala príprava na zvyšok sezóny?

Cez zimu nebolo veľmi kde trénovať, museli sme si odhŕňať ihrisko. Stále však snežilo, preto sme viac odhŕňali ako trénovali.

Tip na víťaza?

Hbk Raková

-DM-

Fotogaléria k článku :

p1110907.jpg
p1110908.jpg
p1110909.jpg
p1110910.jpg
p1110911.jpg
p1110912.jpg
p1110914.jpg
p1110915.jpg
p1110916.jpg
p1110917.jpg
dsc6211.jpg
dsc6264.jpg
dsc6271.jpg
dsc6273.jpg
dsc6275.jpg
dsc6285.jpg
dsc6286.jpg
dsc6298.jpg
dsc6304.jpg
dsc6307.jpg
dsc6310.jpg
dsc6312.jpg
dsc6326.jpg
dsc6372.jpg
dsc6389.jpg
dsc6395.jpg
dsc6412.jpg
dsc6417.jpg
dsc6478.jpg
dsc6489.jpg
dsc6521.jpg
dsc6527.jpg
dsc6564.jpg
dsc6568.jpg
dsc6570.jpg
dsc6575.jpg
dsc6587.jpg
dsc6615.jpg
dsc6619.jpg
dsc6620.jpg
dsc6624.jpg
dsc6626.jpg
dsc6628.jpg
dsc6630.jpg
dsc6636.jpg

Súvisiace kategórie článkov :

Vytvorené: 17.04.2013 | Čitateľov: 1820

Fotogaléria

Kysucká hokejbalová liga
mmmmm

Partneri