Naši juniori rozbili Pruské!

Naši juniori rozbili Pruské!Čadčianski juniori uspeli vo svojom poslednom tohtoročnom vystúpení a v sobotu zvíťazili v domácom prostredí nad Pruským, ktoré prišlo len s deviatimi hráčmi, vysoko 9:4.HBK Čadca U19 - ŠK 98 Pruské U19 9:4 (1:1, 4:0, 4:3)

Góly CA: Bobek 3, Prívara 2, P. Fírek 2, T. Fírek, Čuboň Zostava CA: Golis – Stuchlík, Mičo, Kantorík, Bobek – Prívara, P. Fírek (C), T. Fírek, Čuboň, Smreček, Papík

Nástup do duelu lepšie vyšiel hosťom a už v jedenástej sekunde otvorili skóre. Rýchly gól evidentne domácich rozhodil, ale postupne sa vrátili do zápasu. Ešte do prvej prestávky dokázali streliť vyrovnávajúci gól, o ktorý sa postaral Pavol Prívara. V druhom dejstve prebrali iniciatívu na svoje hokejky Čadčania a v priebehu pätnástich minút zaknihovali štyri presné zásahy. Kapitán Peter Fírek skóroval dvakrát, jeho mladší brat Tomáš a Prívara pridali po jednom góle.

Domáci boli naďalej pri chuti, ale zatiaľ čo v predchádzajúcich dvoch tretinách sa strelecky presadila iba prvá formácia, v tretej časti sa karta obrátila a góly zaregistrovali iba členovia druhej lajny. Čuboň, ktorý inak nastupuje ako brankár, hral na pozícii ľavého krídelníka a svoj debut okorenil gólom. Obranca Ján Bobek bol počas celého zápasu aktívny a v závere duelu strelil tri krásne góly. Na druhej strane inkasovali Čadčania tri lacné góly, ale to nič nezmenilo na tom, že po vysokej výhre v pomere 9:4 získali druhýkrát v sezóne tri body a odpútali sa z posledného miesta tabuľky.

Autor textu: Marek Kantorík

Autor fotografie: Tomáš Urbaník