Čadca doma bez bodu

V sobotu odohrali čadčianski juniorskí hokejbalisti ďalšie stretnutie v slovenskej extralige devätnásťročných. V domácom prostredí hostili hokejbalistov Spišskej Belej, ktorí nakoniec zvíťazili pomerne hladko 4:1.

HBK Autoprofit Čadca - MŠK Spišská Belá 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Gól Čadce: Prívara

Zostava Čadce: Odumorek (Golis) - P. Fírek (C), Kantorík, Stuchlík, Mičo - Jašurek, Šeliga, Smreček, Prívara, Papík, Šeliga.

V úvodnej tretine sa odohrala obojstranne vyrovnaná partia. Obe mužstvá kládli dôraz na obrannú hru a dopredu sa púšťali iba v prečísleniach. Niekoľko sekúnd pred prvou prestávkou však udreli hostia a otvorili skóre zápasu.

V druhej tretine sa hralo o čosi svižnejšie tempo. Domáci si vypracovali pár príležitosti, dokonca mali aj výhodu presilovej hry päť na tri, ktorú úplne premrhali. Loptičky končili buď v lapačke brankára, alebo mimo jeho svätyne. A za to Čadca pred ďalším brejkom opäť pykala. V 29. minúte, po chybe jedného z domácich bekov za bránkou, pridala Spišská Belá druhý presný zásah a bola na najlepšej ceste za víťazstvom. Pred treťou tretinou nastali v tíme Čadce určité taktické zmeny a jasným cieľom bolo pridať kontaktný gól. Snahu domácich zabrzdilo vylúčenie a v následnej presilovke inkasovali už tretíkrát v dueli. O pár minút neskôr skončila za Odumorkom, ktorý v prvom tohtosezónnom vzájomnom meraní síl stál na opačnej strane, ďalšia loptička.

Čadca predsa len strelila aspoň čestný gól. V polovici tretej tretiny sa oň postaral Pavol Prívara, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred hosťujúcim brankárom. Spišská Belá si náskok udržala aj počas oslabenia a zaslúžene získala do tabuľky ďalšie tri body. Domácim hokejbalistom patrí po ôsmej prehre v ročníku stále posledná priečka. Najbližší duel odohrajú v prvý decembrový deň s mladíkmi z Pruského.

autor článku: Marek Kantorík

autor fotografie: Tomáš Urbaník

Vytvorené: 19.11.2012 | Čitateľov: 2309