Prvá výhra v Bratislave!

Prvá výhra v Bratislave!Čadčania sa dočkali prvej výhry a to na pôde bratislavského Slovana.

Hbt Slovan Bratislava - Hbk Autoprofit Čadca 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), Bezák - P. Fírek, Janáčik, Papík.

Hbk Autoprofit: Odumorek (Golis) - Mičo, Janáčik, Stuchlík - Jašurek, P. Fírek (C), T. Fírek, Papík, Kantorík, Jašurek, Smreček, Kristek.

Čadčianski juniorskí hokejbalisti sa po dvoch domácich zápasoch predstavili opäť na súperovom ihrisku. V sobotu cestovali do Bratislavy! Tam si zmerali sily s celkom, ktorý v predchádzajúcom stretnutí vyhral v Nitre vysoko 7:3.

Naši juniori nezačali duel podľa svojich predstáv a dopustili sa niekoľkých menších chýb, ktoré však Bratislavčania nedokázali využiť na strelenie gólu. V polovici prvej časti sa domáci ujali vedenia po tom, čo ležiaceho Odumorka prekonal Bezák. Hostia v snahe vyrovnať zvýšili obrátky a ešte pred prvou prestávkou vyrovnal kapitán Peter Fírek – 1:1. V skrumáži pred domácim brankárom dorazil loptičku za jeho chrbát. Čadčianski hokejbalisti hýrili aktivitou aj v druhom dejstve a Slovan hrozil najmä z brejkov. Odumorek bol však v bránke spoľahlivý.

V polovici tretiny vylúčil rozhodca jedného z domácich hráčov a Čadca mala skvelú príležitosť na strelenie vedúceho gólu. Po vyhratom vhadzovaní v obrannom pásme Slovana sa k loptičke dostal obranca František Janáčik, ktorý strelou švihom poslal svoje mužstvo do vedenia. V tretej pätnásťminútovke sa Čadčania sústredili na defenzívu a dopredu sa dostávali iba v brejkoch. V prečíslení dva na jedna pekne zakombinovala dvojica Tomáš Fírek a Matej Papík. Druhý menovaný, ktorý bol aktívny počas celého stretnutia, v bezprostrednej blízkosti pred ležiacim brankárom zdvihol loptičku ponad jeho chrbát a pridal tretí gól hostí.

V posledných minútach nepustila Čadca svojho súpera k žiadnemu tlaku a domácim nepomohla ani hra bez brankára. Po dobrom výkone získala Čadca prvé body v tejto sezóne! Najbližším súperom mladých hokejbalistov bude opäť bratislavský Slovan, ktorý pricestuje na sever Slovenska 3. novembra. Začiatok zápasu je naplánovaný na 10.30 h. Držme našim chlapcom palce.

Autor textu: Marek Kantorík

Autorka ilustračnej fotografie: Dominika Mariňáková