Vyhľadávanie

Chýbala lepšia koncovka!

Chýbala lepšia koncovka!Juniorskí hokejbalisti Čadce odohrali ďalše extraligové stretnutie v Žiline. Vo svojom štvrtom vystúpení opäť nebodovali, no po predvedenom výkone by si bod určite zaslúžili.

HBC Žirafa Žilina – HBK Autoprofit Čadca 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Góly: Kobyliak, Janík, T. Dubovec, T. Fujdiak – Smreček, Papík, T. Fírek

Zostava Hbk Čadca: Čuboň - Janáčik, Stuchlík, Mičo, Zajac - Jašurek, P. Firek (c), T. Fírek, Papík, Smreček, Kantorík.

Hostia pricestovali do Žiliny s cieľom získať prvé body v tejto sezóne, a preto sa očakával zaujímavý zápas. V úvode boli Čadčania aktívnejší, ale nedokázali premeniť svoje šance. Prvú tretinu nakoniec vyhrali 1:0. Papík zabojoval v rohu ihriska, kde obral jedného z domácich obrancov a peknou prihrávkou našiel pred bránkou Smrečka, ktorý z prvej prekonal domáceho brankára.

Čadčania boli aktívni aj v druhom dejstve, ale doplácali na nevyužívanie svojich šancí. Naopak, Žilinčania zabrali a začali sa viac tlačiť pred bránku. Netrvalo dlho a vyrovnali stav stretnutia na 1:1. O pár minút neskôr prekonali hosťujúceho brankára aj druhýkrát. V závere tretiny však zatlačila Čadca a usadila sa v obrannom pásme Žiliny. Aj napriek značnému tlaku nevyrovnala. Po druhej prestávke ožili oba celky a diváci videli zaujímavú tretinu. Aktívny Papík vyrovnal od červenej čiary na 2:2 a v polovici tretiny obrátil misky váh na stranu hosťujúceho mužstva Tomáš Fírek, ktorý strelil gól v presilovej hre. Potom však prišiel šok.

 V priebehu pol minúty zaznamenali domáci dva góly a otočili nepriaznivý stav z 2:3 na konečných 4:3. Čadčania doplatili na slabú efektivitu. Bez gólov môžu ťažko pomýšľať na lepšie výsledky. Už budúci víkend čakajú Čadcu dva ťažké zápasy na domácom ihrisku. V sobotu si zmerajú sily s Vrútkami, aktuálne druhým tímom extraligy. V nedeľu privítajú Martin. Oba zápasy majú naplánovaný začiatok o 10.30 h.

  Autor textu: Marek Kantorík, autor fotografie: Tomáš Urbaník.


Súvisiace kategórie článkov :

Vytvorené: 07.10.2012 | Čitateľov: 2314