Vyhľadávanie

Nestačili ani na Pruské!

ŠK 98 Pruské – HBK Autoprofit Čadca 7:2 (1:1, 3:0, 3:1), Magut 3, Rusnák 2, Cíbik, Barták – Papík, T. Fírek.

Zostava Čadce: Golis – Papík, Zajac, Mičo, Ziavka – Bobek, P. Fírek (C), Hajduk, Kantorík, Prívara, T. Fírek.

Po dvoch vysokých prehrách na východe Slovenska odohrali Čadčania zápas v Pruskom a mali lepší štart do zápasu, keď sa už po niekoľkých minútach ujali vedenia po góle Papíka. Domáci následne hru vyrovnali a Golisa ohrozovali najmä v presilovkách. Jednu v závere úvodnej tretiny využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Druhú pätnásťminútovku začali domáci výborne a už v trinástej sekunde sa ujali vedenia 2:1. Čadčanom nasúkali pred druhou prestávkou ešte ďalšie dva góly a na svetelnej tabuli bol stav 4:1. Čadci dal nádej na zvrat Tomáš Fírek, ktorý v úvode tretej tretiny šikovne tečoval strelu Bobeka.

Pruské bolo v sobotu pri chuti a strelecky sa ich mladí hokejbalisti presadili ešte trikrát, aby nakoniec zvíťazili vysoko 7:2. Do tabuľky získali prvé tri body v tejto sezóne, zatiaľ čo Čadca nebodovala ani v treťom dueli v rade. Už o týždeň v čaká „našu“ devätnástku zápas v neďalekej Žiline.

Autor textu: Marek Kantorík

Ilustračná fotografia: Stanislav Hulita