Vyhľadávanie

Caribic obhájil titul

Caribic obhájil titulStrhujúce finále patrilo k najnapínavejším zápasom ligy! Hoci majster trikrát doťahoval, finiš zvládol na výbornú!

Výsledok finále

Sobota 14. 7. 2012

Caribic Okružná – Hbc Podzávoz 5:4 (0:2, 2:0, 2:1), František Ujházi (Vladimír Chromčák), Peter Hluší, Daniel Staškovan (Tomáš Kubica), Peter Hluší (Jozef Rucek), Tomáš Rucek – Rudolf Kučák, Michal Palarec (Jozef Baculák), Igor Šmiček (Juraj Belica), Lukáš Herman (Marek Mudrík). Stav série 3:0.

Záver ako z veľkej knihy alebo námet pre film! Caribic Okružná ukázal, v čom je jeho sila. Vyťažiť z minima maximum, či hrať zápas až do konca. Oba celky nastúpili v plnej zostave a tak sa tretí finálový zápas mohol začať. Úvod zvládli lepšie hostia. Nechytateľnou delovkou sa predviedol Rudolf Kučák - 0:1. V druhom góle zápasu mal prsty Michal Palarec. Zúžitkoval výbornú krížnu prihrávku Jozefa Baculáka, aby poslal loptičku ponad rameno Alexandra Stančíka – 0:2.

Do druhej tretiny vstupovala Okružná s dvojgólovým mankom. Aktívnejšou hrou a napádaním v útočnom pásme začala získavať dôležitý priestor pred Jopekovou bránou. Podzávoz sa snažil zodpovedne brániť no strela Františka Ujháziho znamenala zníženie skóre na 1:2. Medzitým mal dve pekné šance Juraj Belica, keď nedal, príležitosť prvý krát v zápase vyrovnať, využil Peter Hluší - 2:2.

Tretie dejstvo začínalo od nuly. Rovnovážny stav netrval dlho. Po úvodných náznakoch a pokusoch na oboch stranách premenil až Igor Šmiček. Jeho gól na 3:2 znamenal paradoxne vzpruhu pre Caribic. O tridsaťdeväť sekúnd bolo vyrovnané! Strelec gólu Daniel Staškovan! Naujužitočnejší hráč play-off sa nemýlil, keď zúžitkoval prihrávku od Tomáša Kubicu – 3:3. Podzávoz odpovedal o tri minúty neskôr. Tentoraz sa gólom blysol Lukáš Herman. Jeho pohotový teč po prihrávke od Mareka Mudríka znamenal nádej na predĺženie finálovej série.

Nevrav hop, kým nepreskočíš! A veru ešte sa neskákalo. Ak sa vám zdá, že píšem stále o tom istom, súhlasím. No teraz je na rade bonbónik. V čase 12:28 za stavu 3:4 pre Podzávoz prišlo vylúčenie Stanislava Chromčáka. Podzávoz sa už zrejme videl v ďalšom zápase, keď z presilovej hry nič nevyťažil. Naopak, Caribic takticky stiahol brankára Alexandra Stančíka. Namiesto neho naskočil šiesty hráč Peter Hluší aby druhý krát v zápase vyrovnal. Tridsať sekúnd pred koncom zápasu, vyslal nechytateľnú strelu pod brvno Tomáša Jopeka - 4:4!

Schyľovalo sa k predĺženiu.. Šport je krásny v tom, že rozhodujú sekundy a správni hráči na správnom mieste. Takým bol v tejto sérií Tomáš Rucek. Kapitán Caribicu si v posledných sekundách spracoval loptičku, udržal pásmo a presne osem sekúnd pred koncom zápasu švihom od modrej čiary triafal medzi nohy brankára Jopeka. Posledné sekundy chcel Podzávoz ešte využiť, no nestačili. Rozhodnuté! Caribic Okružná obhájil titul KHL! Nefalšovaný gejzír radosti vypukol naplno. Svojim piatym zápisom do histórie ligy sa stal majstrom majstrov.