Vyhľadávanie

Čadca v Pruskom nebodovala

Čadca v Pruskom nebodovalaTri zápasy odohrali všetky čadčianske družstvá v extralige počas soboty 7.3.2009.Nedarilo sa ani jednému z družstiev, najbližšie k bodom mali kategória U18 a seniori.

ŠK 98 Pruské U16 - Hbk Čadca U16 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly Čadca : Čimbora, Gerát
Zostava Čadca : Nevedel - Fojtík, Poláček, Svitek, Kuric, Podolák, Firek, Čimbora, Papík, Vaňovec, Kotvas, Gerát. Tréner : F. Ujházi

Súper už v úvode zápasu viedol 1:0. Čadčania postupne zlepšili hru a v druhej tretine dokázali korigovať na rozdiel jediného gólu Čimborom.Toto však nevydržalo dlho a domáci po chybách Čadce v obrane opäť zvýšili na rozdiel dvoch gólov. V tretej časti hry sa mladí čadčania síce opäť dotiahli gólom Geráta na domácich no opäť nepozornosť v obrane skončila gólom v sieti Čadce. V závere zápasu sa už stav nezmenil a tak Čadca prehrala 2:4.

ŠK 98 Pruské - Hbk Čadca 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Góly Čadca : Ujházi, Staškovan, Konderla
Zostava Čadca : Bodor (Smolka) - Izák, Gerát, Kandrík, Surňák, Dirgas, Heglas, Šmelka, Konderla, Ujházi, Staškovan, Plaštiak, Šmiček, Mudrík. Tréner: J. Chovančík

Hneď v úvode už v 38 sekunde súper dával na 1:0.Hráči Čadce ale postupne ovládli ihrisko a súpera dokázali zatlačiť. V druhej minúte strelou takmer zo stredu ihriska prekvapil domáceho brankára Ujházi a vyrovnal na 1:1. Začínalo sa teda od začiatku. Čadca mala viac z hry a v deviatej minúte prvej tretiny sa v skrumáži pre bránou domácich najlepšie zorientoval Staškovan a zvyšoval na 2:1 v prospech Čadce. Týmto výsledkom skočila aj prvá tretina. V druhej pokračovala Čadca dobrou hrou. V piatej minúte ušiel domácej obrane Konderla a parádnym zakončením zvyšoval na 3:1. Čadca bola v týchto momentoch na "koni". Prišiel však verdikt rozhodcov, kde nariadili nezmyselné trestné strieľanie, ktoré Pruské využilo a znížilo na 2:3. Vzápäti ďalšie vylúčenie, ktoré dokázali domáci potrestať a bolo vyrovnané 3:3. Do tretej tretiny tretiny nastúpili čadčania dosť nekoncentrovane, čo súper dokonale využil. V priebehu piatich minút dokázal skórovať hneď 3 krát. Zápas skončil teda výsledkom 6:3 pre Pruské. Čadci možno vyčítať niektoré nepremenené šance. Pochvalu si zaslúžia určite navrátilci do extraligového dresu - Staškovan, Plaštiak, Šmelka, či nováčikovia Heglas a Šmiček.

ŠK 98 Pruské U18 - Hbk Čadca U18 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Góly Čadca : Kuffa, Bajan
Zostava Čadca : Firek (Nevedel) - Birčiak, Červeník, Kuffa, Fojtík, Sabo, Matušík, Fonš, Lipták, Bajan, Snoha, Gerát, Mudrík. Tréner : J. Chovančík

Zápas nepremenených šancí a vlastných gólov. Aj tak by sa dal nazvať zápas kategórie U18. Čadčania prehrávali v prvej tretine už 0:2, ale dokázali vyrovnať gólmi Kuffu a Bajana. V poslednej tretine zlepeným gólom Pruské dalo na 3:2 a tento náskok sa domácim aj so šťastím podarilo udržať. Čadca mala v samotnom závere vyrovnanie na hokejkách no Bajan nepremenil.