Body ostali doma

Body ostali domaČadčianski hokejbalisti sa v sobotu 28.2.2009 predstavili v poslednom tohtosezónnom domácom zápase. Súperom im bol tím zo Stupavy.Proti poslednému tímu extraligy začala Čadca viacerými nepremenenými šancami. Najmä príležitosti Kormanca zamrzeli. Dlhé minúty sa domáci nevedeli strelecky presadiť a tak platilo pravidlo "nedáš, dostaneš". V desiatej minúte sa v skrumáži pred domácou bránou hostia zlepeným gólom ujali vedenia. Dlho odolával tím zo Stupavy útokom Čadce. Až v poslednej minúte druhej tretiny sa Čadca dočkala, keď Konvička po individuálnej akcii vyrovnal na 1:1. Domácim vyšiel nástup do tretej tretiny, keď v presilovke strelou spoza modrej čiary prestrelil všetko opäť Konvička a upravil výsledok na 2:1 pre Čadcu. Dlhé minúty potom mohli diváci vidieť viacej nervozity ako hry. V záverečnej power play hostí gól nepadol, naopak najbližšie k nemu mal Konderla, ale loptičku sa mu nepodarilo prepasírovať za chrbát obráncu hostí. Čadca si teda za víťazstvo pripísala plný počet bodov a upevnila si deviatu priečku. V tomto zápase sa drese Čadce po dlhšej pauze opäť vrátil Pavol Surňák. Ukázal, že je stále platným hráčom a v obrane podal veľmi dobrý výkon. Pochváliť treba ale celý tím na čele s gólmanom Lukášom Smolkom. Najbližší zápas sa Čadca predstaví v Pruskom 7.3.2009, keď odohrajú zápasy aj obidva mládežnícke tímy Čadce.

Hbk Čadca - Lizards Stupava 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly Čadca : Konvička 2

Zostava Čadca : Smolka (Bodor) - Konvička, Surňák, Izák, Kandrik, Sobol, Drábik, Říman, Kormanec, Konderla, Kubica, Jopek. Tréner: J. Chovančík