Bodovala iba U18 - aktualizované

Bodovala iba U18 - aktualizovanéČadca sa v soboru 14.2.2009 predstavila v Bratislavskom Ružinove.Ružinov U18 - HBK Čadca U18 3:3 (2:2, 1:1, 0:0)
Góly Čadca: Fonš 2, Červeník

HBK ČADCA U18: Firek (Nevedel) – Kuffa, Čarnecký, Červeník, Fojtík, Fonš, Mudrík, Bajan, Lipták, Snoha, Matušík, Sabo. Tréner: Jiří Chovančík.

Kategória U18 odohrala svoje prvé tohtoročné stretnutie proti súperovi, ktorý cez zimnú prestávku výrazne posilnil o hokejistov bratislavských klubov. Zápas mal od začiatku vysoké tempo, k čomu v ťažkých klimatických podmienkach prispeli obe mužstvá. Domácim Bratislavčanom sa podarilo vsietiť prvý gól, ale Čadca bleskovo zareagovala a ešte v tej istej minúte vyrovnala – 1:1. Z vylúčení hráčov Čadce rezultoval gól domácich, ktorým vyhrávali 2:1. Po ňom opäť Čadčania bleskovo vyrovnali a dokonca na pár minút aj otočili vývoj zápasu vo svoj prospech gólom Maroša Fonša – 3:2. V závere druhej tretiny bratislavský rozhodcovia uznali domácim neregulárny gól a tak jednogólové vedenie Čadce skončilo - 3:3. Do tretej tretiny sa išlo s vyrovnaným skóre. To sa do konca stretnutie už nezmenilo. Tréner Jiří Chovančík mladých Čadčanov pochválil za bojovnosť, ktorú v ťažkom zápase na ihrisku súpera predviedli.

Rbk Ružinov - HBK Čadca 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

HBK ČADCA: Smolka (Bodor) – Izák, Gerát, Kandrík, Dirgas, Drábik, Cieslar, Konderla, Kormanec, Fonš, Sobol, Lipták. Tréner: Jiří Chovančík.

Ružinovčania zahájili stretnutie obrovským náporom, ktorý po necelých dvoch minútach zakončili gólom. V priebehu prvej tretiny mali domáci niekoľko šancí a iba vďaka brankárovi Smolkovi zostalo skóre po prvých 15. minútach nezmenené. Čadci sa nedarili nástupy do tretín a na začiatku druhej tretiny, opäť v priebehu prvej minúty inkasovala gól. Následne pridali domáci ešte jeden gól a po 30. minútach sa do kabín odchádzalo za stavu 3:0. Lekciu z efektivity predvádzali hráči Ružinova po cely zápas a opäť iba vďaka brankárovi Smolkovi skončilo stretnutie 6:0. V sobotu v Ružinove platilo obohraté „Nedáš, dostaneš.“ Najlepší čadčiansky hráč Tomáš Konderla mal niekoľko brejkov, ale ani on žiaden nepremenil. V následných protiútokoch Ružinov trestal čadčianske chyby. Hosťujúcemu tímu chýbali tri jesenné opory z Třinca, ktoré kvôli zraneniam a pracovnej vyťaženosti nemohli na zápas cestovať. V najbližšom zápase, ktorý Čadca hrá doma v sobotu 21. 2. 2009 od 13.00 h. proti Skalici, by mali byt títo hráči už k dispozícii. Celé vedenie aj tím verí, že sa podarí pripraviť ihrisko tak, aby ho rozhodca schválil a mohol sa zápas odohrať.