Silesia pred Čadečkou o jeden gól.

Skóre vzájomných duelov (1:1) dvoch hlavných ašpirantov na titul v Zimnej lige KHÚ 2024 hovorí v prospech nováčika súťaže (o jedn gól). Vlci z Nesluše mohli mať lepšiu východiskovú pozíciu pred súbojom o medaily, keby porazili Čadečku v 5. kole. Martin mal možnosť poistiť medailu. V článku nájdete viac.

V prvom vzájomnom dueli ZLKHÚ 2024 začali Vlci proti Čadečke dobre. Už v 5. minúte svietil na svetelnej tabuli stav 0:2, keď presne mieril Michal Palarec a Adam Žák. Prvý menovaný zvyšoval na 1:3 v úvode druhej tretiny a zápas sa vyvíjal v prospech vlkov. Po štvrtom inkasovanom góle Čadečka zareagovala zmenou brankára a oplatilo sa. Michala Šarlinu striedal Peter Hájnik a ten už neinkasoval. Od polovice druhej tretiny sa začal zápas meniť. Do boja hecoval svojim výkonom a kanadskými bodmi Adam Greguš. A keď Čadečka v tretej tretine vysunula Patrika Šutého do role hlavného zakončovateľa, bolo zle-nedobre pre Neslušu. Patrik dal čistý hetrik v priebehu štyroch minút a pridal gól navyše. Spolupráca s  Adamom Gregušom sa zdá byť výhodná do konečného boja o medaily.

Rovnakú nedeľu mali pred sebou hráči z Martina. Medokýš prišiel na dva zápasy zabojovať o rozdielové body, ktoré by sa ich konkurencií prekonávali veľmi ťažko. Lenže hrať v jeden deň s Čadečkou a Silesiou nemusí vždy končiť tak ako si naplánujete. Oba duely inkasovali po deväť gólov a ich strelci sa presadili len v súboji s obhajcom titulu. Vychytať v zimnej lige čisté konto chce schopnosti a tiež trošku šťatia. Oboje mal tentokrát Lukáš Heczko a s prvým čistým kontom v súťaži sa zaradil do dvojice k Danovi Šugarovi, ktorému sa to podarilo proti Čiernemu. Zaujímavosťou je, že v oboch dueloch Martina sa jeho strelci činili viac ako súperovi.

Po 5. kole je situácia v tabuľke ZLKHÚ ´24 stále veľmi zaujímavá. O celkovom poradí sa bude rozhodovať v prvom dueli posledného kola. Ak uspejú vlci bude ohrozená pozícia Martina v prípade viťazstva, alebo remízy Nesluše s Čadečkou. Ak uspeje Silesia v súboji s Čiernym aj druhý krát, nemal by jej újsť titul. Lenže, človek nikdy nevie.

VÝSLEDKY, nedeľa 4. 2. 2024

HBK Medokýš Martin – HBC Silesia 0:9 (0:3, 0:2, 0:4)

Gól (asistencia): 02:32 Karel Kubík (Martin Samek, Dalibor Pail), 06:41 Martin Samek (Lukáš Heczko), 07:10 Igor Šmiček (Martin Konvička), 13:47 Róbert Drábik (Igor Šmiček), 16:18 Dalibor Pail (Martin Samek), 29:19 Martin Samek (Tomáš Szotkowski), 31:55 Dalibor Pail (Martin Konvička), 32:19 Martin Konvička, 34:49 Martin Konvička (Martin Samek). Strely: 27/23. Brankári: Jakub Ursíny (60,86 %) – Lukáš Heczko (100 %). Hráči zápasu: Adam Hanus – Róbert Drábik.

Hbc Čadečka – HBK Medokýš Martin 9:3 (1:0, 4:1, 4:2)

Gól (asistencia): 07:19 Lukáš Buček (Róbert Prívara), 16:02 Patrik Grochal (Tomáš Liščák), 21:14 Patrik Šutý (Martin Mravec), 21:29 Patrik Šutý (Adam Greguš), 22:53 Róbert Prívara (Róbert Gavlas), 24:04 Patrik Šutý, 28:47 Adam Greguš (Lukáš Buček, Martin Mravec), 31:32 Róbert Prívara (Adam Greguš), 34:19 Patrik Grochal – 13:30 Adam Hanus (Jakub Lalík), 26:06 Jakub Lalík (Sebastián Ábel), 32:12 Jakub Lalík (Samuel Kudla). Strely: 23/26. Brankári: Peter Hájnik (88,46 %) – Jakub Ursíny (60,86 %), Hráči zapasu: Patrik Šutý – Jakub Lalík.

HBC Čadečka – Vlci Nesluša 9:4 (1:2, 2:2, 6:0)

Gól (asistencia): 10:43 Adam Greguš (Martin Mravec), 10:56 Lukáš Buček (Róbert Prívara), 17:32 Adam Greguš, 25:00 Lukáš Buček, 25:04 Patrik Šutý (Adam Greguš), 27:44 Patrik Šutý (Adam Greguš), 29:19 Patrik Šutý (Adam Greguš), 32:20 Patrik Šutý (Adam Greguš), 34:50 Adam Greguš (Tomáš Liščák) – 0:39 Michal Palarec (Jakub Šteiniger), 04:37 Adam Žák, 12:43 Michal Palarec (Adam Žák), 18:29 Ivan Dupkala (Tomáš Bajánek). Strely: 29/26. Brankári: Michal Šarlina(10/ 60 %), Peter Hájnik (16/ 100 %) -  Daniel Šugar (68,96 %). Hráči zápasu: Peter Hájnik – Ivan Dupkala.

PROGRAM, nedeľa 25. februára 2024

12:00 h Neslušskí Vlci – Hbc Silesia

13:10 h Hbc Silesia – Hbc Čierne

14:20 h Neslušskí vlci – HBC Čadečka

TABUĽKA

1. Hbc Silesia                 6          5          0          1          50:17   10
  2. Hbc Čadečka              7          5          0          2          49:28   10
  3. Hbk Medokýš Martin 8          4          0          4          41:45   8
  4. Neslušskí vlci             6          3          0          3          39:37   6
  5. Hbk Čierne                 7          0          0          7          15:67   0

KHÚ, foto: Tomáš Urbaník