Vianočné predkolo ovládol Martin

Zimná liga KHÚ vstúpila do svojho jubilejného X. ročníka tradičným spôsobom. V Mestskej športovej hale na ulici športovcov v Čadci sa konalo vianočné predkolo.

Pravidelný účastník kysuckej zimnej sezóny z Martina pricestoval hneď na dve stretnutia. Najprv vyzval obhajcu titulu z Čadečky aby si neskôr rozohral partiu s Hbk Čierne vo veľmi zaujímavom zložení.

Proti obhajcovi najprv nevedel nájsť strelca a exekútora svojich príležitostí. Po prvej tretine svietil na svetelnej tabuli stav 0:0 no viac z hry mala Čadečka. Svoju väčšiu pohodu zo záveru prvej tretiny pretavil obhajca už v úvode druhej tretiny, keď gólové skóre a skóre celej sezóny otváral Róbert Gavlas. Druhý gól pridal pohyblivý Lukáš Buček a keď Martin Hľuzák skóroval peknou strelou na 0:3 zdalo sa, že si Čadečka odvezie všetky body. To by ale Martin nemohol nájsť svojho strelca. Našiel. Jeho gólový účet otvoril tesne pred sirénou Matej Ursíny a necelých 30 sekúnd po začiatku tretej tretiny znižoval Jakub Lalík. Ako to už v Zimnej lige KHÚ býva pravidlom, kto si neustráži pozornosť rýchlo môže prísť o pohodlný náskok. To sa stalo Čadečke. Za dve minúty prišla o vedenie a súper si vypracoval náskok. Pred bránou Michala Šarlinu sa ešte dvakrát objavil Jakub Lalík keď po Dominikovi Duongovi zvyšoval na 4:3 a 5:3. Necelé tri minúty do konca sa už veľa neudialo, hoci Martin Mravec znižoval na 5:4, jeho presne mierená strela rozvlnila sieť so záverečným hvizdom.

Druhý zápas sa niesol v duchu väčšej bojovnosti. Predovšetkým Čierne si potrebovalo zvyknúť na podmienky Mestskej športovej haly a pravidlá Zimnej ligy KHÚ. Ich mimoriadne nasadenie a energia, ktorou tím disponuje často krát nesmerovali do peknej kombinácie či gólovej príležitosti ale osobných súbojov. Postupne sa však dokázali vysporiadať so všetkými faktormi a dokázali predviesťaj niečo z vlastného hokejbalového umenia. Najviac zaujali dvojgólvový Dominik Ondreáš či autor presnej prihrávky na druhý gól Šimon Kubalík. Martin sa snažil od úvodných minút prenikať pred bránu súpera čo sa mu aj darilo. Nenechal si vnútiť hru súpera z čoho neskôr profitoval. Postupne prevzal herné opraty zápasu a vypracoval si niekoľko príležitostí, ktoré skončili v sieti Petra Majáka. V druhom zápase dňa sa o produktivitu starali predovšetkým Hráč zápasu a prvý šesťbodový(!) hráč jubilejného ročníka „zimnej“ Sebastián Ábel (3+3) a trojbodový Dominik Duong (2+1). Martin zvyšoval náskok predovšetkým v druhej tretine, kedy nasádzal súperovi štyri góly a poistil si cestu k druhému víťazstvu. Zaujímavá paralela s prvým zápasom.

Zimná liga KHÚ bude pokračovať v nedeľu, 7. januára 2024. Stále je možnosť prihlásiť svoje mužstvo a hrať o peknú trofej, alebo pre radosť z hokejbalu. Šťatné a veselé Vianoce priatelia.

VÝSLEDKY VIANOČNÉHO PREDKOLA

HBK Medokýš Martin – Hbc Čadečka 5:3 (0:0, 1:3, 4:0)

Gól (asistencia): 23:19 Matej Usíny (Dominik Duong), 24:29 Jakub Lalík (Hugo Hogh), 31:05 Dominik Duong (Sebastián Ábel), 31:14 Jakub Lalík, 33:03 Jakub Lalík – 17:39 Róbert Gavlas (Martin Mravec), 16:29 Lukáš Buček (Róbert Prívara), 22:09 Martin Hľuzák (Lukáš Buček), 35:59 Martin Mravec. Strely: 36/32. Brankári: Jakub Ursíny (90,62 %) – Michal Šarlina (86,11 %). Hráči zápasu: Jakub Lalík – Lukáš Buček.

HBK Medokýš Martin – Hbk Čierne 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)

Gól (asistencia): 04:44 Sebastián Ábel (Dominik Duong), 09:02 Matej Ursíny (Sebastián Ábel), 13:26 Hugo Hogh (Sebastián Ábel), 15:16 Dominik Duong, 21:11 Sebastián Ábel, 22:49 Sebastián Ábel (Adrián Maťko), 33:15 Dominik Duong (Sebastián Ábel) – 07:26 Dominik Ondreáš (Daniel Kubica), 29:15 Dominik Ondreáš (Šimon Kubalík). Strely na bránu: 42/18. Brankári: Jakub Ursíny (95,23 %) – Peter Maják (61,11 %). Hráč zápasu: Sebastián Ábel – Dominik Ondreáš.