ZLKHÚ 2023: Vadičov zachraňoval bod s Martinom!

Pokračovanie hokejbalovej Zimnej ligy KHÚ 2023 patrilo tímom ktoré ešte nebodovali. HBK si poradil s Medokýšom Martin a práve hostia spod Turca získali prvý bod proti Vadičovu. (Archívne foto z turnaj O pohár KHÚ - Memoriál S. Jurgu 2020: Milan Murček v ohni striel, rovnako ako v zápase s Vadičovom)

VÝSLEDKY, Nedeľa, 8. 1. 2023

HBK – HBK Medokýš Martin 6:2 (2:0, 4:0, 0:2)

Gól (asistencia): 03:30 Peter Čelko (Tomáš Urbaník), 05:25 Pavol Prívara (Tomáš Urbaník), 10:19 Pavol Prívara (Tomáš Urbaník), 11:03 Johny Shooter, 13:23 Peter Čelko (Tomáš Urbaník), 18:48 Milan Gončár (Pavol Prívara) – 21:03 Dominik Duong (Michal Kristín), 22:26 Matej Šišmič (Dominik Duong). Brankári: Michal Šarlin – Milan Murček. Hráči zápasu: Pavol Prívara – Dominik Duong.

HBK prišlo na svoj druhý zápas so skúsenou zostavou a od prvej minúty dokázali ťažiť z jednoduchej hry ktorú súper nevedel zachytiť. Do 6. minúty zápasu bolo 2:0, keď sa po strieľaných prihrávkach Tomáša Urbaníka tešil z gólu Peter Čelko a o niečo neskôr aj Pavol Prívara. Druhý menovaný pridal gól aj v druhej tretine z takmer identickej akcie. Milan Murček, reprezentačný brankár v drese Martina a jednotka nitrianskych rytierov potreboval dlhší čas na adaptáciu ihriska a väčšiu podporu spoluhráčov. Tým sa nedarilo udržať súpera dlhšie v obrannom pásme a inkasovali aj z čepele Milana Gončára. Až v tretej tretine sa hosťom podarilo znížiť keď presne mierili Dominik Duong a Matej Šišmič. Na vyrovnanie a prípadný zvrat však Medokýš Martin už nemohol pomýšľať.

Vadičov – Hbc Čadečka 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Gól (asistencia): 14:12 Radovan Vantech (Marián Oškrobaný), 26:28 Juraj Káčerík (Tomáš Mečiak), 27:58 Juraj Káčerík – 07:30 Patrik Grochal (Adam Greguš), 08:50 Patrik Grochal (Adam Greguš), 10:08 Lukáš Buček (Martin Hluzák), 28:28 Lukáš Buček (Adam Greguš), 19:14 Adam Greguš (Róbert Prívara). Brankári: Daniel Šugar - Marek Miko, Hráči zápasu: Káčerík – Adam Greguš.

Napínavý duel patril k najkrajším zápasom dňa. Hral sa dynamický hokejbal a otvárať skóre mohol jeden aj druhý tím. Podarilo sa to Čadečke keď Adam Greguš našiel Patrika Grochala a najlepší strelec ligy rozvlnil sieť. Rovnaká spolupráca sa zrodila aj o pár sekúnd neskôr a do druhej tretiny šla Čadečka s dvojgólovým náskokom. Vadičov mal najbližšie k bodom po treťom góle, keď sa do prázdnej brány hostí triafal Juraj Káčerík. Druhý gól domáceho kanoniera a nedorozumenie Čadečky pri bully mohlo motivovať Vadičov. Proti tomu bol subtilný no produktívny Lukáš Buček. V tej istej minúte si zobral loptičku na hokejku a svoj nájazd zakončil gólom. Záverečná hra bez brankára domácim nevyšla a Adam Greguš poistil stav stretnutia pre Čadečku.

Vadičov – HBK Medokýš Martin 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)

Gól (asistencia): 13:23 Juraj Káčerík (Radovan Vantech), 27:49 Marián Oškrobaný (Tomáš Mečiak) – 22:52 Dominik Duong (Matej Šišmič), 27:17 Dominik Vašš (Dominik Duong). Brankári: Daniel Šugar – Milan Murček. Hráči zápasu: Marián Oškrobaný – Milan Murček.

Záver hracieho dňa patril tímom so zápasom v nohách. Od úvodných minút mal viac z hry Vadičov, keď zasypával bránu Milana Murčeka nepríjemnými strelami. Brankár hostí podal výkon dňa a celý zápas bol pre svoj tím silnou oporou. Skóre duelu otváral najproduktívnejší hráč domácich Juraj Káčerík po peknej spolupráci s Radovanom Vantechom. Týmto borcom to v aktuálnej zimnej sezóne sype no proti Martinu sa už viac krát nepresadili. Z hráčov hostí mal svoj deň Dominik Duong keď vyrovnával z dorážky a pridal aj asistenciu na druhý gól Dominika Vašša. Ten mohol byť víťazný keby sa k loptičke nedostal ostrieľaný obranca Marián Oškrobaný a presne mierenou strelou doslova vymietol horný roh súperovej svätyne čím zachránil pre Vadičov aspoň jeden bod.