ZLKHÚ 2020: Zimnú sezónu otvoril Dávid Kulla, derby vyhralo Skalité

Zimná halová hokejbalová sezóna sa začala na prvú adventnú nedeľu a 1. decembra pekne zhurta. Zimná liga KHÚ 2020 odštartovala veľkým derby! Skóre prvého zápasu aj celej sezóny otváral už po dvanástich sekundách hry Dávid Kulla z Čierneho. Z víťazstva v derby zápase sa však tešilo HBC Skalité, keď v každom zo šiestich gólov mala prsty dvojica Adam Greguš a Patrik Grochal.

ZIMNÁ LIGA KHÚ 2020

Výsledky 1. kolo

Nedeľa, 1. 12. 2019

Hbc Skalité – Hbk Čierne 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Gól (asistencie): 02:10 Adam Greguš (Braňo Chromiak), 04:55 Adam Greguš, 19:53 Michal Stenchlák (Patrik Grochal)(PP), 21:02 Adam Greguš (Peter Firek)(PP), 26:09 Patrik Grochal (PP), 29:16 Patrik Grochal (Adam Greguš) – 00:12 Dávid Kulla, 21:22 Dávid Kulla. Strely: 35/25. Vylúčenia na 2 min.: 2/3. Presilové hry: 3/0. Oslabenia: 0/0. Brankári: Jakub Grochal (92 %) - Daniel Kupka (82,85 %). Hráči zápasu: Adam Greguš – Dávid Kulla.

Duel bol od úvodných minút skutočným derby zápasom. Hráči chceli ukázať čo najviac zo svojich schopností a tak sa hral energiou a emóciami nabitý hokejbal. Už 12 sekúnd po úvodnom bully sa z prvého gólu tešili hostia, keď ich rozveselil Dávid Kulla. Netrvalo dlho a gólová odpoveď na 1:1 prišla z presnej švihovky Adama Greguša. Ten istý hráč zariadil aj vedenie 2:1. Na tretí gól si Skalité muselo počkať až do 20. minúty. Veď počas celej tretiny kraľovali brankári Jakub Grochal a Daniel Kupka, kým presne napriahol Michal Stenchlák a sedem sekúnd pred druhou sirénou zvýšil v presilovej hry na 3:1 . Nevídaná 100% efektivitia presilových hier dostala Skaliťanov do gólového trháku na ktorý Čierne nedokázalo zareagovať včas. Presilovkovú nádielku zavŕšil Patrik Grochal len necelých päť minút potom, ako korigoval opäť Dávid Kulla. K jeho gólom sa už spoluhráči nepridali a skóre uzatváral opäť Patrik Grochal po spolupráci s hráčom zápasu Adamom Gregušom.

Hbc Čadca Podzávoz – MicroTec Žilina 8:1 (2:1, 2:0, 4:0)

Gól (Asistencie): 01:52 Marek Čech, 06:38 Roman Kadlečík (Miroslav Miko), 12:31 Miroslav Miko (Tomáš Urbaník), 17:11 Tomáš Urbaník (Roman Kadlečík, Juraj Housa), 22:10 Juraj Housa (Miroslav Miko, Tomáš Urbaník), 23:29 Rudolf Kučák (Juraj Housa)(PP), 23:58 Juraj Housa, 24:20 Martin Mravec – 08:37 Matej Rendek (Peter Čelko). Strely: 35/25. Vylúčenia na 2 min.: 0/1. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0. Brankári: Marek Miko (96%) – Peter Hájnik (77,14 %). Hráči zápasu: Marek Miko – Peter Čelko.

Obhajca titulu nastupoval na žilinský Microtec a už v druhej minúte otváral skóre dôsledný Marek Čech. Tak ako v predošlom zápase aj tento končila tretina v pomere 2:1, keď triafal Roman Kadlečík a za MicroTec Matej Rendek. Ten sa prezentoval tvrdou strelou od stredu ihriska. V druhej časti hry najviac zaujala akcia na jeden dotyk v podaní Housa-Kadlečík-Urbaník. Juraj najprv z otočky našiel Romana, ktorý presne mierenou prihrávkou vystihol protipohyb Petra Hájnika v bráne a položil gólovú bodku akcie na Tomášovu čepeľ. Najväčší prídel gólov padol v tretej tretine. Darilo sa domácim, ktorí mali veľkú oporu na brankárskom poste, keď Marek Miko vyriešil niekoľko výnimočných príležitostí žilinčanov, ktorí z neho mali hlavy v smútku. Dvakrát Juraj Housa a po jednom góle pridal Rudolf Kučák a Martin Mravec, ktorí navýšili skóre na konečných 8:1 a prvé víťazstvo v sezóne.