ZLKHÚ 2019: Podzávoz a Nesluša bodovali naplno

Až 22 gólov v jednom zápase, niekoľko hetrikov či kontroverzný gól. V Zimnej lige KHÚ sa v predvečer Vianoc rozdávala tretia sada bodov do tabuľky a niektorým sa ušlo mierou vrchovatou. Hbc Čadca Podzávoz a Neslušskí Vlci bodovali naplno.

ZIMNÁ LIGA KHÚ 2019
Nedeľa, 23. 12. 2018

Hbc Čadca Podzávoz – Hbk Drucker Čadca 14:8 ( 5:2, 5:2, 4:4)

Gól (asistencie): 00:23 Samuel Gabčo (Miroslav Miko), 04:02 Samuel Gabčo (Miroslav Miko), 06:24 Marek Čech, 06:59 Tomáš Urbaník (Martin Mravec), 08:36 Marek Čech (Miroslav Čudek) 11:42 Vladimír Najdek, 12:27 Vladimír Najdek, 14:12 Miroslav Čudek (Marek Čech), 17:10 Martin Mravec (Marek Čech), 18:18 Samuel Gabčo (Tomáš Urbaník), 20:49 Tomáš Urbaník, 15:28 Martin Mravec (Pavol Prívara), 16:02 Samuel Gabčo (Miroslav Miko)(PP), 26:39 Miroslav Miko (Samuel Gabčo) – 06:16 Kristián Strapáč (Ladislav Baló)(PP), 09:31 Milan Veselka (Jaroslav Škripek), 14:21 Milan Veselka (Ladislav Baló), 16:10 Kristián Strapáč (Ladislav Baló), 22:08 Dávid Kulla, 23:38 Jaroslav Škripek, 27:12 Dávid Kulla (Ladislav Baló), 27:44 Ján Želiecký.
Strely: 31/22. Vylúčenia na 2 min.: 4/4. Presilové hry: 1/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marek Miko (63,63 %) – Aleš Polášek (54,83 %).
Hráči zápasu: Samuel Gabčo - Ladislav Baló.

Derby zápas dvoch čadčianskych mužstiev priniesol až 22 gólov! Obrany nemali svoj deň, ale zato útočné chúťky a veľký gólový apetít! Podzávoz sa ujal vedenia z prvej strely na bránu. V hlavnej úlohe Samuel Gabčo. Známy kanonier si sadol s tvorcom hry Miroslavom Mikom. Obaja hráči predvádzali pekné hokejbalové akcie s presným zakončením. Na druhej strane chýbal jeden gól do hetriku dvojici mladíkov Kristiánovi Strapáčovi a Milanovi Veselkovi. Drucker mal najväčšieho tvorcu hry v osobe Ladislava Balá, ktorý si pripísal až štyri asistencie! Za zmienku stojí produktívnych 45 sekúnd v réžií Vladimíra Najdeka. Robustný obranca predviedol v krátkom čase dve ukážkové gólové strely.

Hbc Čadca Podzávoz – Hbk Medokýš Martin 10:1 (1:0, 6:0, 3:1)

Gól (asistencie): 04:18 Miroslav Miko, 11:17 Miroslav Čudek (Marek Čech), 12:18 Pavol Prívara (Tomáš Urbaník), 13:07 Miroslav Miko (Samuel Gabčo), 15:23 Juraj Kováč (Samuel Gabčo), 18:37 Samuel Gabčo (Miroslav Miko), 19:05 Samuel Gabčo (Miroslav Miko), 23:28 Samuel Gabčo (Martin Mravec), 28:51 Tomáš Urbaník (Samuel Gabčo), 29:21 Miroslav Čudek (Marián Oškrobaný) – 28:00 Peter Cárah.
Strely: 30/11. Vylúčenia na 2 min.: 0/0.
Brankári: Marek Miko (90,90 %) – Matej Šišmič (66,66 %).
Hráči zápasu: Miroslav Miko, Samuel Gabčo.

Podzávoz bol pri chuti, no strelecké ambície začal napĺňať až v druhej tretine. V prvej časti hry otvoril skóre Miro Miko, keď elegantnou strelou z bekhendu presne umiestnil loptičku k ľavej tyči. Dvojica Miko-Gabčo hrala opäť prím a do zápisu sa zapísala až 10-krát! Medokýš Martin smerom dopredu veľa nevymyslel. Ojedinele vyslal strelu na zmrznutého Mareka Mika, ktorý sa načahoval k čistému kontu, no dve minúty pred koncom mu možnú radosť prekazil Peter Cárah. Druhú desiatku dňa dovŕšil aktívny Miroslav Čudek. Ten si veľmi dobre rozumel s Marekom Čechom v druhej útočnej formácií niekdajšieho majstra ZLKHÚ.

Microtec Žilina – Neslušskí vlci 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Gól (asistencia): 03:45 Róbert Prívara (Michal Palarec), 17:04 Matej Rendek (Tomáš Piš), 29:46 Matej Rendek (OS) – 01:47 Jakub Hrubý (Tomáš Bajánek), 11:03 Adam Greguš (Ivan Dupkala), 19:33 Andrej Bogáň, 21:09 Adrián Masný, 25:30 Nikolas Janec (Andrej Halama), 27:55 Jakub Hrubý (Dominik Fojtík).
Strely: 20/18. Vylúčenia na 2 min.: 1/1. Presilové hry: 0/0. Oslabenia: 1/0.
Brankári: Ján Chovančík (66,66 %) - Ondrej Švaňa (85 %).
Hráči zápasu: Matej Rendek – Tomáš Bajánek.

Napínavý zápas poznačila chyba zápisu, keď namiesto dvoch minút za trest, zapisoval jednu. Zrejme by si nikto nič nevšimol, keby sa Andrej Bogáň neobjavil pri gólovej dorážke 23 sekúnd potom, ako opustil trestnú lavicu. V hre sa pokračovalo ďalej napriek nevôli domácich. Neslušania svoj náskok navýšili na rozdiel až štyroch gólov. Kozmetickú úpravu a posledný gól zápasu vsietil Matej Rendek, keď po chybnej rozohrávke hostí nasadil ukážkový blafák a zmiernil prehru svojho tímu.

Neslušskí vlci – Hbk Medokýš Martin 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Gól (asistencie): 06:08 Jakub Hrubý (Adrián Masný), 08:06 Dominik Fojtík, 12:34 Dominik Fojtík, 16:01 Adam Greguš (Ivan Dupkala), 24:25 Nikolas Janec – 00:59 Jaroslav Kendera, 03:30 Jaroslav Kendera (PP), 21:59 Jaroslav Kendera (Peter Cárah).
Strely: 27/15. Vylúčenie na 2 min.: 1/0. Presilové hry: 0/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Ondrej Švaňa (80 %) - Matej Šišmič (81,48 %).
Hráči zápasu: Dominik Fojtík – Jaroslav Kendera.

Do druhého zápasu nastupovali oba celky. Medokýš Martin však ukázal väčšiu chuť po hre a už v prvej minúte otváral skóre Jaroslav Kendera. Ten istý hráč prehovoril ešte dva krát. Za stavu 03:30 využil presilovú hru a v tretej tretine rozvlnil sieť ďalekonosnou strelou. Pre hostí z Martina však bola škoda, že sa do štatistík zapísal len jeden strelec. Obhajca titulu z Nesluše postupne stiahol náskok, vyrovnal a preberal opraty zápasu. Najpr Jakub Hrubý a po ňom dva krát Dominik Fojtík naznačili ambície svojho tímu. Dnes to bola úplne iná Nesluša ako v otváracom zápase a pod vianočný stromček si zabalila dve víťazstvá a postup v tabuľke smerom hore.