ZLKHÚ 2019: Tomáš Hošták otvoril skóre sezóny!

ZLKHÚ 2019: Tomáš Hošták otvoril skóre sezóny! Zimná liga KHÚ 2019 začala pekne z ostra. Dva zápasy. Dva dvojciferné výsledky. Až 329 gólov! Skalité a Vadičov získali prvé body a o týždeň sa očakáva vstup obhajcu titulu z Nesluše.

ZIMNÁ LIGA KHÚ 2019
Nedeľa, 9. 12. 2018

Vadičov Team – Hbk Drucker Čadca 11:1 (1:0, 2:0, 8:1)

Góly: 04:57 Tomáš Hošták (Patrik Ozančin), 16:12 Juraj Káčerík (Miroslav Mečiak), 17:48 Tomáš Mečiak (PP), 20:51 Tomáš Mečiak (Tomáš Hošták), 22:44 Vieroslav Koža, 23:10 Miloš Cabada (Vieroslav Koža), 24:03 Tomáš Mečiak, 24:54 Ondrej Králik (Radovan Vantech), 25:52 Vieroslav Koža (Radovan Vantech), 26:19 Miroslav Mečiak (Tomáš Mečiak), 28:06 Ondrej Králik (Vieroslav Koža), 29:30 Tomáš Hošták (Tomáš Mečiak) – 20:09 Milan Veselka (Kristián Strapáč).
Strely: 33/15.
Brankári: Hájnik (96,96 %) – Aleš Polášek (66,66 %).
Hráči zápasu: Tomáš Mečiak, Tomáš Hošták – Aleš Polášek.

Úvodný duel zimnej halovej sezóny patril Vadičovu. Hoci. Prvé dve tretiny nevyzerali na jednoznačnú záležitosť ako sa môže na prvý pohľad zdať. Hŕstka statočných z HBK Drucker Čadca dlho odolávala húževnatému súperovi a mala aj svoje šance. Na rozbehnutú mašinériu z Vadičova, ktorý nastupoval takmer na tri kompletné formácie, už v tretej tretine neostali sily. Kanonádu záverečnej časti hry začal strelec úplne prvého gólu sezóny Tomáš Hošták, nadviazal Viero Koža, Miloš Cabada či Ondrej Králik. Skóre utešene rástlo a Vadičov si poistil prvé dôležité víťazstvo. Za zmienku stojí fakt, že sa vo svojom prvom zápase v drese Drucker premiérovo v Zimnej lige trafil Milan Veselka. Mladučký hráč Hbc Třinec zmiernil prehru svojho tímu aspoň čestným gólom.

Hbc Skalité – Micro Tec Žilina 10:7 (3:1, 4:3, 3:3)

Góly: 07:00 Michal Stenchlák (Tomáš Arendárik), 08:41 Michal Stenchlák, 07:43 Ľubomír Gerát (Tomáš Arendárik), 08:59 Tomáš Arendárik (Ľubomír Gerát), 13:12 Michal Stenchlák (Ľubomír Gerát), 13:25 Michal Stenchlák, 15:36 Michal Stenchlák (Tomáš Firek), 25:57 Tomáš Firek (Ľubomír Gerát), 27:02 Ľubomír Gerát (Michal Stenchlák, Tomáš Firek), 28:31 Tomáš Firek (Michal Stenchlák) – 07:54 Peter Čelko (Róbert Prívara), 10:05 Michal Palarec (Róbert Prívara), 13:02 Róbert Prívara (Tomáš Piš), 14:52 Peter Čelko, 24:04 Peter Čelko (Róbert Prívara), 24:44 Michal Palarec (Tomáš Piš), 27:37 Róbert Prívara.
Strely: 20/20.
Brankári: Jakub Grochal (65 %) – Martin Hodas (50 %).
Hráči zápasu: Michal Stenchlák – Róbert Prívara.

Úvodné minúty zápasu sa niesli v duchu vzájomného spoznávania sa súperov. Brankári si držali čisté konto do 7. minúty, kedy sa po prvý krát presadil Michal Stenchlák. Dnes to bol kľúčový hráč Skalitého, veď čoho sa dotkol, to končilo v sieti, alebo na lopate spoluhráča, ktorý strieľal gól. Na druhej strane bol takým hráčomm Róbert Prívara. Z pozície obrancu rozdeľoval presné pasy svojím spoluhráčom a tiež dokázal rozvlniť sieť. Brankári dnes nemali svoj deň, ale ako sme zvyknutí na úvod zimnej halovej sezóny, mužstvá sa potrebujú zohrať a aklimatizovať na podmienky v hale.

Zápas Hbc Čadca Podzávoz – Hbk Čierne sa nehral. Hostia neprišli. o výsledku rozhodne disciplinárna komisia.