KHL: Predátori potvrdili víťazstvo

KHL: Predátori potvrdili víťazstvoPredátori sú už druhí v priebežnej tabuľke. Suché dresy vyrovnali za 5 minút a Podzávoz vyhral až v druhom zápase. Kysucká hokejbalová liga pokračovala druhým jarným kolom. Tri zápasy priniesli zaujímavé hokejbalové predstavenie. (Ilustračné foto)

KYSUCKÁ HOKEJBALOVÁ LIGA
Nedeľa, 15. 4. 2018

Dream team – KHK Suché dresy 4:5 (1:0, 1:1, 2:3)

Gól (asistencie): 03:03 Miroslav Miko (Ľudovít Hajduk, Matej Kupka), 25:57 Miroslav Miko (Ľudovít Hajduk, Vladimír Špilák), 33:46 Vladimír Špilák, 38:06 Juraj Housa (Vladimír Špilák, Ľudovít Hajduk) – 16:30 Peter Firek, 40:27 Tomáš Arendárik (Martin Marko), 40:40 Tomáš Arendárik (Lukáš Urbanek) 43:57 Lukáš Urbanek (Milan Gončár, Martin Marko) – rozhodujúci nájazd Peter Firek.
Strely: 29/27. Vylúčenia na 2 min.: 2/2. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Marek Miko (85,18 %) – Jakub Grochal (86,20 %).
Hráči zápasu: Ľudovít Hajduk – Tomáš Arendárik.

V zápase zaujali najmä dva momenty. Spolupráca Hajduk-Miko, keď prvý menovaný otváral skóre po bezprostrednej prihrávke svojho kamaráta. Druhý moment sa natiahol do poslednej päťminútovky. Líder tabuľky a obhajca titulu prišiel medzičasom o dve opory, ktoré sa zranili. Ešte do 40. minúty síce viedol o tri góly, no do štatistík prehovoril hneď dva krát Tomáš Arendárik! V rozmedzí 13 sekúnd znížil skóre na rozdiel jediného gólu. O vyrovnanie sa potom postaral Lukáš Urbanek a remíza bola na svete. V nájazdovej lotérií spolu súperili Miro Miko s Milanom Gončárom, keď o všetkom rozhodol Peter Firek. Suché dresy tak oplatili jesennú prehru Dream teamu a získali cenné víťazstvo.

HBC Čadca Podzávoz – HBK KNM Predátors 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)

Gól (asistencie): 24:10 Marek Čech (Tomáš Urbaník), 30:08 Juraj Kováč (Tomáš Urbaník, Martin Mravec), 36:38 Jaroslav Škripek (Rudolf Kučák) – 01:35 Peter Macúš (Marek Jantulík), 10:59 Michal Palárec (Juraj Káčerík), 19:23 Mirec Ochodničan, 34:41 Juraj Belica (Mirec Ochodničan), 39:36 Michal Palárec (Peter Macúš), 42:21 Michal Palárec.
Strely: 18/21. Vylúčenia na 2 min.: 0/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Alexander Stančík (71,42 %) – Peter Hájnik (83,33 %).
Hráči zápasu: Rudolf Kučák – Michal Palárec.

Druhý zápas dňa mal dobré tempo a tiež padalo veľa gólov. Predátori sa chceli zviesť na víťaznej vlne a na Podzávoz vybehli od začiatku. Ich snaha bola ocenená úspechom. Prvé dva góly síce do vitrínky skvelých momentov nepôjdu, no položili dôležitý základ víťazstva. Tešili sa Peter Macúš a Michal Palarec. V druhej tretine sa domáci prebrali a mali lepší pohyb po ihrisku. Marek Čech znižoval parádnym kúskom do ľavého horného rohu, no len na 1:3. Medzi tým sa tiesnený, ale predsa v hre, dokázal presadiť Mirec Ochodničan. Podzávoz sa na gól veľmi nadrel, kým KNM stačilo niekoľko „návštev“ obranného pásma súpera. Konečné skóre 3:6 bolo zaslúženým výsledkom a Predátorom pomohlo k priebežnému druhému miestu v tabuľke KHL.

HBC Čadca Podzávoz – Krásno Sparrows 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Gól (asistencie): 02:07 Juraj Kováč (Rudolf Kučák), 17:09 Adam Kotvas (Rudolf Kučák), 23:33 Tomáš Urbaník (Martin Mravec), 27:58 Tomáš Urbaník (OS), 40:55 Jozef Baculák (Pavol Prívara)(PP) – 26:26 Ľubo Jakubec (Michal Jakubec). Strely: 25/25. Vylúčenia na 2 min.: 1/2. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 1/0. Brankári: Alexander Stančík (96 %) – Marián Oškrobaný (80 %). Hráči zápasu: Tomáš Urbaník - Marián Oškrobaný.

Rozbehaný Podzávoz začal svoj druhý zápas lepšie. Juraj Kováč sa pekne zorientoval pred bránou Maja Oškrobaného a otvoril skóre - 1:0. Na dlhé minúty to bol jediný gólový moment. Až v 18. minúte pripravil Rudolf Kučák opäť gól, tento krát pre Adama Kotvasa. Keď sa v 24. minúte prehnal okolo brány Tomáš Urbaník a zo vzduchu triafal na 3:0, bolo pre Sparrows zle nedobre. Iskierku nádeje vykresal Ľubo Jakubec, ktorý znižoval po spolupráci s bratom Michalom. Netešili sa dlho. Necelé dve minúty na to vystihol prihrávku na modrej čiare Tomáš Urbaník a nikým netiesnený zakončil svoj nájazd blafákom na ľavú stranu – 4:1. Podzávoz chcel duel dohrať v kľude, no Krásno bolo proti. V úvode tretej tretiny sa na dlhé minúty usadilo v jeho obrannom pásme, avšak gól nepadol. Bodku za zápasom urobil expresnou delovkou od modrej čiary v presilovej hre Jozef Baculák – 5:1. Podzávoz tak okúsil pocit víťazstva až v treťom zápase jari.