ZLKHÚ: Nesluša strieda na čele Skalité!

ZLKHÚ: Nesluša strieda na čele Skalité!Zimná liga KHÚ 2018 vrcholí. Všetko nasvedčuje tomu, že sa jej putovný pohár ocitne po šiestom ročníku v rukách šiesteho tímu v rade. Siedme kolo bolo bohaté na góly a zaujímavý priebeh.

Zimná liga KHÚ 2018
Nedeľa, 4. 2. 2018

Vadičov team – Hbk Drucker Horelica 8:5 (1:2, 2:1, 4:2)

Gól (asistencie): 00:04 Vieroslav Koža, 06:09 Miloš Králik (Miroslav Mečiak), 17:58 Tomáš Hošták (Vieroslav Koža), 19:21 Tomáš Mečiak (Dano Hájnik), 33:29 Tomáš Mečiak (Vieroslav Koža), 35:55 Dano Hajnik (Vieroslav Koža), 26:29 Tomáš Hošták (Vieroslav Koža), 29:54 Vieroslav Koža (Tomáš Hošták) – 02:25 Ján Želiecký (Jaroslav Škripek), 03:56 Michal Kubišta (Matej Papík), 13:28 Jaroslav Škripek (Juraj Časnocha), 23:02 Michal Kubišta (Ján Želiecký)(PP), 27:04 Matej Papík.
Strely: 36/15. Vylúčenia na 2 min.: 2/2. Presilové hry: 0/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Martin Berešík (66,66 %) – Marián Mosor (77,77 %).
Hráči zápasu: Vieroslav Koža – Matej Papík.

Siedme kolo obľúbenej zimnej súťaže prinieslo derby o stred tabuľky aj o jej čelo. V prvom zápase vyzval nováčik z Vadičova hráčov Horelice Drucker. Úvod Horelica nezachytila. Už vo 4. sekunde(!) rozvlnil sieť za Majom Mosorom najproduktívnejší hráč Vadičova, Vieroslav Koža. Drucker sa dostal do zápasu a viedol už 1:3 po strele Jara Škripeka, no nedokázal udržať svoj sľubný náskok a nováčikovi napokon podľahol 8:5. Strelecky aktívni domáci tak zaknihovali druhú výhru v rade a patrí im v priebežnom poradí pekná štvrtá priečka.

Dream team Svrčinovec – Krásno Sparrows 11:1 (3:0, 3:0, 5:1)

Gól (asistencie): 02:18 Vladimír Špilák (Matej Kupka), 05:23 Daniel Staškovan (Roman Kadlečík)(PP), 09:42 Vladimír Špilák (Roman Kadlečík), 13:11 Ľudovít Hajduk, 17:13 Miroslav Miko (Matej Kupka), 19:05 Roman Kadlečík (Daniel Staškovan), 23:55 Daniel Staškovan, 27:28 Ľudovít Hajduk (Matej Kupka)(PP), 27:58 Ľudovít Hajduk (Miroslav Miko), 29:03 Ľudovít Hajduk (Miroslav Miko, Roman Kadlečík), 29:51 Miroslav Miko (Ľudovít Hajduk, Roman Kadlečík) – 24:15 Dávid Kulla (Adam Greguš).
Strely: 28/23. Vylúčenia na 2 min.: 0/2. Presilové hry: 2/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marek Miko (95,65 %) – Dávid Baculák (60,71 %).
Hráči zápasu: Roman Kadlečík - Dávid Kulla.

Neslušskí vlci – HBC Skalité 7:2 (1:0, 1:1, 5:1)

Gól (asistencie): 03:13 Samuel Gabčo (Adrián Masný), 14:59 Roman Stranianek (Samuel Gabčo), 20:57 Andrej Miške (Samuel Kubinec, Samuel Gabčo), 22:53 Samuel Kubinec (Samuel Gabčo, Andrej Miške), 24:21 Adrián Masný (Filip Šuvara), 25:24 Samuel Gabčo (Samuel Kubinec, Filip Šuvara), 28:56 Matúš Čík (Samuel Gabčo) – 18:01 Róbert Drábik (Ľubo Gerát)(PP), 24:41 Braňo Chromiak (Ľubo Gerát).
Strely: 29/21. Vylúčenia na 2 min.: 3/3. Vyššie tresty: 1/0. Presilové hry: 0/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Patrik Martišek (90,47 %) – Jakub Grochal (75,86 %).
Hráči zápasu: Samuel Gabčo – Ľubo Gerát.

Očakávaný zápas dňa bol o špicu tabuľky. Zohrali ho doteraz neporazené prvé Skalité a druhá Nesluša. Jelene proti vlkom nezačali najlepšie, no všetko hasil Jakub Grochal. Domáca jednotka však inkasovala ako prvá. Prudkou strelou sa presadil najproduktívnejší muž súťaže, Samuel Gabčo. Zápas spĺňal všetky nároky kvalitného a napínavého stretnutia, čo ocenil aj hokejbalový odborník Martin Šimko. Do tretej časti hry sme videli ešte dva góly. Na 0:2 zvyšoval zo skrumáže pred bránkou všímavý Roman Stranianek a o necelé tri minúty znižoval v početnej výhode prudkou delovkou Robo Drábik. Hru ešte viac rozprúdila gólová strela Andreja Miškeho v úvode tretej tretiny. Jeho gól na 3:1 prišiel už v 21. minúte. Vlci sa rozbehli. Z čepele Adriána Masného a Samuela Kubinca padli góly s poradovým číslom štyri a päť. Ak chceli jelene udržať nádej na dobrý výsledok, museli skórovať. Na 5:2 znižoval Braňo Chromiak. Jeho iskierku nádeje však rýchlo zahasil exportným kúskom, bodový šaman, Samo Gabčo. Strelou z jednej nedal Jakubovi Grochalovi šancu. Posledné gólové slovo si vzal Matúš Čík a výsledok bol na svete. Nesluša je o vzájomný zápas a skóre pred Skalitým. Ako to už býva v zimnej lige dobrým zvykom, o majstrovi rozhodne posledné kolo.

Hbc Čadca Podzávoz – Hbc Skalité 4:7 (0:1, 1:3, 3:3)

Gól (asistencie): 16:54 Tomáš Urbaník (Juraj Kováč), 24:59 Kristián Strapáč (Marek Mudrík), 25:05 Martin Mravec, 25:47 Martin Mravec – 03:31 Stanislav Drábik, 10:09 Ľubo Gerát (Tomáš Firek), 12:10 Patrik Grochal (Róbert Drábik, Braňo Chromiak), 19:26 Tomáš Firek (Michal Stenchlák), 21:42 Róbert Drábik (Braňo Chromiak), 24:31 Patrik Grochal, 29:30 Tomáš Firek.
Strely: 22/21. Vylúčenia na 2 min.: 1/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mravec (66,66 %) – Jakub Grochal (81,81 %).
Hráči zápasu: Martin Mravec – Patrik Grochal.

Skalité malo na ihrisku viac priestoru, ako proti Nesluši. Technicky zdatní hostia v zelených dresoch si s loptičkou rozumejú a podľa toho sa odvíjala hra. Skóre otváral prudkou strelou z druhej vlny osamotený Stano Drábik. V prvej tretine si aj Podzávoz dokázal vypracovať šance, no zakončenie bolo nemastné neslané. K prvému gólu pridali svoj kúsok aj Ľubo Gerát a Patrik Grochal. Domáci sa presadili až za stavu 0:3, keď Juraj Kováč našiel pred bránou Tomáša Urbaníka. Hostia boli pri chuti a na rozdiel troch gólov zvyšoval Tomáš Firek po kombinácií s Michalom Stenchlákom. Podzávoz mal svoju chvíľku v 25. a 26. minúte, keď dokázal korigovať skóre až tromi gólmi. Najviac sa činil Martin Mravec. Lenže Skalité si pohodlný náskok nedalo vziať. Prispeli tomu Róbert Drábik strelou medzi betóny a Patrik Grochal, ktorý sa po buly v útočnom pásme parádne zorientoval pred Majom Mravcom a umiestnenou strelou k pravej tyčke nedal skúsenému brankárovi šancu. Gólovú bodku za stretnutím urobil Tomáš Firek. Nikým nekrytý si z pravej strany namieril presne do ľavého horného rohu.