ZLKHÚ: Líder bez straty bodu!

ZLKHÚ: Líder bez straty bodu!HBC Skalité stále vyhráva! Hokejbalový klub z najsevernejšej obce Kysúc má našliapnuté k titulu ZLKHÚ 2018. Bude dodržaná tradícia:  Nový ročník, nový majster? V poslednom zápase roka využil Dream team aj zahraničnú posilu...

Predvianočná nedeľa priniesla tri kvalitné duely. K jednotlivým výkonom na ihrisku Mestskej športovej haly v Čadci, napísala pár slov naša PR manažérka Viktória Zlatá.

ZIMNÁ LIGA KHÚ
Nedeľa, 17. 12. 2017

Vadičov team – Hbc Skalité 2:12 (0:2, 0:6, 2:3)

Gól (asistencie): 26:01 Juraj Káčerík, 28:32 Tomáš Mečiak (Matej Kubaščík)(OSL) – 0:11 Štefan Čanecký (Tomáš Firek), 02:26 Tomáš Firek (Dávid Reľovský), 10:13 Ľubomír Gerát (Branislav Chromiak, Stanislav Drábik), 14:00 Branislav Chromiak (Ľubomír Gerát), 15:53 Lukáš Krčmárik (Michal Stenchlák, Dávid Reľovský), 16:54 Lukáš Krčmárik (Dávid Reľovský, Tomáš Firek), 17:23 Branislav Chromiak (Ľubomír Gerát), 19:56 Ľubomír Gerát (Michal Stenchlák), 20:12 Branislav Chromiak (Ľubomír Gerát), 24:01 Ľubomír Gerát (Branislav Chromiak), 28:44 Dávid Reľovský.
Strely: 13/22. Vylúčenia na 2 min.: 1/1. Presilové hry: 0/1. Oslabenia: 1/0.
Brankári: Ondrej Švaňa (45,45 %) – Jakub Grochal (84,61 %).
Hráči zápasu: Juraj Kačerík – Dávid Reľovský.

Skalité si vyžiadalo zápasovú duplu aj tento krát. Ako prvé sústo na tanier dostali hráči v zelených dresoch Vadičov team. Nováčik Zimnej ligy KHÚ začal veľmi umne a snažil sa dodržiavať stanovenú taktiku. Rozhodujúce pasy z hokejok favorita stretnutia končili stratené v obrannom postavení domácich. Aj preto prvá tretina skončila o dva pre HBC. Ako to však občas býva, kvalitný tím vie prečítať hru súpera a postupne rozleptať jeho obranu. To sa stalo v druhej tretine. Skalité koncertovalo a nastrieľalo až šesť gólov. Najviac zaujali akcie s gólovým podpisom Lukáša Krčmárika. Mladý kanonier sa jednoducho vedel postaviť k správnej tyčke a „len“ strieľať do odkrytej brány. O všetko ostatné sa postarali jeho kolegovia z útoku, keď mu dávali góly doslova na hokejku. Vadičov sa dokázal „otrepať“ až v tretej tretine. Nezložil zbrane a hoci sa skóre ešte o niečo navýšilo, dokázal streliť dva góly. Prvý dal Juraj Káčerík vďaka dôrazu pred bránou Jakuba Grochala. Pri druhom našiel ideálne čepeľ Tomáša Mečiaka spoluhráč Matej Kubaščík dokonca v oslabení. Hráči s jeleňom na prsiach neostali nič dĺžny svojej povesti a najmä Ľubo Gerát (3+3), Branislav Chromiak (3+2), či nestarnúci Dávid Reľovský (1+3) potiahli tím k dvojcifernému výsledku.

MicroTec Žilina – Hbc Skalité 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)

Gól (asistencie): 18:37 Michal Palarec (Peter Čelko), 18:47 Lukáš Buček (Michal Palarec, Róbert Prívara), 22:40 Lukáš Buček – 10:51 Dávid Reľovský (Branislav Chromiak), 12:54 Ľubomír Gerát (Branislav Chromiak), 13:54 Ľubomír Gerát (Stanislav Drábik), 22:22 Ľubomír Gerát (Stanislav Drábik), 29:53 Branislav Chromiak.
Strely: 20/27. Vylúčenia na 2 min.: 0/0. Brankári: Matúš Papajčík (85,18 %) – Jakub Grochal (85 %).
Hráči zápasu: Matúš Papajčík – Ľubomír Gerát.

V druhom zápase sa Skalitému postavila Žilina. MicroTec to v hale vie a aj tento rok by mohol pomýšľať na pekné umiestnenie v ZLKHÚ. Od úvodu predvádzali oba celky kvalitnú hru. Prvá tretina patrila predovšetkým brankárom. Matúš Papajčík vyriešil osem (!) štipľavých striel. Bol to práve brankár domácich, kto neustále držal svojich blízko bodového zisku. Až v druhej tretine pretavili hostia svoje útočné ťaženie na tri góly. Zakaždým potrestali nepozornosť, alebo drobnú chybičku v obrane. Dávid Reľovský otváral skóre vďaka šikovnému teču. Druhý a tretí gól strieľal Ľubo Gerát. Najprv mu nabil Braňo Chromiak a potom zúžitkoval odrazenú strelu Stana Drábika. MicroTec za stavu 0:3 povzbudil parádny vinkel z hokejky rýchleho Michala Palarca. Len o 10(!) sekúnd neskôr znižoval mladučký Lukáš Buček a Žilina bola späť v hre. Po druhej zmene strán dovŕšil hetrik Ľubo Gerát, no z dvojgólového náskoku sa jeho tím netešil dlho. O 18 (!) sekúnd dvíhal ruky nad hlavu opäť Lukáš Buček – 3:4. Už sa zdalo, že Žilina dorovná. Predsa len na Skalité doliehala únava. Najbližšie k tomu bol Michal Palarec. V situácií 2:1 mu do ideálnej pozície prihrával Matej Rendek. Kanonier z KNM prestrelil... Posledné slovo mal líder tabuľky ZLKHÚ. MicroTec vsadil na hru bez brankára, no jeho zaváhanie využil na piaty a posledný gól zápasu pohotový Branislav Chromiak. Člen širšieho reprezentačného výberu do 20 rokov pohodlne, od polovice ihriska, poistil pre Skalité všetky body.

Dream team Svrčinovec – HBK Drucker Čadca 8:4 (0:2, 5:1, 3:1)

Gól (asistencie): 11:06 Adrián Holešinský (Miroslav Miko), 11:37 Daniel Staškovan (Adrián Holešinský), 13:28 Daniel Staškovan (Adrián Holešinský), 14:13 Adrián Holešinský (Miroslav Miko), 17:53 Miroslav Miko (Daniel Staškovan), 20:42 Daniel Staškovan (Adrián Holešinský), 24:41 Miroslav Miko (Adrián Holešinský, Daniel Staškovan), 29:34 Adrián Holešinský (Miroslav Miko, Daniel Staškovan) – 04:04 Ján Želiecký, 06:57 Maťo Bulej (Michal Kubišta), 12:37 Michal Kubišta, 14:56 Maťo Bulej (Michal Kubišta).
Strely: 17/14. Vylúčenia na 2 min.: 2/0. Vyššie tresty: 2. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Marek Miko (71,42 %) – Marián Mosor (52,94 %).
Hráči zápasu: Adrián Holešinský – Michal Kubišta.

Drucker začal vo veľkom štýle. Od úvodných minút platila na majstra ZLKHÚ 2013 aktívna hra. Skóre zápasu otváral Ján Želiecký a do prvej sirény zvyšoval na 0:2 Maťo Bulej. Domáci sa dostávali do zápasu pomalšie ako zvyčajne. Oklieštená zostava aj nový hráč sa podpísali pod výsledok prvej tretiny. Bola to práve posila zo zámoria, Adrián Holešinský, kto zavelil k obratu a znižoval skóre svojím prvým bodom v aktuálnom ročníku. Napokon ich nazbieral sedem(3+4). Z ôsmych (!) možných je to pekná bilancia. Drucker doplatil na stratu koncentrácie v obrannej činnosti a jeho výkon zaostal za tým z prvej tretiny. Povzniesť morálku v tíme sa snažil Michal Kubišta tretím gólom v sieti Mareka Mika. Nestačilo to. Štyria mušketieri pred domácou jednotkou v bráne kontrolovali hru a dotiahli stretnutie do víťazného konca. K „Hoľovi“ sa bodovo pridali aj Miro Miko (2+3) a skúsený Daniel „Stacho“ Staškovan s bilanciou 3 góly a 3 asistencie..