KHL: Dream team strieda Krásno Sparrows!

KHL: Dream team strieda Krásno Sparrows!Súboj o Kráľa jesene KHL lepšie zvládol štvornásobný majster KHL. Sedem statočných z Krásna síce bojovali až do konca, no Dream team ustál ich záverečný tlak a vystriedal svojho dnešného súpera na čele priebežného poradia KHL.

KYSUCKÁ HOKEJBALOVÁ LIGA
Nedeľa, 12. 11. 2017

Krásno Sparrows – Dream team Svrčinovec 4:7 (1:1, 0:4, 3:2)

Gól (asistencie): 01:30 Jaroslav Pagáč (Martin Snoha), 33:14 Patrik Lastovica (Martin Snoha), 40:34 Michal Jakubec (Jaroslav Pagáč, Dávid Kulla), 42:16 Michal Jakubec (Ľubo Jakubec, Jaroslav Pagáč) – 02:24 Ľudovít Hajduk (Miroslav Miko, Vladimír Najdek), 19:34 Ľudovít Hajduk (Dávid Kupka, Michal Najdek), 25:44 Ľudovít Hajduk (Miroslav Miko, Michal Najdek), 26:57 Ľudovít Hajduk (Miroslav Miko, Michal Najdek), 28:49 Vladimír Špilák (Miroslav Miko, Vladimír Najdek), 34:09 Daniel Staškovan (Miroslav Miko), 39:23 Vladimír Špilák ( Daniel Staškovan, Miroslav Miko).
Strely: 19/34. Vylúčenia na 2 min.: ½. Vyššie tresty: 0/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Martin Romančák (79,41 %) – Daniel Kupka (78,94 %).
Hráči zápasu: Dávid Kulla – Ľudovít Hajduk.

Dnes úradoval útočný dvojzáprah Miro Miko a Ľudo Hajduk. Chlapci mali prsty takmer vo všetkom, čo sa okolo Martina Romančáka mihlo. Skóre zápasu síce otváral najproduktívnejší hráč Krásna, kapitán Jaro Pagáč, no na dlhé minúty sa musel prizerať, ako jeho obranu „skúša“ spomínaná dvojica. Hráč s iniciálkami novej hokejovej arény v Krásne položil gól na lopatu až trom svojím spoluhráčom, no zápas ukončil predčasne po vyššom treste v samom závere. Ľudo vyrovnával peknou kľučkou do bekhendu. V druhej tretine k prvému gólu pridal čistý hetrik a Dream team kontroloval hru. Sparrows sa dokázali vypnúť k peknému výkonu päť minút pred koncom. Ich snahu korunoval dvoma gólmi Michal Jakubec. Dobrý dojem zanechal herný prejav Dávida Kullu

KHK Suché dresy – HBK Predators Kysucké Nové Mesto 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Gól (asistencie): 20:14 Tomáš Regec (Lukáš Buček) – 14:17 Juraj Belica (Michal Palarec, Peter Macúš), 18:27 Juraj Belica (Michal Palarec, Juraj Káčerík), 38:34 Michal Palarec (Juraj Káčerík), 42:22 Michal Palarec (Ľubo Macejko), 44:28 Miroslav Mečiak (Juraj Káčerík).
Strely: 22/35. Vylúčenia na 2 min.: 1/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Jakub Grochal (85,71 %) – Ondrej Švaňa (95,45 %).
Hráči zápasu: Juraj Belica, Juraj Káčerík.

V druhom zápase dňa na seba narazili Suché dresy a Predátori z Kysuckého Nového Mesta. Duel mal nevídané tempo a spád. Akcie sa striedali na oboch stranách, hoci opticky prevažovala hra KNM (pomer striel), SD až tak nezaostával. Vysokú aktivitu korunoval prvým gólom ešte vyšší Juraj Belica. Okrem pekných gólov dobre tvoril hru. Veľkému tlaku čelil Jakub Grochal. Domáca jednotka inkasovala po prvý krát až v samom závere prvej tretiny. Do boja opäť zavelil Belica a v 19. minúte poslal nechytateľnú delovku na 0:2. Suché dresy stiahli náskok súpera vďaka Tomášovi Regecovi. Na dlhé minúty svietil stav 1:2 a všetko bolo otvorené. Misky váh priklonil na stranu hostí Michal Palarec až v 39. minúte. Pekne vystihol voľné miesto za Grochalovym chrbtom – 1:3. Do konca zápasu sa presadil ešte raz. Čerešničku na tortičku poslal v 45. minúte od modrej čiary Miro Mečiak.