KHL: Podzávoz sa triasol o výsledok

KHL: Podzávoz sa triasol o výsledokUpršaná nedeľa nedovolila odohrať úplne kolo KHL. Dva zápasy však ponúkli veľa pekných gólov a brankárskych výkonov. Pozornosť pútal duel Podzávoz – Predators, kde domáci síce mali územnú prevahu, na výsledok sa však museli doslova nadrieť...

KYSUCKÁ HOKEJBALOVÁ LIGA
Nedeľa, 22. 10. 2017

Hbc Slovan Skalité – KHK Suché dresy 1:9 (0:5, 1:2, 0:2)

Gól (asistencie): 19:57 Peter Firek (Štefan Čanecký, Norbert Chovanec) – 06:27 Tomáš Regec (Róbert Drábik), 06:35 Róbert Drábik (Tomáš Regec), 07:03 Peter Hluší (Lukáš Buček), 10:41 Róbert Prívara (Ivan Hlava), 14:23 Lukáš Buček (Lukáš Urbanek)(PP), 16:23 Lukáš Buček (Ivan Hlava), 19:02 Róbert Drábik (Tomáš Regec)(OS), 35:00 Lukáš Buček (Jakub Šurik), 37:39 Lukáš Urbanek (Stanislav Drábik).
Strely: 12/26. Vylúčenia na 2 min.: 2/2. Presilové hry: 0/1, oslabenia: 0/1.
Brankári: Kristián Špilák (65,38 %) – Jakub Grochal (91,66 %).
Hráči zápasu: Peter Firek – Lukáš Buček, Tomáš Regec.

Duel Skalité a Suché dresy mal SVOJHO papierového favorita, no každý zápas sa začína od 0:0. Slovan držal tento stav do siedmej minúty, kedy Kristián Špilák prvý krát kapituloval. Do prestávky sa tak stalo ešte štyri krát a zápas sa pomaličky dohrával. Svojim výkonom zaujali najmä mladíci vo výbere Suchých dresov. Zrealizovali hneď niekoľko pekných akcií s gólovým koncom..

HBC Čadca Podzávoz – KNM Predators 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Gól (asistencie): 09:02 Martin Mravec (Marek Mudrík), 21:24 Juraj Kováč (Kristián Strapáč), 23:08 Marek Mudrík (Tomáš Urbaník)(PP), 32:18 Juraj Kováč (Kristián Strapáč, Miroslav Perkovič), 37:47 Marek Mudrík (Pavol Prívara, Tomáš Urbaník) – 01:48 Adrián Bugáň (Juraj Kačerík), 29:19 Michal Palárec, 41:33 Michal Palárec (Juraj Káčerík), 41:43 Michal Palárec.
Strely: 37/22. Vylúčenia na 2 min.: 1/1. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Rudolf Svitek (81,81 %) – Matúš Papajčík (86,48 %).
Hráči zápasu: Juraj Kováč – Matúš Papajčík.

Dvomi gólmi sa blysol Juraja Kováč. V drese Podzávozu sa objavil po dlhšom čase a hneď patril k platným hráčom, ktorí našli recept na Matúša Papajčíka. Brankár Predators bol doslova na roztrhanie. Hovorí o tom aj štatistika striel. Útočníkov Podzávozu privádzal do šialenstva. Kysuckému Novému Mesto sa takmer podaril obrat. Michal Palarec dovŕšil hetrik strelou z bránkovej čiary, ktorá prekĺzla medzi betónmi Ruda Sviteka.

Zápas Dream team Svrčinovec – Krásno Sparrows sa pre dážď neuskutočnil.