KHL: Tri hetriky v jednom zápase!

KHL: Tri hetriky v jednom zápase!Krásne jesenné počasie prialo hokejbalu. Na Ihrisku v Čadci sme mali možnosť sledovať dva majstrovské zápasy Kysuckej hokejbalovej ligy. Po prvý krát v tejto sezóne sa predstavili Skalité a Drucker. Krásno Sparrows zdolali minuloročného víťaza základnej časti z Podzávozu.

KYSUCKÁ HOKEJBALOVÁ LIGA
3. KOLO Nedeľa, 1. 10. 2017

Hbc Skalité – Hbk Drucker Čadca 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 40:26 Patrik Grochal (Norbert Chovanec), 42:44 Peter Firek (Jakub Grochal) – 06:56 Adam Kotvas, 23:35 Lukáš Jašurek(OS), 26:30 Michal Kubišta (Jaroslav Škripek).
Strely: 26:22. Vylúčenia na 2 min.: 3/2. Vyššie tresty: 1/0. Presilové hry: 0/0. Oslabenia: 0/2.
Brankári: Alexander Stančík (86,36 %) – Matúš Papajčík (92,30 %).
Hráči zápasu: Adam Kotvas – Norbert Chovanec.

Slovan Skalité a Drucker Čadca sa predstavili po prvý krát v novej sezóne. Úvodné slovo si zobrali hostia. Skóre zápasu aj svoj osobný gólový účet otváral Adam Kotvas. Hralo sa veľmi aktívne a s nasadením. Oba celky si chceli urvať prvé body. Viac streleckého šťastia mal Drucker, ktorý šiel po neuznanom góle domácich, keď ich hráč ostal zakliesnený v bránkovisku, do dvojgólového vedenia. Alexander Stančík neudržal loptičku pod výstrojom a dobiedzavý Lukáš Jašurek ju prestrčil za jeho chrbát – 0:2. Tretí krát sa trafil tretí strelec v červeno-žltom. Urastený Michal Kubišta ťažil z prihrávky Jara Škripeka – 0:3. Na výkone domácich bolo sympatické, že neskladali zbrane. Do tretej tretiny šli s jasným cieľom, urobiť maximum pre výsledok. Prvé ovocie priniesla spolupráca Patrik Grochal – Norbert Chovanec. Prvý menovaný znížil na 1:3. Po druhý krát sa triafal Peter Fírek a zápas získaval dramatickú zápletku. Drucker zobral oddychový čas. Posledné taktické pokyny padli na úrodnú pôdu. Hoci sa duel dohrával v jeho obrannom pásme, aktivita domácich nepriniesla gólové ovocie.

Krásno Sparrows – Hbc Čadca Podzávoz 9:4 (2:1, 4:2, 3:1)

Góly: 02:15 Jaroslav Pagáč (Patrik Lastovica, Matej Kučák), 08:19 Jaroslav Pagáč (Adam Greguš, František Ujházi), 15:42 Michal Jakubec (Tomáš Kubica), 17:03 Jaroslav Pagáč (Patrik Lastovica, Adam Greguš), 21:40 Adam Greguš, 22:28 Milan Demko (Matej Kučák, Martin Plaštiak), 39:33 Patrik Lastovica (Martin Koričár), 41:01 Adam Greguš (Tomáš Kubica, Martin Plaštiak), 13:34 Adam Greguš (František Ujházi, Jaroslav Pagáč)(PP) – Tomáš Urbaník (Rudolf Kučák, Miroslav Perkovič), 19:58 Kristián Strapáč (Pavol Prívara), 25:58 Kristián Strapáč (Tomáš Urbaník), 41:23 Kristián Strapáč (Pavol Prívara, Martin Mravec).
Strely: 29/31. Vylúčenia na 2 min.: 0/2. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Tomáš Nevedel (87,09 %) – Juraj Vrba (68,96 %).
Hráči zápasu: Adam Greguš – Kristián Strapáč.

Až traja hráči si pripísali po tri góly do svojich štatistík. Druhý krát v sezóne otváral skóre zápasu Jaro Pagáč po ukážkovej prihrávke Patrika Lastovicu – 1:0. Svoj druhý kúsok pridal ešte do prvej sirény, keď zúžitkoval spoluprácu Greguš-Ujházi a do tretice sa jeho spoluhráči tešili v 18. minúte. Domáci kapitán zvyšoval už na 4:1(!) Gólovú štafetu prevzal Adam Greguš. Prvý krát triafal za chrbát Juraja Vŕbu v 22. minúte a hetrik korunoval v samom závere. Najprv pekne ušiel obrane a potom si zgustol pri nájazde po ľavej strane. Tretí gól padol v presilovej hre. Do tretice sa z hetriku tešil nováčik v zostave Podzávozu. Kristián Strapáč. Zoznámenie s ihriskom a spoluhráčmi mu trvalo jednu tretinu, aby si v 20. minúte otvoril strelecký účet v KHL. Svoj druhý kus pridal po strele z vyhraného buly a napokon dokonale zamotal hlavu obrane Krásna a strelou popod vyrážačku Tomáša Nevedela zavŕšil hetrik.