Jaro Pagáč otvoril skóre novej sezóny

Jaro Pagáč otvoril skóre novej sezónyKto to náhodou nevie, tak dnes, 24. Septembra 2017 17:03 h sa Peter Sagan stal po tretí krát v rade majstrom sveta v cestnej cyklistike – Gratulujeme! Ešte pred tým sa hralo neúplné 2. kolo Kysuckej hokejbalovej ligy, z ktorého sme si dopriali čerešničku na torte...

Z dnešnej porcie zápasov sa nám ušlo len z hlavného chodu, keďže sa predjedlo a prvý chod nepodával. Ani to však nezatienilo náboj a dojmy z majstrovského zápasu dvoch vyrovnaných celkov. Skóre sa menilo ako na hojdačke a chvíľami si prítomní mohli pripadať ako na tenisovom kurte počas Rod Laver cupu v Prahe. Hra sa „prelievala“ zo strany na stranu. Nechceli sme použiť slovíčko prelievala, vody bolo za ostatné dni dosť, ale najlepšie vystihuje udalosti medzi najstaršími mantinelmi regionálnych líg široko ďaleko.

Krásno Sparrows a Predátori z Kysuckého Nového Mesta priviezli do Čadce po dve päťky, odhodlané urvať prvé body. Skóre zápasu a novej sezóny otváral nestarnúci Jaro Pagáč, keď zúžitkoval prihrávku Patrika Lastovicu. Skóre 1:0 na tabuli svietilo do 17. minúty. Po excelentnej strele vyrovnával autor hetriku Michal Palarec. V dnešnom zápase mal prsty celkovo v piatich kúskoch! Gólovú radosť si po druhý krát v zápase doprial Adam Žák. S ľahkosťou hrajúci útočník pripomínal toho najproduktívnejšieho hráča zo Zimnej ligy KHÚ 2015. Predátori sa netešili dlho. Vyrovnanie tentokrát zariadil Adam Greguš a o dve minúty už bolo vedenie opäť na strane domácich. Presadil sa hráč zápasu Michal Jakubec po excelentnej kombinácií po osi Kučák - Podolák počas presilovej hry – 3:2! Do konca druhej tretiny ostávalo ešte veľa času. Slovo si opäť zobrali predátori. Najprv Adam Žák a po ňom len 32 sekúnd pred sirénou Michala Palarec dopriali svojim spoluhráčom opäť sladký pocit vedenia – 3:4! Hra gradovala..

Tretiu tretinu sa obrátky postupne zvýšovali. Krásno chcelo a vyrovnalo opäť z hokejky Michala Jakubca. Parádne prečítal úmysel obrancov hostí a v oslabení ušiel rovno do brány Matúša Papajčíka. KNM kontrolovali tretím gólom Palarca. Čo však prišlo potom, sa dá prirovnať k vlne tsunami. Opäť voda, ale opäť body. "Spŕšku" gólov začal Jaro Pagáč, pokračoval Tomáš Podolák a opäť urastený útočník uzatváral gólový účet svojho celku. Jeho gól vyhnal Matúša z brány, ktorú prenechal Ondrejovi Švaňovi. Predátori ešte dokázali stupňovať tlak a ohrozovať Martina Romančáka, no želaný gólový efekt prišiel až sekundu pred koncom. Tiesnený sa presadil Juraj Belica a uzatvoril skóre zápasu na 7:6.

Akcia zápasu: Presilovkový gól Michala Jakubca, ktorému predchádzala spolupráca Kučák-Podolák.
Zákrok zápasu: Matúš Papajčík likvidoval tlak KNM ekvilibristickým kúskom, ako vystrihnutým z NHL!

Kysucká hokejbalová liga
2. kolo, 24. 9. 2017

Krásno Sparrows – Hbk Predators KNM 7:6 (1:0, 2:4, 4:2)

Góly: 10:00 Jaroslav Pagáč (Patrik Lastovica), 18:53 Adam Greguš (Michal Jakubec), 20:29 Michal Jakubec (Tomáš Podolák, Matej Kučák)(PP), 33:03 Michal Jakubec (OS), 36:56 Jaroslav Pagáč (Martin Snoha, 39:18 Tomáš Podolák (Dávid Kulla), 41:45 Tomáš Podolák – 16:19 Michal Palarec (Adam Žák), 17:24 Adam Žák (Miroslav Mečiak), 25:06 Adam Žák (Michal Palarec, Juraj Belica), 29:28 Michal Palarec (Peter Macúš, Jaroslav Backo), 36:36 Michal Palarec (Peter Macúš), 44:59 Juraj Belica (Michal Palarec).
Strely: 33/35. Vylúčenia na 2 min.: 2/1. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 1/0.
Brankári: Martin Romančák (29/35/82,85 %) – Matúš Papajčík (23/30/76,66 %), Ondrej Švaňa (3/3/100%).
Hráči zápasu: Michal Jakubec – Michal Palarec.

Ostatné výsledky
Dream team – Hbc Slovan Skalité 5:0 kont.; Hbc Čadca Podzávoz – Hbk Drucker Čadca 5:0 kont.