KHL: Na finále si musíme ešte počkať!

KHL: Na finále si musíme ešte počkať!Kysucká hokejbalová liga mala na programe druhé kolo semifinále play-off 2017. Víťazi prvého však nezopakovali svoj triumf a tak obe série čaká rozhodujúci zápas! (Foto: František Ujházi)

KYSUCKÁ HOKEJBALOVÁ LIGA
Play-off 2017

Nedeľa, 11. 6. 2017

HBC Čadca Podzávoz – Dream team 4:5 (1:0, 1:4, 2:1)

Gól (asistencie): 10:33 Rudolf Kučák (Tomáš Urbaník), 18:57 Martin Konvička (Martin Mravec)(PP), 38:12 Rudolf Kučák (Martin Mravec), 39:19 Jozef Baculák (Rudolf Kučák) – 16:00 Adrián Holešinský (Vladimír Špilák), 23:09 Vladimír Najdek (Roman Kadlečík)(PP), 24:05 Vladimír Najdek (Vladimír Špilák), 28:17 Ľudovít Hajduk (Adrián Holešinský), 41:25 Ľudovít Hajduk (Matej Kupka).
Strely: 32/25. Vylúčenia na 2 min.: 3/3.
Presilové hry: 1/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mravec (77,77 %), Tomáš Jopek (85,71 %).
Hráči zápasu: Martin Mravec – Vladimír Najdek.
Stav série: 0:1

Najprv sme videli dohrávaný duel medzi Dream teamom a Hbc Čadca Podzávoz. Víťaz základnej časti si v dohrávanej tretine počínal lepšie. Dobre kombinoval a body prichádzali vďaka Rudovi Kučákovi. Víťazný gól stretnutia však strelil obhajca titulu – Dream team. Presnou strelou takmer od červenej čiary napriahol Ľudovít Hajduk a presne zakrútil loptičku do siete Tomáša Jopeka.

Empire Okružná – KHK Suché dresy 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Gól (asistencie): 05:34 Tomáš Rucek (Ľubomír Gerát)(PP), 16:42 Ľubomír Gerát (Daniel Staškovan, Miroslav Miko), 17:48 Stanislav Chromčák (Daniel Staškovan), 21:46 František Ujházi (Tomáš Rucek), 35:48 Tomáš Rucek (Ľubomír Gerát)(PP), 42:21 Miroslav Miko (Ľubomír Gerát) - 37:18 Lukáš Urbanek, 44:33 Dávid Kulla (Tomáš Arendárik)(PP).
Strely: 32/25. Vylúčenia na 2 min.: 4/2. Vylučenie na 10 min.: 1/0. Presilové hry: 2/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Alexander Stančík (92 %) - Jakub Grochal (81,25 %).
Hráči zápasu: Ľubomír Gerát - Tomáš Arendárik
Stav série: 1:1.

Druhé semifinálové predstavenie obstarali odvekí rivali. Empire Okružná a KHK Suché dresy rozohrali odvetný duel. Od úvodný minút mal mierne navrch Päťnásobný majster KHL, no gólovo to vyjadril najmä v druhej tretine. Snaha Suchých dresov o zvrat sa gólovo ujala len v záverečnej časti stretnutia. Do štatistík najviac prehovoril Ľubomír Gerát. Mal prsty v piatich zo šiestich gólov svojho tímu. Na druhej strane je treba vyzdvihnúť výkon brankára Jakuba Grochala. Hoci lovil zo siete viac loptičiek ako Ajo Stančík, zaplnenú tribúnu divákov pobavil zaujímavými kúskami, za čo si vyslúžil aj potlesk.

Dream team – HBC Čadca Podzávoz 7:8 pp (1:1, 4:4, 2:2 – 0:1)

Gól (asistencie): 08:16 Ľudovít Hajduk (Adrián Holešinský), 16:48 Adrián Holešinský, 19:45 Adrián Holešinský (Vladimír Špilák), 21:31 Adrián Holešinský, 28:58 Ľudovít Hajduk, 33:12 Adrián Holešinský (Vladimír Najdek), 43:57 Ľudovít Hajduk (Vladimír Najdek) – 12:33 Jozef Baculák (Tomáš Urbaník)(PP), 15:29 Martin Konvička (René Tomis), 23:50 Rudolf Kučák (Martin Mravec, Tomáš Urbaník), 26:45 Tomáš Urbaník (Marek Mudrík)(PP), 27:26 Rudolf Kučák (Tomáš Urbaník), 34:38 Tomáš Urbaník (Aleš Mražík), 34:57 Rudolf Kučák (Tomáš Urbaník), 45:12 Aleš Mražík (Tomáš Urbaník)(PP).
Strely: 26/35. Vylúčenia na 2 min.: 4/1. Presilové hry: 0/4. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Daniel Kupka (77,14 %) – Tomáš Jopek (73,07 %).
Hráči zápasu: Ľudovít Hajduk – Rudolf Kučák.
Stav série: 1:1

Dream team mal mečbal. Do druhého zápasu nastupoval sebaisto. V druhej tretine to aj vyzeralo tak, že sa mu podarí uspieť. HBC Čadca Podzávoz však dokázal vyrovnať svojho súpera a niekoľko krát tiež viedol. Semifinále malo všetko, čo dobrý hokejbal vie ponúknuť! Aj stav tretín naznačuje, že sa bolo na čo pozerať a do samého konca riadneho hracieho času nebol známy víťaz. Tipovať duel mohli len odvážlivci. Dnes mohol vyhrať každý. Rozuzlenie prinieslo až predĺženie a zlatý gól! Nikým nekrytý Aleš Mražík výborne nabehol na prihrávku spoza bránky od Tomáša Urbaníka a jeho strela znamenala víťazsný gól!