O finále rozhodne 3. zápas!

O finále rozhodne 3. zápas!HBK Čadca si udržal domácu neporaziteľnosť a semifinále HEL U19 sa opäť sťahuje k víťazovi základnej časti. Takmer 100 divákov sa prizeralo na výkon čadčianskych mladíkov, ktorí sa im odmenili peknými gólmi a dôležitým víťazstvom.(Foto: Miroslav Kultán)

Hbc Ducks Košice je stále favorit, no už vie, čo znamená prehrať zápas v play-off. Oba duely ukázali veľkú silu a húževnatosť kolektívu víťaza základnej časti HEL U19. Hbk Čadca v ničom nezaostával, takže sa v Prešove očakáva tuhý boj. Play-off je nevyspytateľné a rozhodujú detaily. Kto ich vychytá viac nám odpovie posledný a rozhodujúci semifinálový zápas. V sobotu, 15. 4. 2017 sa o 13.00 h vhodí úvodné buly.

SLOVENSKÁ HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA U19
SEMIFINÁLE PLAY-OFF

Sobota, 8. 4. 2017

Hbc Ducks Košice – Hbk Čadca 3:2 sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0 – 2:1)

Gól (asistencie): 06:30 Matúš Horváth (Jakub Cibák)(PP), 14:03 Jakub Horváth (Jakub Študenc), sn: Gerhard Longauer – 03:04 Samuel Gabčo (Martin Turian), 18:25 Samuel Gabčo (Vladimír Špilák, Matej Kučák).
Vylúčenia na 2 min.: 3/5. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Hráči zápasu: Matúš Horváth – Samuel Gabčo.

Zostava HBK Čadca: Daniel Kupka – Matej Kučák (A), Martin Koričár, Martin Turian, Tomáš Bajánek, Milan Demko – Matúš Čík, Vladimír Špilák (C), Samuel Gabčo (A) – Adam Šarišský, Marek Šupej, Matej Macek – Viliam Šurina, Adrián Masný, Dávid Kulla. Tréner: Tomáš Urbaník.

Prvé semifinále začali lepšie hostia. V 4. minúte sa k odrazenej loptičke dostal Samuel Gabčo a otváral skóre – 1:0. Domáci stihli odpovedať v presilovej hre. Nahodenú loptičku si do vlastnej brány zrazil Daniel Kupka, keď sa mu „nezahniezdila“ v lapačke tak, ako si prial. Ducks stihli do prvej prestávky zvýšiť na 2:1. Matúš Horváth si elegantne obhodil Martina Koričára a nedal Kupkovi šancu. Strelou k pravej tyči si pripísal už svoj druhý gól v zápase. Dvojgólového strelca mala aj Čadca. V takmer identickom čase, ale druhej tretiny sa presadil opäť Gabčo a strelou pod vyrážačku Daniela Sokola vyrovnával na 2:2. Podiel na druhom góle Čadce mali aj Matej Kučák a Vladimír Špilák. Od tejto chvíle sa gólové príležitosti končili na výstroji oboch brankárov. Niekoľko vyložených šancí mali obe strany. V takomto duchu sa nieslo aj predĺženie, v ktorom však Čadca strávila viac času v útočnom pásme, no želaný gól nepadol. Samostatné nájazdy lepšie zvládli domáci strelci a výhra patrila Košiciam.

Nedeľa, 9. 4. 2017

Hbk Čadca – Hbc Ducks Košice 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Gól (asistencie): 14:59 Vladimír Špilák (Samuel Gabčo), 19:04 Samuel Gabčo (Vladimír Špilák), 27:28 Simeon Pjatak (Matej Macek), 34:38 Dávid Kulla, 44:56 Samuel Gabčo – 00:24 Matej Leško (Matej Malciňák), 19:40 Adam Markuš, 39:43 Lukáš Žembery.
Vylúčenia: 3/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Hráči zápasu: Dávid Kulla – Lukáš Žembery.

Zostava HBK Čadca: Daniel Kupka (Ondrej Švaňa) – Matej Kučák (A), Martin Koričár, Martin Turian, Tomáš Bajánek, Milan Demko – Matúš Čík, Vladimír Špilák (C), Samuel Gabčo (A) – Simeon Pjatak, Marek Šupej, Matej Macek – Viliam Šurina, Adam Šarišský, Adrián Masný, Dávid Kulla. Tréner: Tomáš Urbaník.

Domáca obrana dostala studenú sprchu už v prvej minúte zápasu. Pekný signál premenil Matej Leško na otvárací gól - 0:1. Čadca sa prebrala až v samom závere tretiny, keď na 1:1 dával zo skrumáže pred bránou Vladimír Špilák. Do vedenia posielal domácich Samuel Gabčo. Loptičku si po jeho strele do siete vrazil brankár hostí Daniel Sokol - 2:1. Domáca radosť netrvala dlho. V tej istej minúte vyrovnával Adam Markuš. Po zlom vyhodení Martina Koričára si nabehol medzi kruhy a strelou z bekhendu triafal medzi betóny Daniela Kupku – 2:2. Domáci mali chuť bodovať. Na rad prišla druhá formácia a jej akcia z 28. minúty, na ktorej konci bol Simeon Pjatak. Strelou „zjednej“ po prihrávke Mateja Maceka, nedal Sokolovi šancu. Gól na 3:2 bol odmenou pre celý útok, ktorý pred tým nastrelil brvno.
Do dvojgólového vedenia šla Čadca vďaka dôrazu pred bránou od urasteného Dávida Kullu – 4:2. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a z jedného padol gól. Oliver Glitta pekne vyviezol loptičku až do útočného pásma. Domáci sa jej na chvíľu zmocnili, no Lukáš Žembery ju získal späť, obišiel Vlada Špiláka a nikým nekrytý poslal loptičku do siete – 4:3. Hostia chceli uzavrieť sériu už v Čadci. Necelé dve minúty pred koncom aj odvolali Sokola z brány, no bez efektu. Naopak, na konečných 5:3 uzatváral lobom z vlastného pásma Samuel Gabčo. Semifinále sa tak sťahuje opäť do Košíc, kde sa rozhodne o postupujúcom celku do finále HEL U19!