HEL: Kysuckí hráči vo víťazných tímoch

HEL: Kysuckí hráči vo víťazných tímochSlovenská hokejbalová extraliga začala pekne z ostra – dvojkolom. Kluby sa prebudili po zimnom spánku, aby naplno zabojovali o dve sady bodov do extraligovej tabuľky. Netvrdíme, že niekto v zime spal. To si na tejto úrovni nemôže dovoliť nik, ale kto bral body, priblížil sa play-off. (Foto: HEL)

Vzácne vyrovnaná tabuľka ukazuje na vyrovnaný súboj mužstiev od piateho po desiate miesto. Len tri celky okúsia chuť nadstavby a tá sa pomaličky ale isto približuje. Prvá pätorka má trošku inú zápletku. Na čele stále kraľuje LG z Bratislavy, hoci Imperial Vitamins Martin precestoval jeseňou až na druhé miesto a po víkende sa svojho častého finálového súpera rokov minulých drží na odstup jedného bodu. Tretiu priečku okupuje Protef Považská Bystrica. Hoci tretí, ale na čele pelotónu klubov, ktoré sa do play-off pozrú z nevedno akej pozície. Aký bude záverečný špurt? Kto pridá, alebo nezvládne vysoké tempo najkvalitnejšej hokejbalovej ligy sveta? Na to si ešte chvíľu počkáme.

Ako sme už avizovali a čo nás teší najviac je fakt, že prvé tri kluby majú vo svojom kádri aspoň jedného Kysučana, ktorý aktuálne zasiahol do hry v úvodnom dvojkole. Opýtali sme sa chalanov, ako videli náročné zápasy zo svojho pohľadu. Začíname najproduktívnejším Kysučanom v lige a tiež autorom dvoch bodov v prvom zápase Protef Považská Bystrica proti Pruskému (3:1). Slovo má Lukáš Piják: „Vedeli sme, že nás čaká náročný víkend s nepríjemnými súpermi, čo sa aj potvrdilo. V sobotu sme s Pruským odohrali veľmi ťažký zápas. Mne sa podarili dva body. Hneď na úvod som z otočky prekvapil Mišovca, po prihrávke Tomáša Čičalu. Hra bola stále vyrovnaná. Podarilo sa nám zvýšiť na 3:1, keď som vybojoval loptičku pri mantineli a prihral Milanovi Drevenákovi a ten sa nemýlil. S Nitrou to bolo trošku nervózny zápas, pretože nám hráči súpera celý zápas osekávali brankára z čoho vznikali šarvátky. V obidvoch zápasoch sme podali veľmi obetavý a bojovný výkon. Šesťbodový víkend sme si podľa mňa zaslúžili.“

Obhajca majstrovského titulu Imperial Vitamins Martin cestoval na horúcu pôdu k svojmu finálovému súperovi z minulého roka, na ihrisko do Skalice. Deň na to vyzvali Martin hráči z Leaders Bratislava v krytej hokejbalovej hale Gajary a v priamom prenose TV213. Niekoľko slov nám bezprostredne po zápase povedal kysucký kanonier Róbert Drábik: „Dostali sme sa do rýchleho vedenia, no v závere tretine sme ho stratili. V prostrednej časti hry prestrelil brankára Lukáš Tomka a skóre sa už nemenilo. Vyzdvihnem výkon brankára Heczka. Hrali sme tímovo a bojovne sme dokráčali k prvému víťazstvu v jarnej časti. V druhom zápase sme narazili na Ružinov hrajúci na náhradnom ihrisku v Gajaroch. V hre 5 na 5 sme dominovali. O vedenie 3:0 sme sa pripravili nedisciplinovanosťou. Hralo sa mi dobre, tímový duch a dobrá partia rozhodli, že si z výjazdu odvážame 6 bodov.“

Líder tabuľky, jesenný majster a klub so širokým hráčskym kádrom LG AB hokej Bratislava nemal ideálny vstup do dvojzápasu a hneď v úvode musel riešiť rébus menom Svidník. Zápas dotiahol do víťazného konca 4:3, keď sa presadil až v samostatných nájazdoch. Druhý domáci duel už zvládli lepšie a porazili Kežmarok tesne 2:1. K zápasom sa nám vyjadril Pavol Slovák: „Zápas so Svidníkom sme ako favorit začali dobre, keď sme viedli v prvej tretine 2:0. Potom sme sa zrejme uspokojili s výsledkom, poľavili a vyšli z tempa. V tretej tretine sme dostali až 3 góly, čo nás mohlo stáť zápas. Našťastie sme ukázali vôľu bodovať, že sme mužstvo, ktoré sa nezlomí a do konca tretej tretiny sme vyrovnali. Nájazdy už patrili nám a druhý bod do tabuľky tiež. Zápas proti Kežmarku bol úplne iný. Súper bol húževnatejší, rýchlejší, tvrdší. Nepoľavili sme. Dlho bolo 1:1, no my sme vedeli, že to môžeme vyhrať. Stalo sa, keď sme minútu a pol pred koncom dali víťazný gól! V oboch zápasoch sa mi hralo dobre. Body som nedal, no sústredím sa na iné úlohy. Tréneri hľadajú vhodné kombinácie, ladia formu, vyberajú si hráčov a či hrám to alebo ono, chcem byť súčasťou kolektívu, aký tu máme. Som zároveň rád, že sa darí aj chalanom v iných kluboch. Či už Robovi v Martine, alebo Lukášovi v Považskej Bystrici. Play-off nám zrejme neunikne, no treba dodať, že to už bude úplne iná súťaž. Ďakujem za záujem a želám zdravie a veľa úspechov.“