ZLKHÚ: Prvých troch deli skóre!

ZLKHÚ: Prvých troch deli skóre!To bol deň! Predátori sa revanšovali Horelici za prehru z turnaja. Okružná pretlačila Dream team vďaka veľkej útočnej aktivite v tretej tretine Čierne takmer dotiahlo Krásno a Skalité podľahlo aj Podzávozu, napriek čistému Hetriku Ľuba Geráta.

Zimná liga KHÚ
Sobota, 18. 2. 2017

Hbk Drucker Horelica – Hbk KNM Predators 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

Gól (asistencie): 10:12 Richard Maják (Ján Želiecký), 11:04 Ján Želiecký (Tomáš Gonščák)(PP) – 03:22 Jaroslav Backo (Tomáš Vnuk), 12:21 Filip Maxian (Tomáš Vnuk), 18:40 Miroslav Mečiak, 21:22 Filip Maxian (Peter Macúš), 29:20 Jaroslav Backo (Vlček), 29:33 Filip Maxian.
Strely: 26/35. Vylúčenia na 1 min.: 2/2. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mosor (82,85 %) – Matúš Papajčík (92,30 %).
Hráči zápasu: Ján Želiecký – Jaroslav Backo.

Keď Jaro Backo poslal nechytateľný pozdrav v úvode zápasu do brány Maja Mosora, oprášil svoje kanonierske schopnosti a ukázal, že Predators chce bodovať. Po tesnej prehre s Čiernym mali KNM chuť na prvé body. Do spevu im však nebolo, keď sa predviedol Rišo Maják – 1:1. Vyrovnával len 12 sekúnd po úvodnom hvizde druhej tretiny. O minútu na to šiel Drucker do vedenia. Presadil sa Ján Želiecký. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. Vyrovnával najaktívnejší člen Vnukovej partie Filip Maxián – 2:2. Po niekoľkých nepremenných šanciach opäť udrelo KNM. Miro Mečiak zvyšoval na 2:3! V treťom dejstve už premieňali šance len hostia. Backo a Maxian pridali jeden respektíve dva góly a bolo po zápase. O krátke zhodnotenie sme požiadali Tomáša Vnuka: „Sme radi za výhru a dá sa povedať aj reparát zápasu z nedávneho turnaja. Konečne sa chytil kanonier Backo a výborne zahral trojgólový Filip Maxian, ktorý je platným hráčom počas celej zimy. Ďakujem chalanom za kolektívny výkon.“

Empire Okružná – Dream team 5:3 (1:2, 0:1, 4:0)

Gól (asistencie): 03:10 Tomáš Rucek (Daniel Staškovan)(PP), 22:24 Tomáš Kubica, 22:47 Stanislav Chromčák (František Ujházi), 26:04 Martin Plaštiak (Daniel Staškovan), 29:17 Tomáš Šurik (Tomáš Kubica) – 02:40 Matej Čuboň (Ľudovít Hajduk), 09:18 Matej Kupka, 10:47 Ľudovít Hajduk (Roman Kadlečík). Strely: 33/19. Vylúčenia na 1 min.: 1/3. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0. Brankári: Alexander Stančík (84,21 %) – Daniel Kupka (84,84 %). Hráči zápasu: Tomáš Kubica – Ľudovít Hajduk.

Zápas kola, dá sa povedať o majstrovský titul, odohrali minuloroční finalisti KHL. Okružná, ako obhajca titulu v Zimnej lige vyzval ešte neporazený Dream team. Úvod patril hosťom zo Svrčinovca. Skóre otváral Matej Čuboň. Okružná vyrovnala z presilovej hry vďaka kombinácií Rucek – Staškovan. Ostrosledovaný duel nemal jasný priebeh. Do vedenia posielal majstra KHL strelou k tyči Matej Kupka. Druhá tretina ponúkla len jeden gól. Ľudo Hajduk triafal z jednej a loptičku umiestnil k vyrážačke Alexa Stančíka – 1:3. Okružná však od druhej tretiny postupne preberala opraty zápasu. Dream team držal nad vodou Daniel Kupka. Kapituloval až v tretej tretine no hneď štyri krát! Empire vyrovnal v priebehu 23 sekúnd. Najprv Tomáš Kubica a potom Stano Chromčák rozjasali svoju striedačku a fanúšikov. Za vyrovnaného stavu mohol dať víťazný gól ktokoľvek. Tešil sa Empire. Martin Plaštiak si spomenul na dávnu spoluprácu s Milanom Kubiatkom, keď im ešte z čias Hviezd Hurbanova vychádzali podobné akcie a dobre nabehol na lobovanú loptičku, ktorú jemným tečom poslal do Kupkovej siete – 3:4. Čerešničku na tortu posadil Tomáš Šurik prízemnou strelou k ľavej tyči. Vďaka tejto výhre obhajcu sú karty Zimnej ligy stále rozdané a o titul pôjde do posledného zápasu.

Hbk Čierne – Krásno Sparrows 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)

Gól (asistencie): 13:01 Dávid Kulla (Lukáš Urbanek), 27:00 Adam Sloviak (Martin Koričár), 29:11 Matej Kučák – 03:31 Adam Greguš (Martin Snoha), 03:45 Martin Ševčík (Miro Rapant), 04:45 Adam Greguš (Ľubo Jakubec), 24:38 Adam Greguš (Michal Krkoška).
Strely: 19/29. Vylúčenia na 1 min.: 3/3. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Ondrej Švaňa (86,20 %) – Tomáš Nevedel (84,21 %).
Hráči zápasu: Dávid Kulla – Adam Greguš.

Krásno Sparrows už bronz neobháji, ale posledné zápasy dokazuje, že s ním treba počítať. Po výhre nad Okružnou tesnej prehre s Podzávozom má opäť výhru. Tento krát si poradilo s Čiernym, hoci... Prvá tretina patrila Sparrows. Tri góly v sieti Ondreja Švaňu predznamenávali vývoj stretnutia. Krásno však akoby poľavilo v koncentrácií, alebo sa jeho hráči uspokojili, keď Čierne vyrovnalo hru a postupne sa začalo na súpera gólovo doťahovať. Dnes mal svoje deň Adam Greguš. Zo štyroch gólov dal tri a tiež dôležitý víťazný kúsok. Lenže všetko mohlo byť inak, keby sa Dávidovi Kullovi, Adamovi Sloviakovi a Matejovi Kučákovi pridal štvrtý strelec. Nestalo sa, hoci šance mali a tretia časť hry patrila jasne klubu z Čierneho. Aj najdôležitejší zákrok zápasu vyšiel na poslednú minútu. Zaznamenal ho Tomáš Nevedel, keď mu Martin Koričár poriadne vyprášil vyrážačku.

Hbc Čadca Podzávoz – Hbc Skalité 7:4 (2:0, 4:3, 1:1)

Gól (asistencie): 02:10 Marek Mudrík (Martin Mravec, Tomáš Urbaník), 03:24 Pavol Prívara (Marek Kantorík), 13:11 Dominik Řiman (Martin Mravec), 13:22 Tomáš Urbaník (Marek Mudrík), 17:39 Samuel Kubinec, 18:16 Samuel Kubinec (Dominik Řiman), 28:55 Pavol Prívara (Martin Konvička) – 12:26 Ľubo Gerát (Tomáš Firek), 14:00 Ľubo Gerát (Branislav Chromiak)(PP), 19:24 Ľubo Gerát (Michal Stenchlák), 20:53 Branislav Chromiak (Tomáš Firek).
Strely: 25/23. Vylúčenia na 1 min.: 2/1. Presilové hry: 0/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mravec (82,60 %) – Jakub Grochal (72 %).
Hráči zápasu: Samuel Kubinec – Ľubo Gerát.

Nebýva zvykom, aby hokejbalisti zo Skalitého prehrali tretí zápas za sebou. Očakával sa teda tuhý boj o neporaziteľnosť aj body potrebné na medailové miesta. Skóre otváral Podzávoz. Marek Mudrík prestrčil loptičku popri betóne Jakuba Grochala a bolo 1:0. Druhý gól vsietil doposiaľ bodovo nevýrazný Pavol Prívara, keď ťažil z dobrého forčekingu svojho kolegu z útoku Mareka Kantoríka – 2:0. Do druhej tretiny lepšie vstúpilo Skalité. Ku odrazenej loptičke sa dostal Ľubo Gerát a pohotovo znižoval – 2:1. Ten istý hráč si pripísal ešte dva presné zásahy a zaznamenal čistý hetrik! Obidva vsietil podobnou strelou takmer od stredu ihriska do ľavého horného rohu Mravcovej brány. Lenže svoj deň mali aj hráči Podzávozu. Najprv Dominik Řiman efektným blafákom zvyšoval skóre a tesne po ňom sa prezentoval umiestnenou strelou po zemi Tomáš Urbaník. Na priebežných 6:3 upravil aktívny Samuel Kubinec. Najprv po bezprostrednom získaní loptičky a neskôr využil ponuku od Řimana. Ak chcelo Skalité s duelom niečo robiť, potrebovalo všetko vrhnúť do útoku. Už v 21. minúte sa presadil Braňo Chromiak. Šikovní hráči hostí si vytvorili ešte niekoľko sľubných príležitostí, avšak čo nechytil Mravec, vyviezla obrana. Gólovú bodku za stretnutím zaznamenal Pavol Prívara.