ZLKHÚ: Empire zložil reparát

ZLKHÚ: Empire zložil reparát Pedzápasové prognózy mierne favorizovali Skalité. Stano Chromčák a Alex Stančík boli proti. Kysucké Nové Mesto a Krásno nad Kysucou stralili bod v záverečných sekundách. Dream team a Podzávoz zatiaľ víťazia. V sobotu sa hralo siedme kolo Zimnej ligy KHÚ. (Foto: Miška Drdúlová)

V každom zápase si diváci mohli vychutnať dramatickú zápletku aj nečakané rozuzlenie.

Zimná liga KHÚ 2017
Sobota, 11. 2. 2017

Hbk KNM Predators – Hbk Čierne 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)

Gól (asistencie): 07:34 Filip Maxian, 08:35 Tomáš Vnuk, 14:57 Filip Maxian (Jaroslav Backo), 13:29 Jaroslav Backo (OS) – 03:13 Adam Sloviak (Daniel Urbánek), 19:50 Lukáš Urbánek, 22:29 Dávid Kulla (Lukáš Urbánek), 24:54 Matej Kučák (Lukáš Urbánek), 28:32 Matej Kučák.
Strely: 27/37. Vylúčenia na 1 min.: 2/2. Presilové hry: 0/0. Oslabenia: 1/0.
Brankári: Martin Romančák (86,48 %) – Ondrej Švaňa (85,18 %).
Hráči zápasu: Jaroslav Backo – Lukáš Urbánek.

Mužstvá sa v úvodných minútach takpovediac „oťukávali“. Niekoľko sľubných šancí mali hostia, no Martin Romančák podržal. Skóre otváral vo štvrtej minúte Adam Sloviak, keď si stopol loptičku rukou a zo vzduchu triafal priamo do vinkla. Predátori odpovedali dvomi gólmi, keď najprv Filip Maxián prestrčil loptičku za chrbát Ondreja Švaňu a na 2:1 zvyšoval Tomáš Vnuk. Dlhý čas Kysučania viedli. Pomohol k tomu aj druhý Maxiánov Gól. Čierne malo čo robiť s Romančákom. Pomer striel je jasne v ich prospech. Dariť sa začalo až v tretej časti hry. V druhej ešte stihol znížiť Lukáš Urbánek. Hráč zápasu mal prsty v ďalších dvoch góloch, ktoré ponúkol aktívnemu Dávidovi Kullovi. Individuálnou akciou sa blysol Jaro Backo, no posledné slovo si zobrali hostia, keď znenazdajky, strelou cez celé ihrisko, korunoval dokonalý obrat Matej Kučák. Kysucké Nové Mesto už nevymyslelo nič a Čierne mohlo začať oslavovať druhú výhru v ročníku.

Hbk KNM Predators – Dream team 2:9 (0:1, 0:4, 2:4)

Gól (asistencie): 24:53 Michal Remenec, 26:51 Tomáš Vnuk (Jaroslav Backo) – 03:34 Ľudovít Hajduk (Vladimír Najdek), 12:06 Ľudovít Hajduk (Matej Čuboň), 15:34 Milan Gončár (Michal Kulla), 17:00 Michal Kulla (Roman Kadlečík), 17:56 Ľudovít Hajduk (Vladimír Najdek), 23:43 Ľudovít Hajduk (Matej Čuboň), 05:05 Ľudovít Hajduk (Matej Čuboň), 26:23 Vladimír Najdek (Ľudovít Hajduk), 27:06 Vladimír Najdek (Vladimír Špilák).
Strely: 18/54. Vylúčenia na 1 mi.: 0/0.
Brankári: Martin Romančák (83,33 %) – Daniel Kupka (88,88 %).
Hráči zápasu: Martin Romančák – Ľudovít Hajduk.

Dream team otváral skóre spoluprácou osvedčených borcov. Ľudo Hajduk dokonale zúžitkoval prihrávku Vlada Najdeka. V druhej tretine si opäť Hajduk pripísal čiarku. Spoluprácu s Matejom Čuboňom zopakoval celkovo tri krát v zápase a k piatim gólom pridal aj asistenciu! Počas duelu šlo o najaktívnejšieho hráča, čím si vyslúžil honor Najlepší hráč. Kysucké Nové Mesto malo zápas v nohách. Góly začalo dávať až v tretej tretine. Michal Remenec a Tomáš Vnuk prekonali polozmrznutého Daniela Kupku. Z gólových lahôdok zaujali ešte dva pekné momenty. Keď si Vlado Najdek „narazil“ s Vladom Špilákom a ešte pred nimi sa spoza brány presadil Milan „Gony“ Gončár. Také góly padajú, keď hráč zasunie loptičku okolo tyčky a betónu brankára, ale bekendom? Zaujímavosťou je, že Dream team zasypal Martina Romančáka päťdesiatimi štyrmi strelami a aj napriek tomu si udržal percento zákrokov nad 80%!

Hbc Skalité – Empire Okružná 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Gól (asistencie): 07:34 Michal Stenchlák (Miroslav Miko) – 13:08 Stanislav Chromčák (Tomáš Rucek), 21:54 Stanislav Chromčák (Tomáš Rucek), 29:33 Tomáš Šurik (Stanislav Chromčák).
Strely: 26/27. Vylúčenia na 1 min.: 1/0. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Jakub Grochal (92,59 %) – Alexander Stančík (96,15 %).
Hráči zápasu: Michal Stenchlák – Stanislav Chromčák.

Ostrosledovaný zápas mal dobré tempo. Obaja aktéri vedeli o čo ide. Lepšie začalo Skalité. Michal Stenchlák otváral skóre klasickým „teplomerom“. Na ihrisku sme videli veľmi dobrý hokejbal. Pohyblivejší domáci mali opticky viac z hry, no Okružná hrala účelne. Skúsenosti sa prejavili v druhej tretine. Hráč zápasu, Stano Chromčák vyrovnával po prihrávke Tomáša Ruceka. Tá istá dvojica slávila úspech v úvode tretej tretiny. Výborné výkony predvádzali obaja brankári. Jakub Grochal aj Alex Stančík zabránili niekoľkým gólom. Práve Jakub však musel v závere stretnutia opustiť svoju svätyňu. Skalité vložilo všetko do útoku. Neuspeli. Prefíkaný Tomáš Šurik stanovil konečný stav skóre na 1:3 pre obhajcu titulu.  Okrem hry sme si všimli aj mimoriadny fair-play čin! Martin Plaštiak sa pošmykol na loptičke a rozhodca priznal faul súperovi, bol to práve Martin, kto dal veci na poriadok, opísal pravdu a hra pokračovala v rovnovážom stave. Klobúk dole.

Hbc Čadca Podzávoz – Krásno Sparrows 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Gól (Asistencie): 06:47 Marek Mudrík (Tomáš Urbaník), 18:24 Samuel Gabčo (Adrián Masný), 24:09 Samuel Gabčo (Adrián Masný), 29:28 Samuel Gabčo (Martin Mravec) – 15:18 Dušan Bednárik (Jaroslav Pagáč), 25:10 Patrik Lastovica (Jaroslav Pagáč), 27:24 Martin Hajnoš (Miroslav Rapant).
Strely: 41/25. Vylúčenia na 1 min.: 3/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mravec (88 %) – Tomáš Nevedel (90,24 %).
Hráči zápasu: Martin Mravec - Tomáš Nevedel.

Záver hracieho dňa patril odvekým rivalom KHL. História klubov pozná finálové série, play-off sklamania aj veľké výhry. Tento krát šli do súboja ako bývalý líder tabuľky a možný čierny kôň, veď Krásno porazilo Okružnú. Lepšie začal Podzávoz. Optickú prevahu však dlho nevedel premeniť na gól. Až v siedmej minúte sa k loptičke dostal Marek Mudrík a prudko vystrelil – 1:0. Krásno držal v bráne výborný Tomáš Nevedel. Jeho zákroky patrili k zákrokom kola. Pomohla aj obrana. Z druhej vlny vyrovnával Dušan Bednárik. Podzávoz bodovo ťahal Samuel Gabčo. O niekoľko minút sa vďaka jeho spolupráci s Adriánom Masným tešili domáci. Skutočný uragán začal v tretej tretine. Podzávoz viedol už 3:1, keď sa k slovu dostal Patrik Lastovica a po ňom využil zaváhanie Mariána Mravca pohyblivý Martin Hajnoš. Dráma bola na svete. Vyrovnanie prinieslo nový vietor do plachiet Krásna. Na konci zápasu sa však tešili domáci. Len 32 sekúnd pred koncom zvyšoval Gabčo – 4:3. Konečný výsledok hostí sklamal. Túžili po bode. Pár slov nám povedal kapitán Jaroslav Pagáč: „Ľudia mohli vidieť kvalitný zápas. Prehra nás mrzí, ale ideme ďalej. Chcem sa poďakovať všetkým chalanom, ktorí dnes prišli. Vydali zo seba maximum.“