ZLKHÚ: Zápas kola rozhodol Bednárik

ZLKHÚ: Zápas kola rozhodol BednárikZimná liga KHÚ 2017 mala na programe 6. kolo.ť. Od úvodných minút až do poslednej sirény dňa sa na ihrisku v Mestskej športovej hale v Čadci odvíjali zaujímavé hokejbalové zápolenia. (Foto: Miška Drdúlová)

Zimná liga KHÚ 2017
Nedeľa, 5. 2. 2017

Hbk Čierne – Dream team 2:10 (1:4, 0:2, 1:4)

Gól (asistencie): 08:32 Adam Sloviak (Matej Kučák, Martin Koričár), 29:39 Dávid Kulla (Lukáš Urbanek) – 00:09 Vladimír Najdek (Vladimír Špilák), 04:14 Milan Gončár, 08:23 Ľudovít Hajduk (Vladimír Najdek, Roman Kadlečík)(PP), 08:48 Milan Gončár (Roman Kadlečík), 14:17 Ľudovít Hajduk (Matej Kupka), 16:34 Anton Kuffa (Matej Kupka), 22:02 Michal Kulla, 23:01 Vladimír Najdek (Ľudovít Hajduk, Matej Kupka)(PP), 24:06 Roman Kadlečík (Milan Gončár), 28:44 Roman Kadlečík (Milan Gončár).
Strely: 14/29. Vylúčenia na 1 min.: 3/3. Presilové hry: 0/2. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Ondrej Švaňa (65,51 %) – Daniel Kupka (85,71 %).
Hráči zápasu: Adam Sloviak – Roman Kadlečík.

Hbk Čierne v dnešnom zápase nevyzrelo na svojho súpera a suseda zo Svrčinovca. Dream team začal od úvodných minút, resp. sekúnd diktovať hru. Aktuálny líder tabuľky otváral skóre už v deviatej sekunde! Vlado Najdek nedal svojou delovkou šancu mladému brankárovi Ondrejovi Švaňovi. Brankár domácich si na zápas zobral novú brankársku prilbu, no ani tá mu nepriniesla šťastie. Súper ho zasypal 29 strelami, z ktorých lovil až tretinu zo svojej siete. Dream team podal pekný kolektívny výkon. Bodovo sa presadila takmer celá zostava, čo je pre taký klub v náročnej súťaži vždy veľkou výhodou. V závere exceloval Roman Kadlečík.

Krásno Sparrows – Empire Okružná 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Gól (asistencie): 02:36 Jaroslav Pagáč (Patrik Lastovica), 06:28 Patrik Lastovica (Jaroslav Pagáč), 25:01 Dušan Bednárik (Ľubomír Jakubec) – 29:40 Daniel Staškovan (Tomáš Rucek), 29:51 Vladimír Chromčák (Tomáš Rucek, Radovan Kandrik).
Strely: 27/22. Vylúčenia na 1 min.: 2/1. Oslabenia a presilovky: 0/0.
Brankári: Tomáš Nevedel (90,90 %) – Alexander Stančík (88,88 %).
Hráči zápasu: Jaroslav Pagáč – Alexander Stančík.

Duel číslo dva pútal pozornosť preto, že Krásno zastavilo Okružnú na nedávnom turnaji O pohár KHÚ – Memoriál S. Jurgu už vo štvrťfinále. Okružná nezvykne prehrať s tým istým súperom dva krát. Skóre zápasu však na dlhé minúty určila spolupráca Jara Pagáča s Patrikom Lastovicom. Najprv sa nikým nekrytý kapitán Sparrows tešil z otváracieho gólu, aby o štyri minúty pripravil gólovú radosť pre Lastovicu. Okružná dlho hľadala presnú mušku. Škoda, že sa zápas nenakrúcal. Dozvedeli by sme sa, či sa naozaj dostala loptička za bránkovú čiaru v spornom momente z prvej tretiny. Recept na góly získal aktuálny majster ZLKHÚ až 20 sekúnd pred koncom. Ako to vie len Okružná, za 11 sekúnd bolo znížené na rozdiel gólu. Tretí však už nepridali a po prvý krát v „zimnej“ prehrali. Víťazný gól zápasu zaznamenal urastený obranca Sparrows – Dušan Bednárik.

Hbc Skalité – Hbk Drucker Horelica 5:0 kont. Drucker Horelica nenastúpil pre malý počet hráčov

AloDoor Žilina – Hbk KNM Predators 9:3 (3:2, 2:0, 4:1)

Gól (asistencie): 00:32 Matej Rendek (Róbert Prívara), 02:22 Lukáš Piják (Michal Ondrušek, Matej Rendek), 03:23 Matej Rendek (Miloš Filipovič), 11:54 Lukáš Piják (Michal Ondrúšek), 17:21 Lukáš Piják (Michal Ondrúšek), 23:27 Lukáš Piják (Tomáš Piš), 25:09 Lukáš Piják (Peter Čelko, Miloš Filipovič), 26:28 Lukáš Piják (Tomáš Piš), 29:34 Peter Čelko (Lukáš Piják) – 04:08 František Janáčik, 09:54 Ivan Dupkala (František Janáčik, Peter Macúš), 20:29 František Janáčik (Ivan Dupkala).
Strely: 39/28. Vylúčenia na 1 min.: 0/2. Oslabenia a presilovky: 0/0.
Brankári: Adam Sandanus (89,28 %) – Martin Romančák (76,92 %).
Hráči zápasu: Lukáš Piják – František Janáčik.

Matej Rendek mal výborný vstup do stretnutia . Šikovný útočník zo Žiliny vypracoval trojgólový náskok do štvrtej minúty zápasu. Predators sa ešte dostal do hry. Dvoma kusmi v Sandanusovej sieti si pripravil dobrú východiskovú pozíciu pred druhou tretinou. Triafal muž zápasu hostí Fero Janáčik a po ňom Ivan Dupkala. Ktovie, ako by táto prestrelka skončila, keby AloDoor nemali v zostave Lukáša Pijáka. Nedávno ocenený najlepší hokejbalista Kysuckého športu by si mohol od dvanástej minúty až do konca stretnutia zaspievať: Óóó sóóle mióó... Bodová bilancia päť gólov a jedna asistencia, v podaní hráča s číslom 7, hovorí za všetko. Dovedna šesť gólov a jedna asistencia ho vystrelili na čelo kanadského bodovania celej súťaže.