ZLKHÚ: Prvých štyroch delí skóre!

ZLKHÚ: Prvých štyroch delí skóre!Črtá sa nám zápletka rokov minulých? Posledné tri ročníky Zimnej ligy KHÚ sprevádza vyrovnanosť a súboj do posledného zápasu. Po upravenom patom kole sa body vzácne vyrovnali a o všetkom bude rozhodovať skóre a vzájomný zápas najlepších... (Foto: Archív KHÚ)

ZIMNÁ LIGA KHÚ 2017
Sobota, 14. 1. 2017

Hbk Medokýš Martin – AloDoor Žilina 3:5 (2:0, 0:1, 1:4)

Gól (asistencie): 03:50 Adrián Malovecký (Michal Tomečko), 06:20 Miroslav Adamčík (Michal Tomečko), 29:11 Miroslav Adamčík (Maroš Matuščin) – 12:39 Lukáš Piják (Matej Rendek)(PP), 20:50 Adam Žák (Lukáš Piják), 22:20 Adam Žák (Róbert Prívara), 23:13 Lukáš Piják, 24:31 Tomáš Piš (Martin Hodas).
Strely: 28/45. Vylúčenia na 1 min.: 2/1. Presilové hry: 0/1. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Matej Šišmič (88,88 %) – Adam Sandanus (89,28 %).
Hráči zápasu: Miroslav Adamčík – Adam Žák.

Žilina pricestovala v plnej sile, avšak úvod patril Martinu. Kým sa AloDoor rozohrával, Medokýš stihol otvoriť skóre a zvýšiť na 2:0. V oboch góloch mal prsty Michal Tomečko, keď takmer identickým spôsobom, strelou zo stredu ihriska, poslal loptičku na hokejky spoluhráčov. Malovecký a po ňom Adamčík trafili cieľ. Prvý gól hostí zaznamenal Lukáš Piják delovkou v presilovej hre – 2:1. Tento stav svietil aj po druhej tretine. Vrece s gólmi sa roztrhlo počas záverečnej desaťminútovky. Vyrovnanie a obrat zabezpečil Adam Žák. Jeho prvý gól padol pri dorážaní na Šišmičovu bránu a druhý po otočke – 2:3. O minútu neskôr triafal opäť Piják a piaty gól padol strelou z hokejky Tomáša Piša takmer z nulového uhla! Posledné slovo v zápase mal Martin. Niekoľko sekúnd pred koncom korigoval svojím druhým gólom Adamčík na konečných 3:5.

Dream team – Hbk Medokýš Martin 7:5 (2:0, 3:3, 2:2)

Gól (asistencie): 01:24 Matej Kupka (Ľudovít Hajduk), 08:34 Vladimír Špilák (Ľudovít Hajduk), 18:16 Vladimír Najdek (Ľudovít Hajduk)(PP), 18:27 Vladimír Najdek, 18:54 Ľudovít Hajduk (Vladimír Špilák), 24:56 Milan Gončár (Matej Kupka, Michal Kulla), 25:45 Matej Kupka (Roman Kadlečík) – 10:52 Michal Tomečko, 12:38 Miroslav Adamčík (Maroš Matuščin), 12:55 Michal Tomečko, 21:46 Michal Tomečko, 29:29 Michal Tomečko. Strely: 18/27. Vylúčenia na 1 min.: 2/3. Presilové hry: 2/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Daniel Kupka (72,22 %) - Matej Šišmič (74,07 %).
Hráči zápasu: Matej Kupka – Michal Tomečko.

Rozohratí Martinčania nezačali dobre. Už v 2. minúte otváral skóre dôsledný Matej Kupka a do prvej tretiny navýšil skóre Vlado Špilák strelou zo strednej vzdialenosti – 2:0. Hostí stav nezlomil a začali bojovať. Znižoval aktívny strelec Michal Tomečko. Hostia zapli na vyššie obrátky a rázom otáčali skóre. Najprv Adamčík a po ňom druhý krát v zápase Tomečko poslali Kupkovi gólový pozdrav - 3:2. Medzitým sa domácim podarilo niekoľko krát nastreliť konštrukciu bránky. Keď sa zdalo, že je zakliata, prišla magická 19. minúta. V rozmedzí 38 sekúnd dokázal Dream team streliť tri góly! Dva z nich dal kapitán Vlado Najdek a druhý obrat v zápase dokonal Ľudo Hajduk – 5:3. Tretia tretina ponúkla po dva góly na oboch stranách. Martin znižoval vďaka Tomečkovi, no ďalší obrat nedovolil Gončár s Kupkom a o víťazovi bolo rozhodnuté. Tomečkov štvrtý gól a ani Heroický výkon siedmych statočných Martinčanov nepomohol k ďalším bodom a Dream team si naďalej drží neporaziteľnosť. V zimnej lige pre nich známy jav.

Hbk Čierne – Hbc Skalité 5:6 (2:0, 1:3, 2:3)

Gól (asistencie): 05:50 Daniel Urbanek (Lukáš Urbanek, Dávid Kulla)(PP), 09:46 Lukáš Urbanek (Adam Sloviak), 17:49 Martin Koričár (OS), 22:02 Lukáš Sloviak, 26:49 Dávid Kulla (Lukáš Urbanek) – 10:58 Tomáš Firek (Miroslav Miko), 14:30 Tomáš Firek (Miroslav Miko), 18:36 Patrik Grochal (Miroslav Miko), 25:08 Ľubomír Gerat (Tomáš Firek), 26:34 Tomáš Firek, 27:14 Ľubomír Gerát (Jakub Grochal).
Strely: 22/22. Vylúčenia na 1 min.: 6/6. Presilové hry: 1/1. Oslabenia: 1/0.
Brankári: Ondrej Švaňa (72,72 %) – Jakub Grochal (77,27 %).
Hráči zápasu: Lukáš Urbanek – Tomáš Firek.

Ako začať derby dvoch susedných obcí? Štyrmi vylúčeniami. Po dva krát na obidvoch stranách ponúkli možnosť skórovať súperovi. To využil pre otvorenie skóre Daniel Urbánek z Čierneho – 1:0. Čierne prehovorilo gólovo ešte raz, keď 14 sekúnd pred koncom prvej tretiny strieľal Lukáš Urbánek – 2:0. Skalité sa gólovo prebudilo v druhej časti hry. Ondrej Švaňa lovil loptičku zo siete hneď tri krát! Prvé dva góly vsietil Tomáš Firek a tretí dával Patrik Grochal. Obaja prijali ponuku skórovať od Mira Mika. Domáci nenechali nič na náhoud, keď sa v oslabení pekne uvoľnil Martin Koričár a presne namierený projektyl z jeho hokejky rozvlnil sieť Grochalovej brány. Diváci mohli vidieť zápas v zápase. Presne to ponúkla tretia tretina v ktorej padlo až päť gólov! Napätie gradovalo. Nikto nevyhrával viac ako o gól, kým... Si loptičku nezobral Ľubo Gerát a z akcie Jakuba Grochala nevytvoril víťaznú bodku za napínavým duelom. O osude troch bodov do tabuľky nebolo rozhodnuté, no ďalšie góly ostali na výstroji brankárov a body si odviezli Skaliťania.

Hbk Drucker Horelica – Empire Okružná 4:7 (1:4, 2:2, 1:1)

Gól (asistencie): 07:10 Lukáš Herman (Lukáš Jašurek), 11:21 Lukáš Jašurek, 19:41 Lukáš Herman, 23:40 Ján Želiecky (Richard Maják) – 00:54 Tomáš Rucek (Tomáš Kubica), 05:28 Stanislav Chromčák (Vladimír Chromčák, Tomáš Šurik), 09:56 Vladimír Chromčák (Martin Plaštiak), 09:58 Stanislav Chromčák, 15:05 Stanislav Chromčák (Tomáš Šurik) 15:48 Vladimír Chromčák (Tomáš Rucek, Martin Plaštiak), 27:27 Vladimír Chromčák (Tomáš Šurik).
Strely: 21/26. Vylúčenia na 1 min.: 2/1. Presilovky a oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mosor (73,07 %) – Alexander Stančík (80,95 %).
Hráči zápasu: Lukáš Jašurek – Vladimír Chromčák.

V čadčianskom derby sa lepšie darilo skúsenej Okružnej. Hoci sa súpiska aktuálneho majstra ZLKHÚ otriasala v základoch pre choroby a ani hráči, ktorí nastúpili neboli celkom fit, odhodlanie a chuť pokračovať vo víťaznom ťažení predčili všetky prekážky. Dá sa povedať, že sa o výsledku rozhodlo už v prvej tretine. Bodovo potentní bratia Chromčákovci zaťažili konto súpera siedmimi bodmi. Stano dal hetrik a Vlado pridal k trom gólom aj asistenciu. Mladší z dvojice dnes zaznamenal desiaty bod za dva zápasy! V drese Drucker sa dnes darilo Lukášovi Hermanovi. Dvoma peknými kúskami, prekonal stálicu v bráne Empire, Alexandra Stančíka. Gól dal aj KHL objav jesene a najproduktívnejší hráč klubu z Horelice Ján Želiecký, no na Okružnú to dnes nestačilo. Stále platí, že Drucker čaká na svoju prvú výhru zimnej sezóny.