ZLKHÚ: AloDoor neurdržal náskok

ZLKHÚ: AloDoor neurdržal náskokZimná liga KHÚ pokračovala tretím kolom a bolo sa na čo pozerať. Najviac pútal zápas AloDoor - Dream team, nielen počtom gólov, ale aj hráčskym obsadením. Krásno zabralo v tretej tretine a Skalité privítalo Martin gólostrojom.. (Ilustračné foto)

ZLKHÚ 2017
Nedeľa, 18. 12. 2016

Hbk Medokýš Martin - Hbc Skalité 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)

Gól (asistencie): 09:01 Andrej Malovecký (Ivan Šavol) – 02:44 Ľubomír Gerát (Tomáš Firek), 04:06 Ľubomír Gerát (Michal Stenchlák), 09:05 Michal Stenchlák (Tomáš Firek), 11:09 Miroslav Miko (Ľubomír Gerát), 13:54 Michal Stenchlák (Ľubomír Gerát), 18:58 Patrik Grochal, 29:31 Tomáš Firek (Patrik Grochal).
Strely: 24/28. Vylúčenia na 1 min.: 2/0. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Mário Vašš (75 %) – Jakub Grochal (95,83 %).
Hráči zápasu: Andrej Malovecký – Michal Stenchlák.

Medokýš Martin bol posledný účastník ZLKHÚ, ktorý ešte do hry neprehovoril. Ako sme si zvykli, prišiel na dva zápasy a hneď v tom prvom čelil útočnej sile priebežne najlepšieho útoku ligy. Skaliťania vedia tvoriť hru čoho dôkazom bolo niekoľko gólových príležitostí v podaní Tomáša Fireka. Jeho výzvu na skórovanie prijal Ľubo Gerát aj Michal Stenchlák. Títo páni si neskôr vymenili garde, aby priebežne zvyšovali náskok. Individuálne štatistiky si vylepšil aj Patrik Grochal. Gól a asistencia vyústili z neutíchajúcej snahy a dôrazu pred bránou súpera. Hostí bolo o niečo menej, no na ihrisku ukázali lepšiu hru a presnosť v zakončení. Medokýš Martin sa zrejme potrebuje lepšie zoznámiť s priestorom a povrchom mestskej športovej haly, hoci dnes mali jeho strelci zdatného súpera v bráne Skalitého. Jakub Grochal pustil len jedinú strelu z 24 pokusov.

Hbk Čierne – Hbk Medokýš Martin 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Gól (asistencie): 00:44 Ivan Cyprich (PP), 07:23 Lukáš Sloviak (Martin Koričár, Ivan Cyprich), 09:06 Daniel Urbanek (Adam Sloviak)(PP), 13:37 Martin Koričár (Daniel Urbanek)(OS), 28:11 Lukáš Urbanek (Matej Kučák)(PP), 28:50 Lukáš Urbanek (Adam Sloviak) – 05:57 Ivan Šavol (Dominik Dávidík)(PP), 15:52 Dávid Babinský (Ivan Šavol)(PP).
Strely: 26/30. Vylúčenia na 1 min.: 7/6. Vyššie tresty: 2/0, Koričár, Kučák.
Brankári: Kristián Špilák (93,33 %) – Mário Vašš (76,92 %).
Hráči zápasu: Ivan Cyprich – Ivan Šavol.

Dnešný zápas chalanom z Čierneho vyšiel na výbornú, a už od úvodu zápasu nasvedčovali, že chcú zabojovať o prvé body do tabuľky. V prvej polovici prvej tretiny sa ukážkovo trafil Ivan Cyprich a o pár minút neskôr dorazila loptičku za chrbát brankára aj nová posila tímu, Lukáš Sloviak. Zápas sa naneštastie vyznačoval tvrdšou a nedisciplinovanejšou hrou, o čom svedčili aj viaceré vylúčenia a dva osobné tresty. Ku koncu prvej tretiny ešte stihli hráči z Martina znížiť na 1:2, no rozhodujúci úder prišiel z hokejky Martina Koričára, ktorý tvrdou strelou počas vlastného oslabenia zvyšoval na 3:1. Do streleckej pohody sa dostali aj bratranci Lukáš Urbánek a Daniel Urbánek. Konečný stav stretnutia 6:2.

Dream team – AloDoor Žilina 8:5 (3:2, 2:0, 3:3)

Gól (asistencie): 04:23 Roman Kadlečík (Ľudovít Hajduk), 08:56 Matej Kupka (Michal Kulla), 09:58 Roman Kadlečík, 12:03 Michal Kulla, 19:10 Vladimír Najdek (Anton Kuffa), 23:47 Matej Kupka, 25:22 Vladimír Špilák (Ľudovít Hajduk), 29:58 Ľudovít Hajduk – 01:18 Lukáš Piják (Michal Ondrušek), 04:03 Miloš Filipovič (Michal Palarec), 23:43 Martin Hodás (Miloš Filipovič), 24:05 Lukáš Piják (Michal Ondrušek), 25:12 Lukáš Piják (Michal Ondrušek).
Strely: 27/31. Vylúčenia na 1 min.: 0/0.
Brankári: Daniel Kupka (83,87 %) – Patrik Pečala (77,77 %).
Hráči zápasu: Matej Kupka – Lukáš Piják.

AloDoor začal lepšie. Už v 5. minúte viedol 2:0 a bol na koni. Úvodný zásah obstaral Lukáš Piják strelou zo stredu ihriska. Na 2:0 zvyšoval Miloš Filipovič. Dream team sa postupne dostával do tempa. Najprv Roman Kadlečík prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a neskôr aj Matej Kupka mieril presne. Obrat prišiel ešte v prvej tretine. Svoj druhý presný zásah pridal Kadlečík. Zaujímavosťou je, že práve Žilina prestrieľala súpera v pomere 8:15. V bráne Svrčinovca úradoval Daniel Kupka. Druhú tretinu vyhrali domáci 2:0. Po strele Michala Kullu to v hale až tak zahučalo. Tretia tretina ponúkla vyvrcholenie ako hrom. Dovedna šesť gólov, po tri na každej strane, korunovali dobrý výkon a celkový dojem zo zápasu. Lukáš Piják dovŕšil hetrik po dvojnásobnej spolupráci s Michalom Ondruškom. Záverečnú gólovú bodku zaznamenal Ľudo Hajduk len dve sekundy pred koncom zápasu!

Hbk Predators Kysucké Nové Mesto – Hbc Čadca Podzávoz 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Gól (asistencie): 04:45 Samuel Gabčo (Adrián Masný), 07:37 Samuel Gabčo (Marek Mudrík), 12:33 Tomáš Bajánek (Dalibor Pail), 29:34 Samuel Gabčo, 29:38 Samuel Kubinec (Martin Mravec).
Strely: 12/20. Vylúčenia na 1 min.: 0/1. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Matúš Papajčík (75 %) – Marián Mravec (100 %).
Hráči zápasu: Filip Maxián - Adrián Masný.

Predátori pricestovali v oklieštenej zostave, avšak útočnej sile súpera statočne odolávali. V bráne Podzávozu nastúpil nestárnuci Marián Mravec, ktorý musel vyriešiť niekoľko tvrdých striel. Gólovo sa presadila nastupujúca generácia hokejbalistov. Samuel Gabčo vsietil hetrik a po jednom príspevku zaťažili konto Matúša Papajčíka obrancovia Tomáš Bajánek a Samuel Kubinec. Obaja strieľali spoza hráča od polovice ihriska, na čo Matúš už nemohol reagovať. Podzávoz si v treťom zápase s tretím brankárom pripísal tretiu výhru a o skóre vedie priebežnú tabuľku ZLKHÚ.

Hbk Drucker Horelica – Krásno Sparrows 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)

Gól (asistencie): 04:23 Lukáš Jašurek, 06:34 Ján Želiecký (OS), 13:22 Richard Maják, 26:22 Michal Kubišta (Rastislav Urbanek) – 04:47 Patrik Lastovica (Martin Snoha), 15:28 Tomáš Čimbora (Ľubomír Jakubec), 17:23 Adam Greguš, 21:03 Tomáš Podolák (Tomáš Čimbora), 21:24 Tomáš Čimbora (Tomáš Podolák), 25:58 Adam Greguš (Jaroslav Pagáč), 27:17 Tomáš Podolák (Marián Oškrobaný).
Strely: 17/24. Vylúčenia na 1 min.: 1/0. Vyššie tresty: 1/0, Gonščák. Presilové hry: 0/0. Oslabenia: 1/0.
Brankári: Marián Mosor (70,83 %) – Marek Miko (76,47 %).
Hráči zápasu: Lukáš Jašurek – Tomáš Podolák.

Horeličania otvárali skóre, keď Lukáš Jašurek pretlačil loptičku za mladého brankára Mareka Mika – 1:0. Chvíľu na to vyrovnával Patrik Lastovica - 1:1. Gólový účet si otvoril aj Ján Želiecký. Na 2:1 zvyšoval v oslabení svojho mužstva. Rišo Maják dával už na 3:1 a Drucker mal našliapnuté k prvým bodom. To by sme ale nemohli hrať Zimnú ligu, kde je možné všetko a Krásno to aj ukázalo. Najprv Adam Greguš a po ňom Tomáš Podolák prestrelili Mariána Mosora. Do tretej časti hry šli mužstvá s remízou 3:3! Posledných desať minút hracieho času v tomto roku využili lepšie Sparrows. Štyri krát sa dokázali presadiť a urvať body do tabuľky. Do útoku zavelil hráč zápasu Tomáš Podolák. S Tomášom Čimborom vypracovali dva góly a posledný presný zásah tohto roka padol po spolupráci s Mariánom Oškrobaným. Výsledok 4:7 znamená prvú výhru pre obhajcu bronzových medailí.