HEL U19: Chýbalo im strelivo

HEL U19:  Chýbalo im strelivoUplynulú sobotu uzavrel HBK Čadca hrací rok v zápase so Spišskou Belou. Odvetná jarná časť HEL U 19 mala niekoľko predohrávok a toto bola jedna z nich. Na našich chlapcoch bol cítiť herný a tréningový výpadok a keď sa rozbehli, bol záver stretnutia.(Ilustračné foto: Archív HBK)

HBK Čadca sa v aktuálnom ročníku pomerne darí. Avšak, poradie v tabuľke HEL U19 môže trošku klamať. Čadca síce je na treťom mieste, ale dva celky za ňou nemajú odohraté toľko, čo ona. V najdôležitejších zápasoch dokázal klub z Kysúc bodovať len doma proti Diakovej a to na triumf či vyššie ciele veľmi nestačí. Posledný duel sa mal konať na domácom ihrisku, no domáci usporiadatelia museli nájsť náhradné riešenie. Plochu v Čadci pokrývala súvislejšia vrstva ľadu, na ktorú včas nedozrela ani posypová soľ.

Zápas sa teda konal v Považskej Bystrici. Od úvodných minút si domáci aj hostia vedeli vytvoriť sľubné šance. Do prvých únikov sa dostával Samo Gabčo aj Vlado Špilák, avšak pohoreli na koncovke. Naši najproduktívnejší hráči mali viacero príležitostí, no premenili až tie posledné v tretej tretine. Medzi tým si hostia zo Spiškej Belej, aktuálni majstri HEL U19 v zostave s kysuckým hráčom Braňom Chromiakom, postupne tvorili náskok.

Najviac trápila obranu Čadce trojica Chromiak-Reľovský-Miklas. Jeden z najproduktívnejších útokov ligy dal všetky góly. HBK Čadca mal niekoľko ďalších príležitostí. Veľmi aktívny bol napríklad Dávid Kulla, ale ani on, ani Matej Kučák nedostali loptičku za dobre chytajúceho Dávida Zadžoru. Výsledok možno krutý, ale poučný. Zimná prestávka môže v niečom pomôcť.

HEL U19
Sobota, 10. 12. 2016

HBK Čadca – Mšk Spišská Belá 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Gól (asistencie): 38:31 Vladimír Špilák (Samuel Gabčo), 42:06 Samuel Gabčo – 04:38 Dominik Miklas (Dávid Reľovský, Branislav Chromiak), 12:45 Dominik Miklas (Dávid Reľovský), 28:03 Dávid Reľovský (Branislav Chromiak, Dominik Miklas), 35:02 Dávid Reľovský (Dominik Miklas), 35:25 Branislav Chromiak (Dominik Miklas, Dávid Reľovský). Strely: 23/29. Vylúčenia na 2 min.: 3/2.  Brankári: Daniel Kupka (82,75 %) - Dávid Zadžora (91,30 %). Hráči zápasu: Dávid Kulla - Branislav Chromiak, Dávid Reľovský.

Zostava HBK Čadca: Daniel Kupka – Matej Kučák (a), Milan Demko, Tomáš Bajánek – Adam Šarišský, Vladimír Špilák, Samuel Gabčo – Dávid Kulla, Adrián Masný, Viliam Šurina. Tréner: Tomáš Urbaník.