HEL: Kysučania v extralige

HEL: Kysučania v extralige Hbk Protef Považská Bystrica impozantným spôsobom ukončil jesennú časť Slovenskej hokejbalovej extraligy mužov. Najprv si na domácom ihrisku poradil s LG AB hokej Bratislava, futbalovým výsledkom 1:0 a na druhý deň s Leaders v Gajaroch 0:2! Vo všetkých góloch mali hokejky kysučania...

Najprv prihrával na jediný ale víťazný gól Lukáš Piják, keď so strelcom gólu Tomášom Čičalom premenili nacvičený signál! Zaujímavosťou duelu bola prítomnosť ďalšieho Kysučana. V drese lídra tabuľky z Bratislavy nastúpil Pavol Slovák. Podľa jeho slov šlo o dobrý zápas, hoci by si vedel predstaviť aj lepší výkon, najmä v prvej tretine. Jeho mužstvo nedalo niekoľko vyložených šancí, ktoré končili na stopercentnom Bulišovi. Domáci gólman vymazal útočnú silu súpera na nulu, na čo nie sú chlapci z LG vôbec zvyknutí.

Druhý zápas cestoval Protef na ihrisko do Gajar, kde hrávajú domáce zápasy silný Leaders. Hokejbalová hala ponúka výborné hokejbalové zázemie, čo vie oceniť každý hráč či nadšenec. Hostia začali pomerne prekvapujúcim gólom takmer od polovice ihriska. Nás môže tešiť fakt, že Samovi Kocianovi naň prihrával Tomáš Regec. Typický obranca hral tento krát na krídle tretieho útoku. O druhý gól sa postaral pri power-play domácich Simon Teska, keď mu loptičku posunul Lukáš Piják. Peter Buliš, brankárska jednotka hostí, potiahol svoju nepriestrelnosť na úctyhodných 100 minút!

Ešte jeden kysucký hráč rozčeril vody extraligového rybníka. Na zápas do Kežmarku, kde obhajca titulu Imperial Vitamins Martin zázračne vyrovnával stav semifinálovej série minuloročného play-off z 0:2 na 2:2, sa vydala partia z Turca posilnená o Roba Drábika. Kysucký kanonier sa však nedokázal presadiť, hoci pár príležitostí mal, jeho konto ostalo nezmenené a možno aj preto Martin prehral 3:2.

Pred hokejbalistami je reprezentačná prestávka. Na trojzápas s Českou republikou dostal pozvánku aj najproduktívnejší Kysučan HEL – Lukáš Piják. Za redakciu a hokejbalových fanúšikov budeme poctivo sledovať jeho hru a pôsobenie v najcennejšom drese.