KHL: Hbc Čadca Podzávoz kráľom jesene!

KHL: Hbc Čadca Podzávoz kráľom jesene!Derby KHL o jesennú neporaziteľnosť vyhral Podzávoz. Okružná si poradila s Čiernym-Skalité a Extraligisti naložili súperovi 13! gólov na dlhú cestu do Trebišova.. (Foto: Vladimír Adámek)

VÝSLEDKY KHL
Nedeľa 13. 11. 2016

Hbc Čadca Podzávoz – KHK Suché dresy 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)

Gól (asistencie): 0:53 Tomáš Bajánek, 18:02 Tomáš Bajánek (Tomáš Urbaník), 28:47 Tomáš Urbaník (Martin Mravec)(PP), 29:41 Ondřej Rucki, 30:46 Martin Mravec (Dalibor Pail, Ondřej Rucki), 31:42 Rudolf Kučák (Marek Mudrík, Tomáš Urbaník), 44:33 Ondřej Rucki (Dalibor Pail, Martin Konvička) – 03:22 Patrik Grochal (Ján Boháč), 18:23 Peter Hluši (Michal Šmelka), 40:28 Michal Šmelka.
Strely: 26/27. Vylúčenia na 2 min.: 4/4. Presilové hry: 1/0. Oslabenia: 0/0.
Brankári: Marián Mravec (88,88 %) – Jakub Grochal (73,07 %).
Hráči zápasu: Michal Šmelka – Ondřej Rucki.

Podzávoz sa uviedol otváracím gólom od modrej čiary. Jeho autorom bol mladý obranca Tomáš Bajánek. O niekoľko minút si Suché dresy vypracovali tak tiež strelu od modrej. Napriahol Ján Boháč. Jeho strela našla hokejku Patrika Grochala a bolo vyrovnané – 1:1. Remízový stav svietil do prvej prestávky. Marián Mravec aj Jakub Grochal stihli ešte niekoľko šancí vyriešiť. Po zmene strán nebolo na ihrisku lepšieho mužstva. Oba celky sa snažili hrať svoju hru. V 19. Minúte sa opäť presadil Bajánek. Rovnakým spôsobom nad ničím nepremýšľal a poslal loptičku do siete Grochalovej brány – 2:1. Mužstvá len stihli vystriedať a skóre sa opäť menilo. Presadil sa Peter Hluši po prihrávke Michala šmelku. Najskúsenejší center ligy patril k ozdobám zápasu. Okrem gólu a asistencie príkladne bojoval a vyhrával jedno buly za druhým. Po desiatich minútach hry zvyšoval Podzávoz z presilovky. Martin Mravec potiahol loptičku na stred, zakončil a jeho pokus dorážal Tomáš Urbaník – 3:2. Ešte pred druhou sirénou zvyšoval náskok lídra tabuľky Ondřej Rucki - 4:2. Presnou strelou vymietol pavučinku. Pravdepodobne to bol moment, kedy si z hry odkrojili viac domáci. V tretej tretine poslali ďalšie tri nechytateľné pokusy za Grochalov chrbát. Hneď v úvode triafal nechytateľne Martin Mravec. O minútu neskôr aj Rudo Kučák. Obaja ťažili z výbornej spolupráce svojich spoluhráčov. Michal Šmelka sa ešte stihol presadiť v 41. minúte, keď z uhla triafal medzi Mravcove betóny. Trojgólové manko však jeho tím nedotiahol. Posledné slovo mal hráč zápas Rucki a jeho tečovaná strela na 7:3 v samom závere.

Empire Okružná – Hbc Čierne-Skalité 8:4 (4:1, 2:0, 2:3)

Gól (asistencie): 03:50 Ľubomír Gerát, 04:37 Stanislav Chromčák (Pavol Pakanec), 05:10 Stanislav Chromčák (Zdenko Mravec), 14:58 Stanislav Chromčák (Zdenko Mravec, Ľubomír Gerát)(PP), 25:01 Tomáš Rucek (Ľubomír Gerát)(OS), 26:56 Stanislav Chromčák (Ľubomír Gerát), 32:54 Pavol Pakanec (Ľubomír Gerát), 43:04 Pavol Pakanec (Tomáš Rucek) - 04:56 Lukáš Urbanek (Matej Kučák), 32:03 Lukáš Potočár, 41:41 Matej Kučák (Norbert Chovanec), 44:02 Matej Kučák (Lukáš Potočár). Strely: 35/29. Vylúčenia na 2 min.: 2/2. Presilové hry: 2/0. Oslabenia: 1/0. Brankári: Vladimír Chromčák (86,20 %) – Jakub Tatarka (77,14 %). Hráči zápasu: Ľubomír Gerat – Matej Kučák.

Úvod ako z partesu mal vicemajster z Okružnej. Hra sa darila a niekoľko vydarených akcií skončilo v sieti nováčika. Rýchlych 2:0 pre domácich, keď úspešne strieľal Ľubo Gerat a Stano Chromčák, na chvíľu znížoval Lukáš Urbanek - 2:1. O niekoľko sekúnd sa oproti hetriku rozbehol Stano Chromčák. Svoje góly strieľal v 5., 6. a 15. minúte, čím dovŕšil čistý hetrik a stav stretnutia 4:1! Napriek výsledku hra nevyzerala na jednoznačnú záležitosť. Pomer striel, držanie loptičky či optická prevaha neboli v druhej tretine ukazovateľom, ktorým by Okružná prevyšovala súpera. Čierne-Skalité sa snažilo o svoju hru. útočníci dobiedzali na Chromčákovú bránu, ale bez gólového efektu. Naopak, domáci zvyšovali na 5:1 z hokejky Tomáša Ruceka a ešte jeden pridal Stano Chromčák – 6:1. Z výsledku si Čierne-Skalité nerobilo veľkú hlavu. Jeho útočná aktivita a chuť pridať pár gólov bola vyslyšaná. Bodovo sa najviac darilo Matejovi Kučákovi. K asistencií z prvej tretiny pridal aj dva góly. Tým posledným uzavrel stav stretnutia na prijateľných 8:4.