HEL: Pijákove góly nestačili...

HEL: Pijákove góly nestačili...Hokejbaloví fanúšikovia si mohli v priamom prenose na TV 213 pozrieť Kysucký štvorlístok hráčov v akcií na ihrisku Považskej Bystrice..  Lukáš Piják, Tomáš Regec, Robo Drábik a niekoľko striedaní aj Tomáš Urbaník odohrali majstrovský zápas 10. kola HEL extraligy. Imperial Vitamins Martin uspel aj vďaka dvom vlastným gólom súpera. (Foto: Milan Yetti Kováčik)

Skóre otváral najproduktívnejší kysucký hráč HEL extraligy a kanonier Protefu Lukáš Piják. Predral sa pomedzi dvojicu brániacich hráčov a našiel voľné miestečko v postoji Lukáša Heczka – 1:0. Imperial hľadal cestičky k prvému gólu až do druhej tretiny. Z presilovej hry strieľal prudký projektil Lukáš Tomka – 1:1. Domáci hrali jednoduchý a účelný hokejbal, ktorý slávil úspech ešte dva krát. To všetko až po tom, ako posielal hostí do vedenia Rastislav Bielený. Po excelentnej prihrávke na modrú čiaru od Michala Fodreka, sa nikým nekrytý rútil na Buliša – 1:2. Protef vytrval vo svojom snažení, keď na 2:2 prestrelil Heczka Bušovský. O štyri minúty neskôr už domáci opäť viedli. Lukáš Piják sa preštrikoval až ku bráne a zvyšoval na 3:2!

Do tretej tretiny šli oba celky s túžbou vyhrať. Keby domáci zvýšili na rozdiel dvoch gólov, pravdepodobne by ukoristili ďalší cenný extraligový skalp. Nestalo sa. Mali trošku smoly, keď najprv nohou a neskôr aj tečom od ramena brániaceho hráča dostali hostia loptičku do brány. Obe strely vyslal obranca Jaroslav Fedor ml. Štvrtý gól trošku zmenil obraz hry. Považská Bystrica nezložila zbrane. Naopak. Snažila sa vyrovnať. Tlak z hokejok jej hráčov však ostal bezzubý. Nepomohla ani záverečná hra bez brankára. Obhajca titulu si odviezol cenné tri body domov ako jediný hosťujúci celok 10. kola HEL. Róbert Drábik nastupoval od začiatku v prvej formácií Martina. Na súpera platil svojou dôslednosťou a pripravil aj niekoľko príležitostí, ktoré sa však gólovo neuchytil. Tomáš Regec obranný pilier domácej Považskej Bystrice naskakovl v oslabeniach aj presilových hrách.

LG AB Hokej Bratislava zvýšil svoj náskok na čele extraligovej tabuľky. Druhý víkendový zápas si zahral doma proti Rytierom z Nitry. Päťnásobný majster cestoval na Tématinskú s úmyslom získať aspoň jeden bod. Po sobotňajšom zápase s Jokeritom si chcel napraviť chuť. Nestalo sa. Sústredenou hrou si aktuálny líder tabuľky aj s našim Pavlom Slovákom dokázal poradiť so súperom zvučného mena. Udržal si pod kontrolou útočníkov hostí, aby jeho hráči premenili niekoľko sľubných príležitostí a zaknihovali ďalšie dôležité víťazstvo. Nášmu želiezku v ohni sa tento krát nepodarilo bodovať..